Dronas, archyvinė nuotrauka

Baudos dronų naudojimo taisyklių pažeidimus sieks 500 eurų

373
Seimas pritarė pataisoms, kuriomis nustatoma atsakomybė už bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimus

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Seimas antradienį po svarstymo pritarė pataisoms, kuriomis nustatoma administracinė atsakomybė bei sankcijos už Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pataisos paliečia Administracinių nusižengimų kodekso 29 ir 393 straipsnius.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 100 iki 300 eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 eurų. Už pakartotinį nusižengimą gali būti skiriamas bepiločio orlaivio konfiskavimas.

Taip pat siūloma nustatyti, kad bendrosios aviacijos eksperimentinės kategorijos lėktuvų ir sraigtasparnių naudojimo skrydžiams reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 eurų.

Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės įsigaliojo 2014 metų gegužės 1 dieną.

Anksčiau Civilinės aviacijos administracija parengė informacinį filmą, supažindinantį su esminiais bepiločių orlaivių skrydžių reikalavimais, kadangi buvo gaunama vis daugiau užklausų dėl sudėtingesnių nei įprasta bepiločių orlaivių skrydžių.

Civilinės aviacijos administracijos duomenimis, Lietuvoje bepiločiai orlaiviai naudojami viešajam saugumui užtikrinti, žemės stebėjimo, elektros perdavimo linijų stebėjimo, kelių priežiūros, gynybos, pastatų šiluminio pralaidumo, žemės ūkio, miškininkystės srityse.

Tai reikalinga tiek privačiam, tiek viešajam sektoriui. Be to, Lietuvoje yra nemažai tokių orlaivių gamintojų. Mokslo įstaigos ir keletas įmonių vykdo su bepiločiais orlaiviais susijusius mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklą. Bepiločius orlaivius naudoja ir Lietuvos kariuomenė.

Nuotoliniu būdu valdomų orlaivių sistemų arba bepiločių orlaivių tema tampa vis aktualesnė tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Susidomėjimas šio tipo orlaiviais sparčiai didėja, daugėja jų pritaikymo sričių, kartu — ir klausimų dėl bepiločių orlaivių integravimo į bendrą oro eismą.

Aviacijos specialistams tai tapo iššūkiu pasauliniu mastu. Reglamentuojant bepiločių orlaivių naudojimą siekiama, kad jie netrikdytų skrydžių organizavimo procesų ir nekeltų pavojaus žmonėms.

373
Tegai:
bepilotis orlaivis, dronas, bauda, Seimas
Dar šia tema
Seimas: už dronų naudojimo taisyklių pažeidimus skirti baudas iki 500 eurų
Nesantaikos dronas, arba kaip dovana Medvedevui supykdė Ispaniją ir Izraelį
Grožis iš aukščio: jaunas fotografas Janulis stebina savo nuotraukomis
STT nusipirks pirmąjį Lietuvoje bepilotį orlaivį
Policija, archyvinė nuotrauka

Buitinio konflikto metu atskleistos dar dvi nusikalstamos veiklos

(atnaujinta 11:10 2020.06.05)
Policijos duomenimis, bute buvo rasta narkotinių medžiagų, o moters rankinėje — šaunamasis ginklas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Radviliškyje, daugiabučiame name, dėl vykstančių muštynių iškviesti policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ne tik dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, bet dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, pranešė Šiaulių policijos departamentas.

Incidentas įvyko gegužės 28-osios naktį, Vaižganto gatvėje. Kaip pažymima policijoje, butas, į kurį buvo iškviesti Radviliškio rajono policijos pareigūnai, jiems buvo žinomas dėl ten gyvenančių prastos reputacijos žmonių. Jį nuomojasi 30-metė moteris, gyvenanti su 36 metų sugyventiniu. Pastarojo 41 metų brolis irgi gyvena tame pačiame bute.

Anksčiau už vagystes, plėšimus ir kitus nusikaltimus teisti vyrai tarpusavyje nuolat konfliktavo. 36 metų vyrui nuo 2019 metų rudens už naujai padarytas nusikalstamas veikas skirta intensyvi priežiūra — įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis.

Gegužės 28-osios naktį tarp moters sugyventinio ir jo brolio kilo konfliktas dėl to, kad pastarojo buvo pareikalauta išsikraustyti iš buto. Vyrai susimušė, muštynių metu buvo apgadintas turtas, 36 metų broliui peiliu sužalotas pirštas, patemptas riešas. Nukentėjusiajam nustatytas 0,53 prom. girtumas. Įtariama, kad jo brolis irgi buvo neblaivus. Tačiau pareigūnams atvykus į butą, jis nebuvo rastas.

Vyras buvo surastas vėliau ir uždarytas į areštinę, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai nusprendė atidžiai apžiūrėti įvykio vietą, dėl to, kad laiptinėje, prie įėjimo į butą, mėtėsi panaudoti švirkštai. Buto miegamajame kambaryje policininkai rado folijos lankstinuką su biria baltos spalvos galbūt narkotine medžiaga ir plastikinį buteliuką su bespalviu skysčiu, kuris, manoma, taip pat kvaišalai. Moters rankinėje pareigūnai rado šaunamąjį ginklą.

Pora neigė esą minėtų daiktų savininkai, tačiau dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

Tegai:
smurtas, šaunamasis ginklas, narkotinės medžiagos, policija, Radviliškis
Dar šia tema
Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
Policija sulaikė parduotuvę Vilniuje apvogusius asmenis
Teigiamas koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga susirgo 7 žmonės

(atnaujinta 11:16 2020.06.05)
Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, išaugo ir pasveikusiųjų skaičius

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1694 COVID-19 atvejai, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje, kuriame skelbiami duomenys apie koronavirusą.

Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1302.

Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo, užsikrėtusių virusu, tačiau mirusių dėl kitų priežasčių asmenų yra 9.

Per dieną laboratorijos ištyrė 5254 mėginius. Nuo koronaviruso tyrimų pradžios ištirti 326 294 mėginiai.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos. Vyriausybė svarsto galimybę atšaukti šį režimą, tačiau įteisinti ekstremaliosios situacijos teisinę tvarką.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,4 milijono infekcijos atvejų, mirė beveik 383 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Merkel ketina tęsti bendradarbiavimą su Trampu

(atnaujinta 11:22 2020.06.05)
Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė toliau bendradarbiausianti su JAV prezidentu Donaldu Trampu, ir tikisi, kad jis sugebės išspręsti situaciją šalyje dėl masinių protestų ir riaušių po afroamerikiečio Džordžo Floido nužudymo, praneša RIA Novosti.

"Aš dirbu su prezidentais visame pasaulyje ir, žinoma, su amerikiečiais. Tikiuosi, kad šalis įveiks sunkumus", — sakė Merkel, atsakydama į žurnalisto klausimą, ar po dabartinės situacijos ji pasitiki prezidentu Trampu.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties, kurią sukėlė policijos veiksmai jo sulaikymo metu. Vienam policininkui, keliu prispaudusiam Floidui kaklą, pareikšti kaltinimai neatsargiu gyvybės atėmimu, kitiems trims — dėl bendrininkavimo nužudyme.

"Rasizmas egzistavo visą laiką, deja, jis yra ir pas mus", — pridūrė Merkel.

Tegai:
bendravimas, Donaldas Trampas, Angela Merkel, Vokietija, JAV
Dar šia tema
Karo ekspertas: pranešimai apie galimą Rusijos išpuolį prieš Baltijos šalis — nesąmonė
Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas