Internetiniai sukčiavimai, archyvinė nuotraulka

Sukčiai kalėjimų apgaudinėja žmones per internetą

50
(atnaujinta 15:51 2017.05.29)
Kalėjimų departamentas perspėja, kad populiarų telefonų sukčiavimą, kuomet nusikaltėliai prašo pervesti pinigus mainais už giminių gerovę, keičia skelbimai internete

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Telefoniniai sukčiai persikėlė į internetinę erdvę, parspėja Kalėjimų departamentų atstovai.

Tobulėjanti visuomenė bei paslaugų perkėlimas į elektroninę terpę, verčia tobulėti ir laisvės atėmimo vietose esančius asmenis. Nuteistieji atranda naujų pasipelnymo iš patiklių žmonių būdų.

Populiarų telefoninį sukčiavimą, kuomet informuojama apie artimo žmogaus nelaimę ir prašoma už pagalbą pinigų, keičia kitas, ne mažiau sumanesnis būdas — skelbimai internete.

Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų kriminalinės žvalgybos pareigūnai, bendradarbiaudami su policija, mobilaus ryšio operatoriais bei bankais, užkardė kelias dešimtis atvejų, kuomet bausmę atliekantys nuteistieji, populiariuose nekilnojamojo turto ar automobilių pardavimo portaluose ar socialiniuose tinkluose skelbiasi apie parduodamus ar nuomojamus įvairius daiktus, ar suteikiamas greitąsias paskolas ir kitas paslaugas mažesne nei rinkos kaina.

Susigundę patraukliu internetiniu skelbimu, asmenys paskambina jame nurodytu telefonu ir net nesusimąstydami perveda sukčiams nuo 50 iki 100 eurų avansinį užmokestį už norimo įsigyti ar išsinuomoti nekilnojamojo turto objekto, ar automobilio rezervaciją.

Kalėjimų departamentas ragina būti budriais ir atsargiais bei nesusigundyti viliojančiais pasiūlymais.

Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 6763 asmenys.

50
Tegai:
apgaulė, internetinis sukčiavimas, sukčiavimas, Lietuva
Dar šia tema
Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas
Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių