Audronis Navickas, archyvinė nuotrauka

Teismas atsisakė sugrąžinti į pareigas buvusį KOP vadą

37
(atnaujinta 08:48 2017.06.13)
Teismas atsisakė sugrąžinti į pareigas buvusį Karinių oro pajėgų vadą Audronį Navicką, kuris planavo remontuoti sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė bylą dėl buvusio KOP vado pulkininko Audronio Navicko nušalinimo nuo pareigų, praneša RIA Novosti.

Navickas buvo kaltinamas tuo, kad planavo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 remontuoti Rusijoje.

Kiek anksčiau atsargoje esantis karininkas apskundė savo atleidimą teisme. Prašyme teigiama, kad 2016 metų lapkričio 22 dienos krašto apsaugos ministro įsakymas jį atleisti buvo priimtas nesilaikant jokių teisės aktų.

Įsakymą dėl atleidimo į atsargą praėjųsių metų lapkritį pasirašė buvęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad byla nutraukta išnykus ginčo objektui, ginčijamas įsakymas neteko teisinės galios, be to, byla nepriskirta adminictracinių bylų kompetencijai.  Per septynias dienas nutraukimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Diskreditavo savus

Krašto apsaugos ministerija pareiškė, kad sprendimas atleisti Navicką iš profesinės karo tarnuybos buvo priimtas, remiantis Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM vertinimu, kuriame nurodoma, kad pulkininkas ne tik diskreditavo krašto apsaugos sistemą ir jos vadovybę, bet ir palaužė šalies gynybos sistemos patikimumą.

Pagal gautą informaciją, Navickas formavo ir palaikė neigiamą krašto apsaugos sistemoje tarnaujančių asmenų požiūrį į Lietuvos kariuomenės vadovybės įsakymų vykdymą, įskaitant ir valstybės gynybą. Karininkas taip pat menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, jo kompetenciją ir atskirų KAM ir Lietuvos kariuomenės padalinių vadovybę, kritikavo jų sprendimus, taip demoralizuodamas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų personalą.

Pažeidė draudimą

Patikrinimus, vertinanančius pareigūnų, dalyvavusių sudarant ir įgyvendinant sutartis dėl sraigtasparnių Mi-8T kapitalinio remonto, vykdė Laikinoji komisija prie KAM.

Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, ir galimai pažeidė Kariuomenės drausmės statutą".

Nuo varžto

Ministerijos duomenimis, dvi sutartys dėl sraigtasparnių Mi-8T kapitalinio remonto su konkursą laimėjusia Lietuvos įmone "Helisota" buvo pasirašytos pernai spalį. Sutartyse nurodyta, kad tiekėjas darbams vykdyti pasitelkia vieną Rusijos įmonę.

Paaiškėjus šioms aplinkybėms, sutarčių su "Helisota" vykdymas buvo pristabdytas.

Vasario mėnesį krašto apsaugos ministras Karoblis pasirašė du su Navicko sprendimu susijusius įsakymus: vieną, kuriuo nutraukiamas iki šiol galiojęs pulkininko Navicko nušalinimas nuo pareigų, ir antrą, kuriuo jis perkeliamas į rezervą.

37
Tegai:
Mi-8, sraigtasparnis, teismas, Karinės oro pajėgos (KOP), Krašto apsaugos ministerija (KAM), Audronis Navickas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
Lietuvos haubicos bus modernizuotos Vokietijoje
Kariuomenė gali pasipildyti nauja ginkluote — raketine artilerija
Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
Vilnius

"Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų gerinimo  

(atnaujinta 18:59 2020.08.11)
Kaip teigiama pranešime, planuojama "išlaisvinti" ir daugiau medžių šaknų bei tęsti žaliąją iniciatyvą

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Priešais Santuokų rūmus atlikta medžių gelbėjimo operaciją, kurios metu buvo išlaisvintos keturių didžiulių kaštonų šaknys. Apie tai praneša "Grinda" savo Facebook puslapyje.

"Kaip? Išardėme ir pašalinome betoninės plyteles, kurios medžių kamienus supo dešimtis metų: įrengėme bortelius, kad šaknys gautų daugiau drėgmės, gausiai užpylėme augaliniu gruntu", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad "Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų būklės gerinimo.

Спасение деревьев в Вильнюсе
© Photo : Facebook / Grinda
Kalinausko gatvė Vilniuje

Pažymima, kad ten, kur šaligatvio dangoje augantys medžiai jau nebetelpa su savo šaknimis, o šaligatvio plotis leidžia padidinti atviro grunto plotą aplink kamieną nepabloginant pėsčiųjų sąlygų, bus tęsiama ši žalioji iniciatyva.

Planuojama "išlaisvinti" ir daugiau medžių.

Tegai:
medžiai, Grinda, Vilnius
Dar šia tema
Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį apsaugoti miškus nuo gaisrų
Klaipėdos uoste lokalizuota išsiliejusi nafta
Sraigė

Rugpjūčio 12 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:22 2020.08.11)
Dvyniams patariama nebijoti žengti pirmojo žingsnio, naujų idėjų ir iniciatyvos, Šauliams palankus metas naujų idėjų realizavimui ir karjeros kilimui, Vandeniams derėtų išspręsti senas problemas

Rytoj horoskopo žvaigždės žada, kad intuicija ir kūrybiškumas pasieks savo piką. Tai, kas kitu metu reikalauja daug pastangų, rytoj gali ateiti lengvai. Tai taikoma studijoms, darbui ir moksliniam kūrybingumui. Tačiau tuo pat metu diena suponuoja pasyvumą, ribojasi su apatija. Aukštas kūrybingumas gali prieštarauti jūsų nenorui realizuoti šį potencialą, todėl, jei norite pasiekti kokių nors rezultatų, turite susiimti.

Avinas ( 03.21-04.20) Laikui būdingas padidėjęs impulsyvumas, skubėjimas, besiribojantis su neapgalvotumu. Geriau atidėti reikalus, reikalaujančius tikslumo ir apgalvotumo, nes neatsižvelgę ​​į jokias smulkmenas, tai tikrai sukels neigiamas pasekmes.

Jautis (04.21-05.21) Diena bus kuoina bėdų. Užpildykite savo darbo grafiką įvairiomis veiklomis. Dabar tinkamas laikas mokytis, sutvarkyti reikalus į savo dokumentus, kurti ir stiprinti verslo ryšius. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatą.

Dvyniai (05.22-06.21) Nebijokite naujų idėjų ir nepraleiskite iniciatyvos. Šiuo laikotarpiu turėtumėte pamiršti apie vienatvę. Kaip įmanoma dažniau apsilankykite ten, kur linksma ir įdomu, su draugais. Dabar galite tikėtis naujo romantiško susidomėjimo.

Vėžys (06.22-07.22) Nepriimkite galutinių sprendimų verslo, finansų, ilgalaikio bendradarbiavimo srityse, jei pagrindas jiems nėra paruoštas iš anksto. Susitikimai su senais draugais gali patikti. Šią dieną dirbant su karštais ir aštriais daiktais, reikia būti ypač atsargiems.

Liūtas(07.23-08.23) Galite imtis naujų dalykų. Galite rasti išeitį iš daugelio situacijų, tačiau venkite perdėto darbo, nes jums tereikia poilsio ir gero miego. Yra palankus laikotarpis meilei. Jei norite užmegzti ryšį su jums patinkančiu žmogumi, imkitės iniciatyvos į savo rankas.

Mergelė (08.24-09.22) Šiai dienai nereikia planuoti daugybės dalykų, palikite daugiau laiko poilsiui. Nebijokite patys priimti atsakingų sprendimų, tačiau nekreipkite dėmesio į kitų patarimus. Spręskite sveikatos problemas.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nesijaudinkite ir neleiskite kitiems patraukti jus į konfliktą. Jei santykiai su kuo nors palieka daug norimų rezultatų, šiame etape neverta taisyti situacijos, mažai tikėtina, kad jūsų pastangas vainikuos sėkmė. Būk ištikimas artimiesiems.

Skorpionas (10.23-11.21) Galite pradėti naują verslą, derėtis, pasirašyti dokumentus. Jei turite labai konkretų tikslą, tada šiuo metu jūs žengsite jo link užtikrintai. Blogai nusiteikę žmonės gali nublokšti už jūsų nugaros, todėl jiems neturėtų būti leista kalbėti.

Šaulys (11.22-12.21) Verslo srityje prasideda palankus laikas planuotiems reikalams įgyvendinti, sunkiems klausimams ir problemoms išspręsti. Atvejai, kuriems reikia daug veiklos, bus pateikiami lengvai.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiuo laikotarpiu gali atsirasti situacijų, kurioms reikia jūsų dėmesio ir skubių sprendimų priėmimo. Galite pasidalinti savo problemomis su artimaisiais, aptarti dominančias temas, sudaryti bendrus ateities planus. Tačiau per didelis kalbėjimas gali būti netinkamas.

Vandenis (01.21-02.19) Gali pasirodyti senos problemos. Priimkite ramiai, stenkitės nesijaudinti, bet kažkaip jas išlyginkite arba, jei įmanoma, ramiai išspręskite. Spręsdami problemas, gausite naujų jėgų naujam gyvenimui.

Žuvys (02.20-03.20) Ši diena gali būti gana įtempta dėl kitų dirglumo ir nesąmoningumo. Prieš užsidegdami, pagalvokite, kiek vertinate esamus santykius, nes šiuo laikotarpiu jūs galite juos nutraukti, ir tada jie niekada nebus atkurti.

Tegai:
horoskopas
Krepšinio kamuolys

Latvijos moksleiviams siūloma vykti į Lietuvą dėl fizinio lavinimo pamokų

(atnaujinta 17:45 2020.08.11)
Kol senojo dvaro salė yra atnaujinama vaikų reikmėms, jiems išduodami leidimai keliauti į Lietuvą kūno kultūros pamokoms

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vecumniekų regiono mokyklos mokiniams gali tekti lankyti kūno kultūros pamokas kaimyninėje Lietuvoje, praneša "Zemgales reģionālā televīzija".

Skaistkalnės vidurinės mokyklos kūno kultūros pamokos iki šiol vyko buvusioje baronų Šenenbergo dvaro rūmų salėje — tačiau pastatas yra beveik dviejų amžių senumo ir nebegali atlaikyti tokios intensyvios apkrovos.

"Mes nebegalėjome užtikrinti vaikų saugumo", — sako mokyklos direktorė Svetlana Vaverniecė.

Vietos valdžia salės remontui skyrė 19,4 tūkst. eurų. Dabar patalpose atliekamas kosmetinis remontas, tačiau taip pat bus pakeista šildymo sistema ir atlikti kiti būtini darbai.

Tačiau kol vyksta renovacija, moksleiviams gali tekti vykti į Lietuvos Panevėžio rajoną į kūno kultūros pamokas. Vyksta derybos organizuoti sportinę veiklą šalia esančioje Lietuvos gimnazijoje.

"Bet tai labai apsunkins ugdymo procesą. Vaikai visada turi turėti leidimus ir visi turi būti aprūpinti asmens tapatybės kortelėmis", — aiškino direktorius.

Tai yra laikinas sprendimas — vis tiek reikia pastatyti naują sporto salę. Bet nors dėl projekto buvo susitarta jau seniai ir yra statybos leidimas, gimnazijos statyba užstrigo. Dėl biurokratinių neatitikimų iš šiems tikslams skirtų 100 tūkst. Eurų negrįžtamai prarasta 60 tūkst. Iš pradžių vietos valdžia negalėjo paimti paskolos iš valstybės iždo, o tada pavaduotojai nusprendė, kad skubesnis pertvarkyti Vecumniekų pradinę mokyklą.

Tegai:
sportas, fizinis aktyvumas, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas