Saldainiai su džiovintais abrikosais, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje stabdoma prekyba ukrainietiškais saldainiais "Kuraga"

91
(atnaujinta 15:57 2017.06.09)
Veterinarijos ir maisto tarnyba prekybos tinklo "Rimi" parduotuvėse aptiko ukrainietiškus saldainius, kuriuose nebuvo deklaruoti alergenai, todėl prekyba stabdoma, kol jie nebus perženklinti

VILNIUS, biržėlio 9 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė perženklinti ukrainietiškų saldainių su riešutais "Kuraga" partiją, nes etiketėse nenurodyta privaloma informacija apie alergenus, pranešame tarnybos tinklalapyje.

Kol saldainiai nebus perženklinti, jais prekiauti draudžiama.

Конфета Курага в шоколаде
Ukrainietiški saldainiai su riešutais "Kuraga"

Sprendimas priimtas, atlikus saldainių laboratorinius tyrimus, kurių metu saldainiuose rasta 69 mg/kg sulfitų (SO2), 286,5 mg/kg kalio sorbato ir 213,8 mg/kg sorbo rūgšties. Visi šie priedai ženklinimo etiketėse nebuvo nurodyti.

Sulfitai priskiriami alergenams, todėl, jei produktų sudėtyje jų yra daugiau kaip 10 mg/kg, etiketėse apie tai turi būti nurodyta paryškintomis raidėmis.

Į Lietuvą saldainius importavo įmonė UAB "Bulvė", jais buvo prekiaujama UAB "Rimi Lietuva" prekybos tinklo parduotuvėse.

Įvertinus riziką vartotojų sveikatai, nurodyta visą partiją, t.y. 1231 kilogramą saldainių "Kuraga" surinkti iš prekybos ir perženklinti, pateikiant etiketėje visą privalomą informaciją apie alergenus ir kitus maisto priedus.

Apie sulfitus

Sulfitai maiste naudojami kaip konservantai, nors kai kuriuose produktuose (vynuogėse, krevetėse, abrikosuose, žirniuose, česnakuose, svogūnuose ir kt. augaliniuose produktuose) jų randama ir natūraliai.

Sieros dioksidas ir kiti sulfitai slopina bakterijų dauginimąsi, pailgina maisto produktų tinkamumo vartoti laiką. Kalio sorbatas (E202) — taip pat natūralus konservantas, pagamintas daugiausia iš sėklų. Natūraliai augaliniuose produktuose esantys sulfitų kiekiai yra nedideli ir nesukelia alergijų.

91
Tegai:
ukrainietiški saldainiai, alergija, saldainiai, Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Pavojingi saldumynai: Lietuvoje aptikti suklastoti žaislai ir saldainiai
Lietuvos muitinė 2016-aisiais sulaikė beveik 5 mln suklastotų prekių