Prisma, archyvinė nuotrauka

Prekybos tinklas "Prisma" atleidžia 288 darbuotojus

44
Beveik trijų šimtų darbuotojų atleidimas susijęs su Suomijos kapitalo bendrovės pasitraukimu iš Lietuvos, kur 2015-aisiais ji patyrė beveik devynių milijonų eurų grynųjų nuostolių

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Suomijos kapitalo bendrovė "Prisma LT" informavo Vilniaus ir Kauno darbo biržas apie 288 atleidžiamus darbuotojus, praneša Lietuvos darbo birža.

Vilnius bendrovė atleis 162 darbuotojus, Kaune — 126.

Gegužės pradžioje Suomijos mažmeninės prekybos įmonė "Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta" (SOK), kuriai priklauso prekybos tinklas "Prisma", pranešė, kad uždaro visas keturias parduotuves Lietuvoje ir dar tris — Latvijoje

Kaip pažymėjo SOK vykdomasis viceprezidentas Jorma Vehviläinen, parduotuvių "Prisma" rinkos dalis Latvijoje ir Lietuvoje nėra pakankama, kad artimiausioje ateityje veikla būtų pelninga. 2015-aisiais "Prisma" patyrė 8,87 milijonų eurų grinųjų nuostolių — 6,1%  nažiau, nei 2014-aisiais, kai grynieji nuostoliai siekė 9,442 milijonų eurų. 

Ateityje bendrovė  ketina koncentruotis į veiklą Sankt Peterburge bei Estijoje. 

Iš viso šių metų sausio-gegužės mėnesiais darbo birža gavo 15 pranešimų apie numatomą 887 darbuotojų atleidimą, 2016-aisiais per tą patį laiką gautas 21 pranešimas, informuojantis apie 1258 atleidžiamus darbuotojus.

44
Tegai:
Prisma, nedarbo lygis, Lietuvos darbo birža, Lietuva
Dar šia tema
Be darbo Lietuvoje yra 8,1% gyventojų
Naujasis Darbo kodeksas numato lankstų darbo grafiką
Darbo ministerija nustatė darbo apmokėjimo kriterijus šalyje
Naujas Darbo kodeksas numato pailgintas atostogas iki aštuonių savaičių
ES baiminasi darbo migrantų antplūdžio iš Ukrainos įvedus bevizį režimą
Кошка сидит около витрины магазина в Вильнюсе

Gruodžio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:08 2020.12.05)
Gruodžio 6 dienos horoskopas žada kupina ne tik emocijų, bet ir reikalų dieną, Avinams verta iš pačio ryto išspręsti visas rimtas užduotis, Dvynių gyvenime yra daug žmonių, kurie gali tapti gerais draugais, Svarstyklių diena kupina netikėtumų

Palanki diena bendravimui. Netgi labai skirtingo charakterio žmonės gali susitarti, surasti bendrą kalbą dėl bendrų veiksmų. Galima verslo ir draugiškų santykių pradžia, kuri netrukus taps rimta ir atneš daug naudos. Neatmetama romantiškų susidomėjimų.

Verta ypatingą dėmesį skirti intuicijos užuominoms: jos visada yra tikslios. Antroje savaitės pusėje gali kilti idėjų, kurių įgyvendinimas inicijuos didelius pokyčius į gerąją pusę. Paaiškės, kaip išspręsti pastaruoju metu visus jaudinančias problemas.

Avinas (03.21-04.20)

Diena prasideda gerai. Pabandykite praleisti rytą kuo vaisingiau: būtent šiuo metu daugeliu atvejų galite pasiekti puikių rezultatų, įskaitant ir sunkiausius. Jums puikiai sekasi tai, ko nepavyko padaryti kitiems. Jei jums reikia kieno nors palaikymo, galite lengvai jį gauti.

Popietė laisvesnė. Ji tinka norint grįžti prie to, kas buvo sumanyta anksčiau, užbaigti kai kuriuos senus dalykus. Taip pat bus galimybė gerai pailsėti.

Jautis (04.21-05.21)

Nerami ir labai įdomi diena. Jūs daug ką darote gerai. Galite imtis visiškai naujų dalykų; galite greitai išspręsti tai, apie ką anksčiau daug galvojote. Ne visi sprendimai yra sėkmingi, tačiau intuicija neabejotinai nurodo, kurie turėtų būti nedelsiant įgyvendinami, o kuriuos galima atidėti.

Draugai noriai palaiko jūsų pastangas. Neatmetami įdomūs pasiūlymai, kuriuos priimsite nedvejodami. Vengiate nereikalingo skubėjimo, bet taip pat negaišite laiko.

Michael Probst
Jaučių laukia nerami ir labai įdomi diena

Dvyniai (05.22-06.21)

Nerami diena. Vargu ar pavyks sutelkti dėmesį į vieną dalyką, net labai svarbų. Labiausiai tikėtina, kad turėsite padaryti kelis dalykus vienu metu, laikydami daug dalykų galvoje. Jums pavyks nieko nepamiršti ir nesupainioti, laiku išspręsti visas skubias užduotis. Tai daro įspūdį kitiems. Tie, kurie anksčiau jus nuvertino, pakeis savo nuomonę. Gali būti, kad žmonės, su kuriais anksčiau palaikėte tik formalius santykius, norės su jumis susidraugauti.

Trumpas pertraukėles pailsėti dienos metu pravers. Jų dėka jūs nesijausite pavargę, o jūsų nuotaika pagerės.

Vėžys (06.22-07.22)

Reikalų kupina diena. Jų bus dar daug daugiau nei įprasta, kartais teks skaičiuoti kiekvieną minutę. Su viskuo susitvarkysite, jei vadovausitės savo patirtimi ir sveiku protu. Kitų patarimai ne visada yra geri, net jei jie duodami iš širdies. Taigi gerai pagalvokite prieš laikydamiesi šių rekomendacijų.

Yra šansų pasisekti tais klausimais, kurie reikalauja ne tiek tikslumo ir atidumo detalėms, kiek sugebėjimo pamatyti situaciją kaip visumą, įvertinti įvykių raidos perspektyvas. Intuicija dažnai nurodo, ką daryti geriausiai.

Liūtas (07.23-08.23)

Teks surimtėti. Bet koks lengvabūdiškumo pasireiškimas šiandien gali turėti pasekmių. Net jei imsitės paprastų ir pažįstamų dalykų, turėtumėte būti atsargūs: kažkas gali nutikti visiškai ne taip, kaip įprasta. Gerai, jei esate pasirengę greitai pritaikyti planus ir prisitaikyti prie aplinkybių.

Diena yra palanki bendravimo požiūriu: lengvai surasite, kaip susibendrauti su tam tikrais žmonėmis, suprasite, ko jie iš jūsų tikisi. Lengvai pavyks susidraugauti, net su tais, kurie visai nepanašūs į jus.

Замерзшее озеро в Литве
© Depositphotos / Ramunas Bruzas
Liūtams teks greitai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių

Mergelė (08.24-09.22)

Nesitraukite prieš kliūtis, atminkite, kad jos yra įveikiamos. Svarbu labiau pasikliauti savo jėgomis, nei kažkieno palaikymu ar sėkme. Kuo mažiau jūs priklausote nuo kitų, tuo didesnės jūsų galimybės pasiekti sėkmę. Tikėtina, kad pasisekusios rungtynės bus naudingos profesionaliu požiūriu.

Kai kurie ženklo atstovai supras, ką reikia padaryti norint pakilti karjeros laiptais. Atminkite, kad ne visas idėjas verta įgyvendinti nedelsiant. Kartais naudinga apgalvoti savo mažų dalykų planą prieš jį įgyvendinant.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nors diena kupina netikėtumų, jums pavyks išsaugoti ramybę. Jūs nepasiklydote, jei kažkas nevyks ne pagal planą, greitai sureaguosite į viską, kas vyksta, ir tokiu būdu gausite naudos iš bet kokių įvykių. Galite užbaigti anksčiau pradėtus reikalus arba sutelkti dėmesį į ką nors naujo; žvaigždės vis tiek bus jūsų pusėje.

Vakaras yra puikus laikas atsipalaiduoti. Atgausite jėgas, jausitės linksmesni ir energingesni. Šis laikotarpis taip pat tinkamas norint pasikalbėti su artimaisiais apie ką nors įdomaus ir malonaus.

Skorpionas (10.23-11.21)

Diena gali būti sunki, tačiau galėsite įveikti visus jos keliamus iššūkius. Dažnai reikia veikti greitai, priimti sprendimus akimirksniu. Kaip jums pavyks? Tiesiog puikiai. Intuicija nurodo, kaip geriausia elgtis, o savo vaizduotės dėka rasite galimybių ir metodų, kurie nepasitaikė aplinkiniams.

Tikėtina, kad po pietų jūsų lauks netikėti sutapimai. Jie ne tik nudžiugins, bet ir atneš apčiuopiamos naudos. Šis laikotarpis puikiai tinka namų ruošos darbams, jie jus nenuvargins.

Рождественские украшения в сувенирном магазине Я и мистер Джонс, Фрошдем, Великобритания
© REUTERS / MOLLY DARLINGTON
Skorpionų po pietų jūsų lauks netikėti sutapimai

Šaulys (11.22-12.21)

Bus galimybė sustiprinti verslo ryšius ir užmegzti asmeninius santykius. Ši diena gera norint rasti bendraminčių ir sąjungininkų; labai skirtingi žmonės pasirengę stoti į jūsų pusę. Gali kilti naujų idėjų apie darbą. Atminkite, kad jų įgyvendinimas užtruks ilgiau nei manote, todėl būkite kantrūs.

Tikėtini nedidelės pinigų įplaukos. Neskubėkite išleisti jų; planuojami pirkimai yra daug sėkmingesni nei spontaniški. Vakare tikėtinos geros naujienos iš toli.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Bus šiek tiek sunkiau nei įprastai susitarti su aplinkiniais. Bet tikrai rasite būdą išvengti konfliktų ir palaikyti gerus santykius su visais. Svarbiausios užduotys turėtų būti sprendžiamos savarankiškai. Tokiu atveju viskas bus atlikta laiku ir tinkamai, likusiu atveju galimi netikėtumai. Tikėtina, kad finansai pasikeis į gera: grynųjų pinigų įplaukos, įskaitant iš netikėtų šaltinių, senų skolų grąžinimas.

Namie galimi keli malonūs renginiai. Kai kurie ženklo atstovai gaus gerų žinių iš kituose miestuose gyvenančių draugų ir giminaičių.

Подготовка к Рождеству в Варшаве
© Sputnik / Алексей Витвицкий
Vandeniams gali pasirodyti, kad diena bus sunku, tačiau reikia mažiau jaudintis

Vandenis (01.21-02.19)

Nesijaudinkite, ši diena nėra tokia bloga, kaip kartais gali atrodyti. Sunkiausia nesusipainioti ir nepamesti galvos. Jei pasiseks, tada viskas pasisuks geriausiu būdu. Gyvenimo patirtis dažnai padeda priimti teisingus sprendimus; pasitikėkite ja.

Teigiamų tendencijų įtaka, silpna ryte, ilgainiui įgauna jėgų. Tai ypač pastebima asmeninių santykių srityje. Todėl visus svarbius pokalbius su artimaisiais reikėtų atidėti iki antros dienos pusės. Tikėtinos malonios staigmenos, netikėtos dovanos.

Žuvys (02.20-03.20)

Palanki diena, įdomi ir turininga. Intuicija bus labai aštri, ji neabejotinai nurodys, ką daryti, į ką sutelkti dėmesį. Netoliese yra žmonių, kurie pasirengę palaikyti daugybę jūsų idėjų, padėti įgyvendinti jūsų planus. Bendras darbas gali tapti ilgos draugystės pradžia.

Maži pirkiniai yra sėkmingi: jūs neabejotinai pasirenksite tai, kas džiugins. Su dideliais įsigijimais geriau neskubėti. Užtruksite šiek tiek laiko, kol išsirinksite geriausią iš kelių variantų. Padarykite tai patys, patarimai ne visada yra geri.

Tegai:
horoskopas
JTO, archyvinė nuotrauka

Alkis ir migracija: JT prognozuoja "katastrofiškus 2021 metus"

(atnaujinta 17:25 2020.12.05)
Dėl COVID-19 pandemijos išaugo žmonių skaičius, kuriems gresia mirtis nuo bado, nuo 135 milijonų iki 270 milijonų žmonių

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ateinančiais 2021 metais pasauliui gresia sunkiausia humanitarinė krizė per 75 metus, jei šalys neteiks reikiamo finansavimo, sakė Davidas Beasley, JT Pasaulio maisto programos (WFP) direktorius, parneša RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad per pastaruosius ketverius metus, daugiausia dėl ginkluotų konfliktų, prie bado slenksčio esančių žmonių skaičius išaugo nuo 80 milijonų iki 135 milijonų.

"Tačiau dėl COVID žmonių, kurie tiesiogine to žodžio prasme eina link mirties nuo bado, skaičius išaugo nuo 135 milijonų iki 270 milijonų", —  sakė Beasley specialiame JT Generalinės asamblėjos posėdyje, skirtame kovai su COVID-19.

Anot jo, "2021 metai bus tiesiog pražūtingi, remiantis tuo, ką matome šiame etape".

"Kadangi mes išleidome 19 trilijonų dolerių, šių pinigų greičiausiai nebus ir 2021 metais. Vyksta ekonomikos nuosmukis, o poreikiai padvigubėjo", — pabrėžė jis.

"Dabar pažodžiui žvelgiame į 2021-uosius, kurie taps sunkiausios humanitarinės krizės metais nuo Jungtinių Tautų įkūrimo momento", — sakė Beasley.

Tačiau, pasak jo, jei pavyks surinkti reikalingas lėšas, tada bus galima išvengti destabilizacijos, bado ir migracijos.

"Kaip sakau daugeliui savo draugų ir lyderių visame pasaulyje, kitais metais mes negalėsime visko finansuoti. Taigi turime teikti pirmenybę destabilizacijos, bado ir migracijos problemoms", — sakė WFP vadovas.

Jis pažymėjo, kad jei pavyks investuoti į šių problemų sprendimą, "mes galėsime išgyventi 2021 metus".

Tegai:
krizė, prognozė, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo medžiagą, veiksmingą prieš COVID-19
Per ankstyvas senėjimas — dar viena COVID-19 pasekmė
Atskleista Rusijos vakcinos nuo COVID-19 nedidelės kainos priežastis