Pašto dėžė, archyvinė nuotrauka

Paštas: kurkime kartu socialiai atsakingą kaimynystę

12
Lietuvos paštas pradėjo kampaniją, kuria siekiama padėti tiems žmonėms, kuriems trūksta socialinės pagalbos, priežiūros ir saugumo

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Nebūti abejingiems ir drauge spręsti kaimynystėje pastebėtas opias socialines problemas — tai Lietuvos pašto raginimas: nebijoti, išdrįsti pranešti ir drauge bendromis pastangomis padėti šiuo metu sunkumų patiriančioms šeimoms.

"Kiekvienas iš mūsų gali paskatinti pokyčius, padėsiančius įveikti skaudžiausias šiandienos visuomenės socialines problemas", — teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Kruopaitė-Lalienė pažymi, kad gausi Lietuvos pašto komanda visoje Lietuvoje yra bendruomenių "akys ir ausys", nes kone kasdien belsdamiesi į gyventojų duris jie pastebi tuos, kuriems trūksta socialinės pagalbos, priežiūros ir saugumo.

Bendrovė pradėjo socialinės atsakomybės kampaniją, kuri apima Lietuvos pašto bendradarbiavimą su socialinės veiklos nevyriausybinėmis organizacijomis. Darbuotojams ši kampanija nėra privaloma, bet skirta tam, kad jie žinotų ir mokėtų, kaip padėti savo artimiesiems, kaimynams ir klientams, nepajėgiantiems apsiginti ir apsisaugoti. 

Šį mėnesį per visoje Lietuvoje esančių finansinių paslaugų "PayPost" skyrių informacinius ekranus visuomenei yra siunčiama socialinės iniciatyvos "Pasibelsk" žinia — kreipimasis į kaimynus nebūti abejingiems: išgirdus gretimame bute triukšmą, aimanas ar verkimą pasibelsti į kaimyno duris ir tokiu būdu bent trumpam nukreipti galimo smurtautojo dėmesį.

Социальная кампания Почты Литвы
© Photo : Lietuvos paštas
"PayPost" socialinė iniciatyva "Pasibelsk"

"Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas žmogus pasižymi empatija — gebėjimu pajusti kito emocijas ir skausmą, tačiau būtina turėti ir žinių, kaip atpažinti smurto apraiškas, nes smurtas gali būti ne tik fizinis, bet ir psichologinis", — sakė socialinės iniciatyvos "Pasibelsk" įkūrėja Andželika Rusteikienė.

Lietuvos paštas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Informacija apie asmenis, kurie vargingai gyvena ar neturi, kas juos prižiūrėtų ar globotų, Lietuvos pašto darbuotojai dalinsis su "Caritas" organizacija Šiaulių vyskupijoje.

"Laiškininkai dėl savo mobilumo ir darbo specifikos pasiekia atokiausius vienkiemius, todėl tikimės, kad Šiaulių vyskupijoje pradėta socialine partnerystė pasieksime pozityvių pokyčių ir ateityje galėsime išplėsti šį bendradarbiavimą", — tvirtino Lietuvos "Caritas" generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.  

Organizacijos "Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė pažymi, kad siekiant tvaraus socialinio saugumo būtinas ne tik valstybės institucijų, bet ir verslo bei piliečių įsitraukimas.  

"Nuleisti rankas ir sakyti, kad visuomenė yra abejinga — lengviausias būdas pasiteisinti, nesugebėjus užkirsti kelio tragiškoms nelaimėms šeimose. Privalome išmokti pilietiškumo pamoką, suprasti, kad mūsų pastebėtas skriaudžiamas vaikas ar mušama moteris nėra asmeninis konkrečios šeimos reikalas, kurio nevalia trikdyti svetimiems. Daugeliu atvejų gali pakakti tik atidaus mūsų žvilgsnio, ištarto žodžio, nuoširdaus patarimo", — teigia Dičpetrienė.

Почтальон
© Photo : Lietuvos paštas
Lietuvos pa6to darbuotojas atneša siuntą

Dičpetrienė pažymi, jei nepajėgiame sustabdyti netinkamų veiksmų patys, apie galimas socialines rizikas privalome laiku informuoti atsakingas valstybės tarnybas.

"Tik šitokiu būdu — bendraudami ir bendradarbiaudami — sumažinsime, o ilgainiui ir visai sustabdysime pasikartojančias šeimų tragedijas bei vaikų žūtis mūsų šalyje", — sako Dičpetrienė.

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Kruopaitė-Lalienė teigia, kad norint žmonėms padėti būtinos žinios, specialistų patarimai ir rekomendacijos. Pernai atokiausiose šalies kaimiškosiose vietovėse Lietuvos paštas išplatino beveik 200 tūkstančių informacinių skrajučių — patarimų ir rekomendacijų, kur kreiptis patiriant smurtą, ieškant emocinės paramos ar norint išsilaisvinti nuo įvairių priklausomybių.

Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

"Viliamės, kad palaikydami glaudų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir Lietuvos pašto darbuotojams galėsime suteikti aktualios informacijos, kaip atpažinti bei reaguoti į smurto apraiškas ir atsakingai elgtis, kad savo įsitraukimu nepakenktumėme nei sau, nei tiems, kuriuos norime apsaugoti", — sako Kruopaitė-Lalienė.

Lietuvos paštas yra nacionalinės socialinio saugumo kampanijos "Už saugią Lietuvą" dalyvis.

12
Tegai:
socialiai atsakinga kaimynystė, padėti žmonėms, paštiečiai
Dar šia tema
Nuostabus kaimynas: Kaunas kviečia geriau pažinti vienas kitą
Geras kaimynas — Dievo dovana: kaimynas išgelbėjo moters gyvybę
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ruduo

Spalio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:26 2020.10.22)
Dvyniams seksis profesinėje veikloje, Mergelės bus kupinos įvairių pelningų idėjų, o Skorpionai turėtų pasisaugoti būdami prie vairo

Rytoj žvaigždės gali staiga priminti senas nuoskaudas ar nemalonias akimirkas. Taip pat neatmetamos kitos sutrikimo priežastys. Tai, į ką įprastai net nekreiptumėte dėmesio, rytoj gali sukelti daugybę jausmų. Tačiau dienos ypatumas — noras iš kiekvienos musės padaryti dramblį — gali virsti kita puse, atnešančia daug naudos. Taigi, rytoj tikslieji mokslai, protinis darbas ir bet koks kitas darbas, reikalaujantis didesnio dėmesio susikaupimo, bus lengvesnis nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną būsite patenkinti savimi. Pavyks įgyvendinti beveik viską, ką tik sugalvosite. Ir tai neliks nepastebėta kitų. O artimųjų ir kolegų pagyrimas ir pritarimas nudžiugins ir suteiks naujų jėgų užkariauti kitas viršūnes.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jautis (04.21-05.21) Jei šiandien kažkas jums netiks, tada jokiu būdu nebandykite pasiekti to, ko norite. Būkite atsargūs su žodžiais. Galite nesąmoningai ką nors įžeisti ir taip užkirsti kelią savo tikslų įgyvendinimui.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena palanki tiek profesinei veiklai, tiek asmeniniams santykiams. Dabar labai geras laikas pakelti savo santykius su mylimu žmogumi į naują, aukštesnį lygį. Ir vienišiems žmonėms galbūt bus galimybė sutikti antrąją pusę.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena jums gali būti gana prieštaringa. Viena vertus, būsite gana aktyvūs ir noriai sieksite rezultatų, tačiau, kita vertus, gaunami pasiūlymai gali būti ne tokie "rožiniai", kokie bus pateikti jums.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar jums tiesiog draudžiama sėdėti vietoje. Galite pasižymėti darbe ir kitose savo verslo srityse. Jūsų laukia malonūs susitikimai ar naujas romantiškas pomėgis. Venkite konfliktų su aplinkiniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų galva bus pilna naujų idėjų ir įdomių sprendimų. Nors vadovybės nenoras įvertinti jūsų nuopelnus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką. Todėl turite realizuoti savo galimybes ten, kur esate iš tikrųjų suprasti ir palaikomi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tinkamas laikas spręsti problemas, susijusias su jūsų gyvenimo būdu, sveikata, mityba. Šis laikas palankus bet kokiam kruopščiam darbui, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kantrybės.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną turite įrodyti, kad esate geri strategai. Saugokitės painių asmeninių ir dalykinių santykių. Jei vairuojate transporto priemonę, vairuodami būkite ypač atidūs ir atsargūs.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite rimtų šios dienos planų, neduokite pažadų savo verslo partneriams ir neimkite paskolų, nes aplinkybės gali susiklostyti ne itin palankiai. Neignoruokite patyrusių žmonių patarimų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti daugybė klausimų apie darbus, kuriuos teks spręsti vienam. Nesijaudinkite ir nepriimkite skubotų sprendimų. šią dieną niekam nesigirkite apie savo sėkmę, pasiekimus, naujas pažintis ir net pirkinius. Galite susidurti su juodu pavydu, kuris susilpnins jūsų energiją.

Vandenis (01.21-02.19) Geriau vengti žmonių, kurie siūlo užsidirbti nesąžiningai. Dažnai gali įvykti ne tai, ko tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su romantiškų jausmų sfera.

Žuvys (02.20-03.20) Gausite tam tikrų privilegijų darbe, vadovybė pastebės jūsų pastangas ir gerai atliktą darbą. Meilės sferoje taip pat laukia džiaugsmingos akimirkos.

Tegai:
horoskopas