Pinigų plovimas, archyvinė nuotrauka

pinigų plovimą teks sumokėti iki 5 mln eurų

77
Vidaus reikalų ministerija pateikė Seimui įstatymo pataisas, kurios numato naujas baudas už pinigų plovimą; siekiant užkirsti kelią galimam terorizmo finansavimui, tūkstantinės baudos pavirs milijoninėmis

VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Jei Seimas pritars Vidaus reikalų ministerijos pateiktoms įstatymų pataisoms, už pinigų plovimą baudos sieks iki 1 100 000 eurų įpareigotiesiems subjektams ir iki 5 100 000 eurų finansų įstaigoms, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Jei įstatymui pritars Seimas, už šio įstatymo pažeidimus galės būti skiriamas įspėjimas, bauda, laikinas nušalinimas nuo pareigų, laikinas teisės disponuoti lėšomis apribojimas, licencijos panaikinimas ir kitos priemonės.

"Iki šiol už finansinius nusikaltimus, pinigų plovimą taikytos baudos siekė vos 6 tūkstančių eurų, nors padaroma žala valstybei buvo dešimtis, o kartais ir tūkstančius kartų didesnė. Jei įstatymas įsigaliotų, baudos būtų adekvačios padaromai žalai. Taip pat atsirastų aiški prievolė juridiniams asmenims atskleisti tikruosius savininkus ir naudos gavėjus", — aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Be to, naujuoju įstatymu juridiniai asmenys bus įpareigoti atskleisti tikruosius savininkus ir naudos gavėjus. Pataisomis siekiama užkirsti kelią ir galimam terorizmo finansavimui. Juridiniai asmenys privalės saugoti tikslią informaciją apie savo tikruosius savininkus (fizinius asmenis) ir ją atskleisti, pateikdami Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) tvarkytojui. Šia informacija galės naudotis finansų įstaigos ir kiti įpareigotieji subjektai, nustatydami  naudos gavėją.

Nacionalinis pinigų plovimo vertinimas

Taip pat siūloma nustatyti, kad ne rečiau kaip kas 4 metus Lietuvoje turi būti atliekamas nacionalinis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimas. Jo metu nustatomos valstybėje esančios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos ir jų dydis. Vėliau šiuo vertinimu bus vadovaujamasi, nustatant priemones šiai rizikai valdyti ir mažinti.

Mergina prie bankomato, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Įstatyme siūloma ir nuostata, kad už tam tikrų rūšių sunkius ar labai sunkius nusikaltimus teisti asmenys, kurių teistumas neišnykęs arba nepanaikintas, negali eiti apskaitos paslaugas teikiančios įmonės vadovaujamųjų pareigų, būti tokių įmonių dalyviai arba savarankiškai teikti apskaitos paslaugų.

Įstatymų projektai parengti, siekiant įgyvendinti 2015 metų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl finansų sistemos naudojimo pinigams plauti ir teroristams finansuoti prevencijos. Direktyva į nacionalinę teisę turi būti perkelta iki birželio 26-osios.

77
Tegai:
pinigų plovimas, terorizmas, finansinės operacijos, baudos, pinigai, finansų nusikaltimai, bauda, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva
Dar šia tema
Grybauskaitė siūlo Baudžiamojo proceso kodekso pataisas — teisti už akių
Stiprus vėjas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojus įspėjo, kad šiomis dienomis sustiprės vėjas

(atnaujinta 16:02 2020.10.22)
Pučiant stipresniam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Ugniagesiai įspėjo šalies gyventojus dėl stipraus vėjo, rašo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Sniegas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

PAGD buvo informuotas, kad spalio 22 dieną sustiprės pietvakarių vėjas. Jo gūsiai daugelyje rajonų gali siekti 15–20 metrų per sekundę, o vakariniuose rajonuose sustiprėti iki 22 metrų per sekundę. Spalio 23 dieną pietvakarių ir vakarų vėjo gūsiai gali siekti 15-20 metrų per sekundę.

Ugniagesiai gelbėtojai skatina gyventojus būti ypač atsargiais, nes pučiant stipresniam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai. Todėl žmonės raginami nestatyti automobilių ir nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei.

Taip pat raginama sandariai uždaryti langus ir duris, pritvirtinti balkone esančius daiktus. Taip pat priminta, kad nelaimės atveju šalies gyventojai skambintų skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Tegai:
sustiprės vėjas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjjimo departamentas
Dar šia tema
Šalies gyventojams priminta apie prieš 53 metus praūžusį cikloną
Ruduo įsibėgėja: ateina lietus ir stiprus vėjas
Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis

Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 15:29 2020.10.22)
Tamulis pareiškė, kad nejaučia jokių simptomų, išskyrus gerklės peršėjimą. Jis paragino rajono gyventojus būti budrius ir saugoti save ir kitus

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis užsikrėtė koronavirusu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Graži saulėta diena gerų naujienų man neatnešė. Paaiškėjo COVID-19 testas, atsakymas deja — teigiamas. Šiuo metu išskyrus perštėjimą gerklėje jokių ypatingų ligos simptomų nejaučiu. Vakar ir šiandien gavau daug skambučių, žinučių su palinkėjimais nesusirgti. Nuoširdus ačiū visiems to linkėjusiems", — rašė meras.

Tamulis paragino gyventojus būti budrius ir saugoti save ir kitus.

Pastaruoju metu Lietuvoje reguliariai nustatomi nauji koronaviruso atvejų rekordai. Per visą laiką COVID-19 atvejų skaičius viršijo 8,6 tūkst., mirė 125 žmonės.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Tegai:
koronavirusas, Kėdainių rajonas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo