Kačiukas, archyvinė nuotrauka

Tikru augintinio šeimininku galima tapti tik įregistravus

41
(atnaujinta 10:30 2017.06.05)
Kiekvienas naminis augintinis turi būti paženklintas ir užregistruotas Gyvūnų augintinių registre

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Apsisprendę įsigyti augintinį, renkamės kokią veislę pasirinkti, įsigyti grynaveislį ar mišrūną, o gal būt priglausti pamestinuką, tačiau ar visuomet pasirūpiname tapti savo naujojo draugo pilnateisiais šeimininkais?

Visi veisliniai ir neveisliniai gyvūnai augintiniai (šunys, katės ir šeškai) privalo būti paženklinti ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre prieš jų perdavimą (dovanojimą, pardavimą ir panašiai) kitam savininkui, primena Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

Девушка с собакой
© Sputnik / Александр Липовец
Augintiniai privalo būti paženklinti ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre prieš jų perdavimą

Priešingu atveju įsigiję šunį, katę ar šešką, nebūtinai tapsite jo savininku, nes tik registracija užtikrina, kad gyvūnas priklauso tik jį įsigijusiam asmeniui.

Klausimų dėl augintinio registracijos ir nuosavybės teisių dažniausiai iškyla dėl kelių priežasčių.

Pavyzdžiui, jei gyvūnai įsigyjami iš nelegalių veisėjų ar pardavėjų, kurie parduoda neženklintus ir neregistruotus gyvūnus augintinius arba kai pardavėjai parduoda registruotus šunis ar kates, tačiau neįformina pardavimo fakto ir neperregistruoja jų pirkėjo vardu.

Ženklinimo ir registracijos padeda išvengti ginčų

VMVT specialistams tenka spręsti ginčus ir skundus, kylančius įsigijus, kaip vėliau paaiškėja, prastos sveikatos būklės augintinį. Paprastai, jei Gyvūnų augintinių registre augintinis neregistruotas, teisiškai nėra galimybės nustatyti gyvūnų pardavėjo ar ankstesnio savininko, kuris turėtų prisiimti atsakomybę ir kompensuoti gydymo išlaidas ar patirtą žalą.

Выставка кошек Гран-при Royal Canin в Москве
© Sputnik / Наталья Селиверстова
Reikia ne tik ženklinti ir registruoti, bet ir perregistruoti

Taip pat svarbu atminti, kad Gyvūnų augintinių registre registruotas augintinis teisiškai vis dar  priklauso jį užregistravusiam asmeniui, net jei pirkimo-pardavimo sandoris jau įvykęs. Taigi, neperregistravus augintinio naujojo savininko vardu, jo pardavėjas teoriškai gali pareikšti teisę į jį, kelti sąlygas ir panašiai.

Papildomų rūpesčių su nepaženklintu ir neregistruotu gyvūnu gali kilti keliaujant ir išsiimant reikalingus dokumentus.

Ženklinimas padeda sursti pamestinuką

Į globos namus patekęs neženklintas ir neregistruotas augintinis gali būti atiduotas kitam laikytojui, jei tikrasis savininkas per 14 dienų jo nesurado.

День хорька прошел в Кузьминском парке в Москве
© Sputnik / Елизавета Азарова
Į globos namus patekęs neženklintas ir neregistruotas augintinis gali būti atiduotas kitam laikytojui, jei tikrasis savininkas per 14 dienų jo nesurado

Tuo tarpu apie rastą registruotą gyvūną augintinį būtų pranešama ir jis sugrąžinamas Gyvūnų augintinių registre nurodytam savininkui.

Pažymėtina, kad augintinį užregistruoti ir tapti savininku gali bet kuris jį radęs, priglaudęs ar, kaip kartais pasitaiko, neteisėtai pasisavinęs asmuo. Tokiu atveju įrodyti, kad augintinis anksčiau priklausė kitam savininkui gali būti labai keblu.

Čia galima surasti daugiau informacijos apie ženklinimą ir registraciją.

41
Tegai:
registracija, ženklinimas, augintiniai, augintinis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuva
Dar šia tema
Laiškininkus vis dažniau užpuola šunys privačių namų teritorijose
Vilniaus viešuoju transportu gyvūnus galima vežti nemokamai