Prisma, archyvinė nuotrauka

Prekybos tinklas "Prisma" atleidžia 288 darbuotojus

35
Beveik trijų šimtų darbuotojų atleidimas susijęs su Suomijos kapitalo bendrovės pasitraukimu iš Lietuvos, kur 2015-aisiais ji patyrė beveik devynių milijonų eurų grynųjų nuostolių

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Suomijos kapitalo bendrovė "Prisma LT" informavo Vilniaus ir Kauno darbo biržas apie 288 atleidžiamus darbuotojus, praneša Lietuvos darbo birža.

Vilnius bendrovė atleis 162 darbuotojus, Kaune — 126.

Gegužės pradžioje Suomijos mažmeninės prekybos įmonė "Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta" (SOK), kuriai priklauso prekybos tinklas "Prisma", pranešė, kad uždaro visas keturias parduotuves Lietuvoje ir dar tris — Latvijoje

Kaip pažymėjo SOK vykdomasis viceprezidentas Jorma Vehviläinen, parduotuvių "Prisma" rinkos dalis Latvijoje ir Lietuvoje nėra pakankama, kad artimiausioje ateityje veikla būtų pelninga. 2015-aisiais "Prisma" patyrė 8,87 milijonų eurų grinųjų nuostolių — 6,1%  nažiau, nei 2014-aisiais, kai grynieji nuostoliai siekė 9,442 milijonų eurų. 

Ateityje bendrovė  ketina koncentruotis į veiklą Sankt Peterburge bei Estijoje. 

Iš viso šių metų sausio-gegužės mėnesiais darbo birža gavo 15 pranešimų apie numatomą 887 darbuotojų atleidimą, 2016-aisiais per tą patį laiką gautas 21 pranešimas, informuojantis apie 1258 atleidžiamus darbuotojus.

35
Tegai:
Prisma, nedarbo lygis, Lietuvos darbo birža, Lietuva
Dar šia tema
Be darbo Lietuvoje yra 8,1% gyventojų
Naujasis Darbo kodeksas numato lankstų darbo grafiką
Darbo ministerija nustatė darbo apmokėjimo kriterijus šalyje
Naujas Darbo kodeksas numato pailgintas atostogas iki aštuonių savaičių
ES baiminasi darbo migrantų antplūdžio iš Ukrainos įvedus bevizį režimą
Discussion