Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos VRM kvies migrantus į šalį

34
Lietuva siųs savo atstovą į Italiją, kur jis stengsis pritraukti migrantus į šalį, suteikdamas informaciją apie kainas, pragyvenimo lygį ir uždarbio galimybes

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovai dalyvaus pabėgėlių tikrinimo procese Italijoje, praneša VRM spaudos tarnyba.

pabėgėliai
© RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

Bendradarbiavimo sutartį ketinama pasirašyti artimiausiu metu.

Lietuvos VRM delegacijai pavyko įtikinti Italijos vidaus reikalų ministrą Marco Minniti įtraukti lietuvių pareigūnus į pabėgelių tikrinimo procesą.

Skirtingai nei Graikijos pareigūnai, iki šiol Italija neįsileisdavo kitų šalių specialistų dalyvauti pabėgėlių tikrinimo procedūroje.

"Pasiektas susitarimas leis užtikrinti aukštus perkeliamų pabėgėlių atrankos kriteterijus. Saugumas yra mūsų prioritetas", — sakė pažymėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Į Italiją vien per penkis šių metų mėnesius atvyko per 60 tūkstančių migrantų. Ypač padaugėjo atvykėlių iš Bangladešo, kurie Libija naudojasi kaip vartais į Europą.

Visos ES narės yra įsipareigojusios solidariai priimti dalį karo pabėgėlių, tačiau, pasak vidaus reikalų ministro Misiūno, reikia aiškiai atskirti karo pabėgėlius nuo ekonominių migrantų.

"Mūsų pareigūnai Italijoje suteiks objektyvią infromaciją apie Lietuvą, kaip tai daro Graikijoje: apie pragyvenimo lygį, kainas, uždarbį. Bėgantiems nuo karo taiki Lietuva turėtų būti geras prieglobstis, o ekonomikai migrantai ieško galimybių patekti į turtingesnes ES šalis", — sakė Misiūnas.

Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Jau priimti 254 prieglobsčio prašytojai: 229 žmonės iš Graikijos ir 25 — iš Turkijos. Iš jų 142 žmonės jau išvyko į kitas ES valstybes.

Dabar Lietuvos savivaldybėse gyvena 18 žmonių, perkeltų iš Graikijos: Vilniuje — 11 žmonių, Kaune — penki, Jonavoje ir Kėdainiuose — po vieną žmogų.

Be to, reikia pažymėti, kad beveik pusė lietuvių, apklausos duomenimis, priešinosi pabėgėlių buvimui šalyje, o dar 49% sakė, kad juos priimti galima, bet su išlygomis.

Sprendimas dėl to, kad Lietuva priims pabėgėlius, buvo politinis ir buvo priimtas spaudžiant Briuseliui. Siekiant įgyvendinti susitarimą, valdžios institucijos planuoja iki 2018 sausio priimti 796 pabėgėlius, laikinai gyvenančius Italijoje, Graikijoje ir Turkijoje.

Iki šiol iš Italijos į Lietuvą atvyko 17 migrantų, iš Graikijos — 267 žmonės.

Anksčiau Misiūnas pažymėjo, kad Lietuva stengiasi įgyvendinti numatytą atvykstančių pabėgėlių kvotą — 1105 žmonių. Jo nuomone, Lietuva negali susidoroti su įsipareigojimais, bet labai pasistengs.

Jis išreiškė viltį, kad Vilniaus įsipareigojimų nevykdymo atveju, ES netaikys sankcijų Lietuvai. Kaip ir kitos ES šalys, Lietuva tikisi, kad bus pratęstas pabėgėlių priėmimo laikotarpis.

34
Tegai:
migrantai, pabėgėliai, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Italija
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų
Estijoje pusę algos pabėgėliams pasirengusi mokėti valstybė
Prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusi čečėnų šeima bandė išvykti iš šalies
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 17:51 2020.08.03)
Atakuojantis žaidėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusiame (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes ​​ir žaidimo laiką 22 minutes. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas
Rasa Juknevičienė, archyvinė nuotrauka

"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje

(atnaujinta 20:13 2020.08.03)
Lietuvos atstovės Europos Parlamente teigimu, ministras negali nežinoti, ką veikia viceministras su tokiais milijonais

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo ir kitų nusikaltimų įtarimai buvo pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei.

Šį kilusį skandalą savo Facebook paskyroje pakomentavo Lietuvos atstovė Europos Parlamente Rasa Juknevičienė.

Politikė tikina, kad sveikatos apsaugos ministras tikrai žinojo apie tokius savo pavaldinės darbus, ir žinojo dar birželio mėnesį, todėl ir nusprendė pasiimti penkių savaičių truksiančias atostogas.

"Dabar aišku, iš kur tos penkių savaičių Verygos atostogos atsirado, jei pas jo artimiausią politinį žmogų ministerijoje dar birželį vyko kratos. Norėjo nuošaly pabūti, kol korupcinės audros nurims", — rašė ji.

Juknevičienės teigimu, ministras negali nežinoti, "ką veikia viceministras su tokiais milijonais".

"Viską žinojo, viską derino, nes viceministrai tam ir yra, kad derintų. O jei, sakykim teoriškai, nežinojo — tai dar blogiau. Vadinasi, jis nėra ministras, netinka ministro pareigoms", — teigė ji.

Anksčiau buvo pranešta, kad Jaruševičienė įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

Pabrėžiama, jog Jaruševičianei skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Praeitą savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso (COVID-19) reagentų pirkimu. Tada buvo skelbiama, kad prekyba poveikiu įtariamas Šarūnas Narbutas, buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas. Įtariama, kad Narbutas 5 mln. eurų vertės reagentų pirkimuose veikė kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir Ispanijos bendrovės. Narbutas buvo suimtas, tačiau vėliau paleistas. Jam skirtas mėnesiui skirtas namų areštą — teismas nurodė nuo 22:00 iki 06:00 būti namuose.

Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informaciją, kad ir pats ministras Verygą buvo apklaustas STT.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), skandalas, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Rasa Juknevičienė
Dar šia tema
Kaune esančios "Maximos" darbuotojai diagnozuotas COVID-19
Vyriausybė perspėja apie atsakingas keliones: tarp paveiktų šalių gali atsidurti Lenkija