Autobusas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus viešojo transporto keleiviai bus konsultuojami telefonu 1848

102
Nuo šiandien trumpuoju numeriu 1848 viešojo transporto keleivius sostinėje pradeda konsultuoti specialaus skambučių centro konsultantai

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Didžiausios Lietuvoje viešojo transporto įmonės "Vilniaus viešasis transportas" (VVT) keleivius nuo šiandien pradeda konsultuoti specialaus skambučių centro konsultantai, pasiekiami trumpuoju numeriu 1848, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.  

Skambučių centras dirbs bei informaciją visą parą teiks lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

VVT generalinis direktorius Gintaras Maželis pažymi, kad skambučių centras leis išklausyti, atsakyti ir padėti didesniam skaičiui žmonių, kurie iki šiol reikiamos informacijos ar pagalbos ieškodavo skirtingais kanalais, pradedant dispečerinėmis ir baigiant direktoriumi.  

"Dabar atvykusiems iš kitų miestų, užsienio svečiams, naujiems studentams, kurių nemažai sulaukiame rudenį ir visiems sostinės gyventojams galėsime pagelbėti kur kas greičiau, efektyviau ir patogiau, nes paskambinę į skambučių centrą, atsakymus, informaciją ir konsultacijas jie galės gauti "vieno langelio" principu", — teigia Maželis.

Statistiškai per mėnesį dėl įvairių klausimų, susijusių su viešuoju transportu, kreipiasi apie tūkstantį klientų.

Informacijos ieškoma apie transporto priemonių maršrutus, tvarkaraščius,  kaip patogiau nuvykti iš vienos miesto vietos į kitą ar kada atvyksta reikiamas autobusas ar troleibusas į nurodytą stotelę. Kas penktas į VVT skambinantis žmogus teiraujasi dėl prarasto daikto ar asmens dokumentų, o tokiose situacijose ypač svarbus operatyvumas.

VVT Keleivių aptarnavimo ir kokybės skyriaus vadovė Lina Juknevičienė pažymi, kad per dieną autobusais ir troleibusais pervežama apie 0,5 milijono keleivių, o esant tokiems žmonių srautams neišvengiamai užmirštami, pametami daiktai. Pasak Juknevičienės, daugiausiai pametama piniginių bei raktų, yra pasitaikę, kad buvo rastas namo projektas, kontrolinis darbas, banko kortelė su užrašytu PIN kodu ir nešiojamasis kompiuteris.

"Daikto pametimo atveju nedelsdami susisiekite su mumis trumpuoju numeriu 1848. Atitinkamo maršruto vairuotojas apie tai bus įspėtas, kuo skubiau apžiūrės transporto priemonę ir radinį, jei tik jį suras, perduos dispečerinei", — sako Juknevičienė.

Neatsiradus pamesto daikto šeimininkui, radiniai dispečerinėje saugomi pusę metų, o vėliau sunaikinami. Išimtis — asmens dokumentai, kurie nėra naikinami. Rastų dokumentų savininkų aktyviai ieško ir patys VVT Keleivių aptarnavimo ir kokybės skyriaus darbuotojai: per socialinius tinklus, bankus, sporto klubus, bibliotekas, mokyklas, universitetus ar net skambina atsitiktinai piniginėse rastais telefono numeriais.

Juknevičienės  teigimu, didžiausią skambučių dalį sudaro atsiliepimai apie vairuotojų darbą ir transporto priemonės techninę būklę.

"Net nebūtų galima išskirti sezono, kuomet sulaukiame daugiausia skambučių. Sezonas dažniausiai lemia tik klausimų tematiką. Tarkime, daiktus keleiviai pameta tiek pat dažnai vasarą, kaip ir žiemą. Tačiau vasarą daugiausiai skambučių sulaukiame dėl kondicionierių, langų atidarymo problemų, o žiemą — dėl oro sąlygų įtakotų spūsčių mieste, sutrikusio punktualumo", — sako Juknevičienė.

"Vilniaus viešasis transportas" keleivius veža 86 miesto ir priemiesčio maršrutais, taip pat 18 troleibusų maršrutų.

102
Tegai:
konsultacijos telefonu, viešasis transportas, keleiviai, Vilnius
Dar šia tema
Vilniuje išmaniuosius prietaisus galima įsikrauti viešajame transporte
Nuo kitų metų Vilniaus gatvėmis riedės 150 naujų autobusų
Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu
Saugus nuo bakterijų: viešasis transportas Vilniuje kasdien dezinfekuojamas
Ножки младенца

Bulgarijoje gimė vaikas su COVID-19 antikūnais

(atnaujinta 21:07 2021.01.18)
Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Moteris Bulgarijoje pagimdė vaiką, turintį antikūnų prieš COVID-19, praneša Bulgarijos nacionalinis radijas (BNR).

Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Gydytojų sprendimu, moteriai buvo atliktas cezario pjūvis, nes virusas sukėlė placentos pokyčius ir sulėtino vaisiaus vystymąsi. Po sėkmingos operacijos gimė 2,75 kilogramo svorio ir 46 centimetrų ūgio kūdikis.

Naujagimiui buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kraujyje yra COVID-19 antikūnų. Vaiko sveikatos būklė gera, jį su mama planuojama netrukus išleisti iš ligoninės.

Lapkritį Singapūro žiniasklaida pranešė apie atvejį, kai nuo koronaviruso pasveikusiai motinai gimė vaikas su antikūnais.

Anksčiau Rusijos Primorsko regiono Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji laisvai samdoma infekcinių ligų specialistė Ana Simakova RIA Novosti sakė, kad tiesioginis koronaviruso užsikrėtimo kelias — nuo motinos vaikui — dar neįrodytas.

Simakova pažymėjo, kad antikūnai, esantys motinos kūne, visada perduodami vaikui gimus, jie jo organizme cirkuliuoja iki metų. Koronavirusu sergančio paciento organizme susidaro antikūnai, tačiau reikia pasidomėti, kokiu nėštumo laikotarpiu moteris susirgo.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
naujagimiai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Sausio 19-oji

Kokia šiandien diena: sausio 19-osios šventės

(atnaujinta 21:06 2021.01.18)
Šią dieną 1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas

Sausio 19 yra 19-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 346 dienos.

2021 metų sausio 18 dieną saulė saulė teka 08:30, leidžiasi 16:29, dienos ilgis — 7 val. 59 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Kanutas, Marijus, Morta, Raivedys, Gedvilė, Marius.

Sausio 19-oji Lietuvos istorijoje

1806 metais gimė Leonas Rogalskis, lituanistikoje reiškęsis lenkų istorikas. Mirė 1878 m.

1923 metais Šilutėje Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas priėmė deklaraciją, kad Klaipėdos kraštas yra prijungiamas prie Lietuvos.

1931 metais gimė vertėjas Vytautas Martišius.

1944 metais Kretingoje gimė žymus teatro, televizijos ir kino aktorius Gediminas Girdvainis.

1980 metais Klaipėdoje gimė buvęs krepšininkas Arvydas Macijauskas.

2000 metais Lietuva panaikino vizų režimą San Marino Respublikai bei Andoros ir Monako Kunigaikštystėms.

2010 metais eidamas 49-us metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Saulius Pečiulis.

Sausio 19-oji pasaulio istorijoje

1736 metais gimė Didžiosios Britanijos inžinierius, pirmojo praktinio garo variklio išradėjas Džeimsas Vatas. Jo sukurtos garo mašinos buvo pradėtos naudoti medvilnės verpyklose (1787 m.).

1808 metais Luisas Napoleonas pasirašė pirmąjį aviacijos įstatymą Olandijoje.

1921 metais Kosta Rika, Gvatemala, Honduras, El Salvadoras pasirašė taikos ir santarvės paktą.

1938 metais generolo Fransisko Franko karo aviacija bombardavo Ispanijos Valensijos ir Barselonos miestus: žuvo 700 žmonių.

1960 metais JAV ir Japonija pasirašė savitarpio saugumo sutartį.

1974 metais penki rusai, įskaitant aukštą diplomatą bei du SSRS ambasados darbuotojus, apkaltinus šnipinėjimu, išsiųsti iš Kinijos.

1989 metais SSRS paskelbė apie vienašališką vidutinio nuotolių branduolinių raketų išgabenimą iš Europos.

1990 metais Vašingtono (JAV) miesto merui Merionui Bariui pateikti kaltinimai kokaino byloje.

1997 metais prisaikdintas naujasis Bulgarijos prezidentas Petaras Stojanovas.

2011 metais ortodoksų pasauliui minint Jėzaus Kristaus krikšto dieną buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas tris kartus paniro į Jordano upės vandenis. Tai įvyko netoli tos vietos, kur maždaug prieš du tūkstančius metų krikštijosi Jėzus Kristus.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai