Aktyvus laisvalaikis, archyvinė nuotrauka

Kaip praleisti pirmąjį vasaros savaitgalį Vilniuje

53
(atnaujinta 12:17 2017.06.05)
Šį savaitgalį mieste vyksiantys sporto renginiai skatins išbandyti savo jėgas arba pažiūrėti, kaip rungiasi profesionalai; taip pat, galima linksmai sutikti vasarą Trakų miesto šventėje ar pasimėgauti kinu po žvaigždėtu dangumi Valdovų rūmų kieme

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Birželio 2-4 dienomis, savaitgalį, pramogų netrūks nei mažiems, nei suaugusiems — mieste vyks sporto varžybos, kuriose savo jėgas galės išbandyti visi norintieji, be to, planuojama daugybė kitų kultūrinių ir pramoginių renginių.

Trakų miesto šventė

Trakai garsiai ir spalvingai sutinka vasarą, birželio 2-4 dienomis kviesdami į tradicinę miesto šventę "Trakų vasara 2017".

Bene labiausiai per visus metus laukiamas kultūros įvykis prasidės birželio 2 dienos pavakarę Trakų kultūros rūmuose vyksiančiais renginiais, skirtais Trakų meno mokyklos 50-mečiui paminėti.

Artėjant sutemoms, veiksmas persikels į pilies apžvalgos aikštelę. Nuo 21:00 val. čia koncertuos meno mėgėjai ir svečių kolektyvas iš Lenkijos miesto Malborko.

Apie vidurnaktį pilyje šventės dalyviai sulaikę kvapą stebės premjerinį Trakų karališkojo teatro spektaklį "Karūnų šešėlyje". Jis atskleis Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto dramą — neįvykusį karūnavimą, skaudžius išgyvenimus ir paskutines gyvenimo akimirkas.

Spektaklį sups magiška šviesų ir muzikos fejerija, kuri pasieks apogėjų vidurnaktį ir fejerverkų ugnimi paskelbs prasidėjusią šventę.

Birželio 3-ąją nuo pat ryto ūš Rotušės turgus. Pirmąkart turgaus amatininkų miestelis iš Karaimų gatvės nutįs link pilies prieigų — į Karaimų salą. Amatus, kulinarinį paveldą pristatys kaip niekad daug — per 150 amatų meistrų, atvykusių iš visos Lietuvos.

Bus sudėtinga vienu metu suspėti į gausybę renginių: vyks tarptautinis vaikų futbolo turnyras, rajono seniūnijų sporto, vaikų baidarių polo, bėgimo, kitos varžybos. Įvairiose miesto erdvėse masins interaktyvios pramogos vaikams, policijos ir ugniagesių pasirodymai, vyks koncertas "Jaunimas garsiai", pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis "Atataria vamzdžiai", meno mėgėjų pasirodymai.

Vaikų kūrybinis kiemelis įsuks į gyvą veiksmą prie kultūros rūmų. Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo mugė visą dieną sutikinės lankytojus pilies apžvalgos aikštelėje, čia vyks meno mėgėjų koncertas.

Nuo 17:00 val. šventės dalyvių eisena pajudės nuo miesto prieigų pagrindine Vytauto gatve ir žygiuos iki Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio.

Vakare iki išnaktų koncertuos muzikos grupės ir atlikėjai.

Birželio 4 dieną vėl kvies festivalis "Atataria vamzdžiai", vyks koncertai.

Pirmąkart į šventės renginius įsipina Trakų tarptautinis aklųjų riedulio turnyras, kuriame dalyvauja komandos net iš keturių žemynų. Turnyras vyks birželio 1-4 dienomis Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų bazėje. Be to, šventės dalyviai galės gėrėtis tarptautine buriavimo regata "Galvės taurė 2017".

Išsamiai su Trakų miesto šventės programa galima susipažinti renginio Facebook paskyroje.

Праздник города в Тракае Тракайское лето 2017
Trakų miesto šventė "Trakų vasara"

Kinas po žvaigždėmis

"Kinas po žvaigždėmis" — unikalus kino projektas, kasmet kviečiantis į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi.

Aštuntasis "Kino po žvaigždėmis" sezonas prasidėjo birželio 1 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 31 dienos Valdovų rūmų kieme.

Birželio 2 dieną žiūrovų laukia bendros Baltijos šalių kūrybos filmo "Apsimetėliai", įtempto psichologinio trilerio, narpliojančio tamsiausius poros santykių niuansus, premjera.

Seansai vyks Valdovų rūmų kieme, Katedros aikštė 4. Seansų pradžia 22:30 val.

Žiūrovams rekomenduojama pasirūpinti šiltesne apranga ir apsauga nuo galimo lietaus.

Bilietus įsigyti galima internetu Tiketa.lt ir Teatrai.lt sistemose, kino teatro "Pasaka" kasoje ar renginio vietoje, likus valandai iki seanso pradžios.

Bilieto kaina 5,50 euro, moksleiviams, studentams, mokytojams — 4 eurai, senjorams, neįgaliesiems — 3 eurai, "Swedbank" jaunimo programos dalyviams, "Pasakos" kino klubo nariams — 3 eurai.

Už 7 eurus galima įsigyti VIP bilietą, kurį turintys asmenys galės patogiai žiūrėti filmą pirmose eilėse, įsitaisę ant sėdmaišių, platesnių kėdžių ar paplūdimio krėslų. VIP sektoriaus žiūrovams taip pat yra parūpinami pledai.

Prasidėjusio sezono programą galima rasti čia.

Кино под звездами
Kinas po žvaigždėmis

Multi-sporto varžybos "Vilnius challenge"

Devintus metus iš eilės multi-sporto varžybos "Vilnius Challenge 2017" drebins sostinę.

Renginio organizatoriai kviečia griebti draugą, išsirinkti iš keturių skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasų ir pasinerti į tikrą nuotykį, kuriame persipins orientavimasis, bėgimas, važiavimas dviračiais, alpinizmo bei vandens rungtys, galvosūkiai, įvairios kliūtys ir užduotys.

Šiais metais tikimasi pritraukti apie 1 500 multi-sporto entuziastų, kurie varžysis keturiose skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasose.

"Vilnius Challenge 2017" vyks birželio 3 dieną, o varžybų centras įsikurs prie prekybos ir pramogų centro "Akropolis".

Užsiregistruoti į "Vilnius Challenge" galima renginio tinklalapyje.

Мульти-спортивные соревнования Vilnius Challenge 2017
Multi-sporto varžybos "Vilnius challenge"

Aktyvūs šeimų šeštadieniai

"Sveikas miestas" kviečia dalyvauti iniciatyvoje "Aktyvūs šeimų šeštadieniai", kurios metu tiek sostinės gyventojai, tiek miesto svečiai kviečiami šeštadienius praleisti aktyviai, išbandyti skirtingas sporto, sveikatingumo veiklas.

Birželio 3 dieną visų, atkeliavusių į Vingio parką, laukia ne tik sporto pramogos, tačiau ir staigmenos.

Pramogauti bus galima Vingio parke, priešais estradą.
Su artėjančio šeštadienio renginio programa galima susipažinti "Aktyvių šeimų šeštadienių" Facebook paskyroje.

Семья на отдыхе
Šeima poilsiauja

Tarptautinis imtynių turnyras "Vilnius open"

Šeštadienį, birželio 3 dieną, 11:00 val. Rotušės aikštėje prasidės tarptautinis imtynių turnyras "Vilnius open". 

Šiemet ant sostinės aikštėje patiestų imtynių kilimų kovos virš 250 jaunųjų imtynininkų. Be Lietuvos sportininkų dėl apdovanojimų grumsis svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Varžybose galynėsis vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupių (nuo 8 iki 17 metų) sportininkai, bus paskelbtas nugalėtojas kiekvienoje iš 31-os svorio kategorijos.

Греко-римская борьба
© Photo: Depositphotos
Imtynių turnyras

Ančiukų lenktynės

Sekmadienį, birželio 4 dieną, Lietuvoje bus švenčiama Tėvo diena, ir šia proga jau 13-us metus iš eilės Belmonte vyks "Ančiukų lenktynės".

Renginys prasidės 11:00 val.

"Ančiukų lenktynės" — vasariškas ir spalvingas labdaros renginys visai šeimai, kurį Vilniaus Rotaract klubas organizuoja jau net 13-us metus iš eilės.

Šventės svečiai bus kviečiami Vilnelės upe paleisti guminius ančiukus, o greičiausių plaukikų savininkai bus apdovanoti specialiais rėmėjų prizais.

Taip pat, mažiausius šventės svečius džiugins piešimo ir rankdarbių pamokos, vyks teatrališki pasirodymai, įvairūs užsiėmimai bei daugybė sporto rungčių.

Pramogų netrūks ir vyresniesiems bei tėveliams — savo jėgas jie galės išbandyti šachmatų turnyre, sporto varžybose bei treniruotėse.

Резиновые утята
Ančiukai lenktynėms
53
Tegai:
savaitgalio renginiai, sporto renginiai, Valdovų rūmai, Trakų miesto šventė, Trakai, Vilnius
Eilės pasienyje

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė

(atnaujinta 14:35 2020.10.31)
Taip pat eilės susidaro Latvijos ir Lenkijos pasienyje. Ten susikaupė daugiau nei 120 sunkvežimių

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė daugiau nei 460 sunkvežimių eilė, rodo Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

14:00 valandos (13:00 Lietuvos laiku) duomenimis, daugiau nei 170 sunkvežimių laukia "Kamennyj Log" kontrolės punkte, daugiau nei 120 sunkvežimių — Kotlovkoje, daugiau nei 90 sunkvežimių — Privalkoje. Beniakonių kontrolės punkte — virš 80.

Prie sienos su Latvija taip pat susidarė eilės. Daugiau nei 80 sunkvežimių laukia "Urbanų" kontrolės punkte, daugiau nei 20 — "Grigorovščinoje".

Baltarusijos pasienyje su Lenkija ir Ukraina eilės nedidelės. Kozlovičiuose įvažiavimo laukia daugiau nei 20 vilkikų, o Novaja Gutos — tiek pat.

Dėl epidemiologinės situacijos kaimyninėse šalyse Baltarusija nuo ketvirtadienio laikinai apribojo keleto asmenų kategorijų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos patekimą į kontrolės punktus. Krovininiam transportui apribojimai netaikomi.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje
Karantinas

Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių

(atnaujinta 12:22 2020.10.31)
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 dienos imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Karantinas gali būti įvedamas Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybėse.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

Ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama trečiadienį.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją — 21, žaliąją — 5. 

Vietiniai karantinai jau yra paskelbti 21 savivaldybėje: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
Vilniaus "Akropolis" trumpina parduotuvių darbo laiką
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Linas Linkevčius ir Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Pasakyk, kas tavo draugas kodėl Linkevičius gina Porošenką?

(atnaujinta 10:45 2020.10.31)
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius parėmė buvusį Ukrainos prezidentą Petrą Porošenką, kuris Tėvynėje yra daugybės bylų figūrantas. Kodėl?

Kol kas dar Lietuvos URM vadovas Linas Linkevičius davė interviu leidiniui "Europos tiesa", kuriame pareiškė: "Kuomet kalbama apie buvusius lyderius, buvusius politikus, prezidentus — pernelyg aktyvi kova su jais nelabai gerai kvepia. Tai pradeda labiau priminti kerštą — net kai tokia kova turi pagrindą. Aš suprantu, kad yra pagrindas tam tikriems klausimams (Porošenkai — redakcijos pastaba), bet aš vistiek patarčiau to nedaryti. Ir aš toli gražu ne pirmas, iš ko Kijeve girdimas toks patarimas".

Tokie žodžiai tiesiog šokiruoja. Jūs tik pagalvokite — Europos Sąjungos (kuri pristato save kaip demokratijos, moralės principų ir teisinės valstybės idealų sergėtoją) valstybės narės (kuri, jeigu paklausyti jos lyderių, šventesnė už Romos popiežių) užsienio reikalų ministras ragina Ukrainą palikti ramybėje Porošenką.

Tai galima būtų suprasti, jeigu būtų kalbama apie daugiau ar mažiau sąžiningą politiką (politikoje sunku surasti kažką be nuodėmių), kuris persekiojimas faktiškai dėl noro atkeršyti. Tačiau Porošenka tai nusikaltėlis — vagis ir žudikas — bei patologiškas melagis, kuriam padorus žmogus net rankos nepaduotų, nes po to būtų gėda ir reikėtų nuplauti nuo jos purvinų pinigų ir Donbaso kraujo pėdsakus.

Ir svarbiausia, kad Linkevičius tame pačiame interviu pats teigia, kad kova su korupcija Ukrainoje nelabai efektyvi ir kad joje vis dar didelė oligarchų įtaka, pats pripažįsta, kad priekaištai Porošenkai turi pagrindą, bet vistiek "kaip Ukrainos daraugas" siūlo jo neliesti (su tokiais draugais ir priešų nereikia).

Vienas iš ministro argumentų — buvusieji lyderiai, prezidentai paprastai nepersekiojami. Nikolia Sarkozi, turbūt, su juo pasiginčytų, Silvijus Berluskonis taip pat. Tačiau Linkevičiui pasirodė per maža tiesiog nurodyti šią priežastį — jis dar nusprendė pateikti Lietuvos pavyzdį.

"Pas mus Lietuvoje taip pat yra opozicija. Taip pat yra politinė kova, ir kada keičiasi valdžia, kartais yra pagunda, kad kažkas atsidurtų už grotų. Bet mes to nedarome! Vietoj to mes sėdame prie vieno stalo, vedame su jais derybas, bendradarbiaujame. Gal tai politinės kultūros dalis, bet man akivaizdu, kiek jautrus šis klausimas. Ypač kai kalbama apie tokias atakas prieš buvusius lyderius, buvusius prezidentus. Ir net jeigu jų persekiojimui yra pagrindas, veikti reikia labai atsargiai, kad nesusidarytų įspūdis, kad toks persekiojimas turi politinę potekstę", — pabrėžė ministras.

Kaip sakoma, praleido gerą progą patylėti. Yra Lietuvoje toks Rolandas Paksas — buvęs prezidentas, kuriam buvo apribota teisė dalyvauti nacionaliniuose rinkimuose, ir ji ligi šiol nėra atstatyta, nors ES teismas jau seniai liepė Lietuvai tai padaryti. Be to, jis yra bylos dėl politinės korupcijos figūrantas ir neseniai gavo kaltinamąjį nuosprendį. Linkevičius, žinoma, pasakytų, kad Pakso ir Porošenkos atvejų negalima lyginti, ir kad pirmojo reikale nėra jokios politikos. Tiesa, pats Paksas mano kitaip, ir yra pagrindo teigti, kad jo istorija labai politizuota.

Šiame kontekste natūraliai kyla klausimas — jeigu akivaizdu, kad Porošenka turi sėdėti kalėjime, ir tai būtų ne išskirtinis politinio keršto atvejis, o elementarus teisingumas, kodėl Lietuvos užsienio reikalų ministras jį taip begėdiškai gina?

Atsakymas labai paprastas. Šis veikėjas reikalingas Vakarams — pirmiausiai Amerikai — kaip politinės įtakos Ukrainoje instrumentas. Todėl šiuo atveju idealiai tinka garsi frazė — "jis, galbūt, kalės vaikas, bet tai mūsų kalės vaikas". Pažymėtina, kad šių metų birželio mėnesį JAV, Kanados ir Vokietijos ambasados Ukrainoje patalpino socialiniuose tinkluose pareiškimą — teisingumo sistema neturi būti naudojama politinių sąskaitų suvedinėjimui. Įdomus sutapimas — tada turėjo įvykti Porošenkos teismo posėdis.

Lietuva ištikimai vykdo Amerikos (pirmiausiai, demokratų) užsienio politiką, taip pat posovietinėje erdvėje. Todėl visiškai suprantama, kodėl jai rūpi Porošenkos likimas. Dar daugiau — šiame epizode visa Lietuvos elgesio tarptautinėje arenoje, paremto cinizmu ir dvigubais standartais, esmė. Nustebino tik tai, kad net tokie niekiniai personažai kaip Petro ginami taip atvirai, pramušant šalies įvaizdžio (autoriteto) dugną.

Ir liūdniausia, kad po valdžios kaitos Lietuvoje jos užsienio politikos kvapas, greičiausiai, ne tik nepagerės, bet gali dar pablogėti. Ir naujas Linkevičius dar aktyviau gins naują Porošenką pagal Vašingtono užsakymą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
užsienio politika, JAV, Lietuva, Petro Porošenka, Linas Linkevičius
Dar šia tema
Kas tas Linkevičius? Venesuelos užsienio reikalų ministras atsakė kolegai iš Lietuvos
"Lenkų klausimas" rado atsakymą: Lietuvoje kurstoma nacionalinė nesantaika
Baltarusija neįleido "stiprių jaunų žmonių" iš Lietuvos ir kitų šalių