Valstybinė mokesčių inspekcija, archyvinė nuotrauka

Mokesčių inspekcija: liko dvi dienos pelno mokesčio deklaracijoms pateikti

41
Šiemet pirmą kartą juridiniai asmenys, kurių mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais, pelno mokesčio deklaracijas turi pateikti iki birželio 15 dienos

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Lietuvos juridiniai asmenys, užsienio vienetų nuolatinės buveinės, kurių mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais, pelno mokesčio deklaracijas turi pateikti ir jose apskaičiuotą pelno mokestį sumokėti iki birželio 15 dienos, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI).

Daugiau kaip 77 tūkstančiai mokesčių mokėtojų jau pateikė deklaracijas VMI, nelaukdami paskutinės dienos. Praėjusiais metais deklaracijas VMI pateikė daugiau kaip 126 tūkstančiai juridinių asmenų, 87% jų tai atliko laiku.

Deklaracijas juridiniai asmenys gali teikti tik elektroniniu būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą EDS.

Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės teigimu, tam, kad su pelno mokesčiu susijusias pareigas mokesčių mokėtojai įvykdytų paprasčiau, nuo šių metų sausio 1 dienos taikoma "vienos datos" taisyklė, suvienodinanti pelno mokesčio deklaracijos, kitų susijusių ataskaitų pateikimo ir mokesčio sumokėjimo terminą, todėl mokestines pareigas įvykdyti reikia iki birželio 15 dienos.   

"Netrukdydama drausmingų ir laiku deklaracijas teikiančių mokesčių mokėtojų, šiemet išankstinius priminimus VMI siųs tik tiems, kurie praėjusiais metais nepateikė pelno mokesčio deklaracijos ir tiems, kurie jas teiks pirmą kartą", — sako Aliukonytė-Šnirienė.

Mokestinių prievolių departamento direktorė primena, kad tais atvejais, kai mokestinis laikotarpis nesutampa su kalendoriniais metais, metinė pelno mokesčio deklaracija turi būti pateikta iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio 15 dienos.

2016 metais mokesčių mokėtojai sumokėjo beveik 623 milijonus eurų pelno mokesčio, tai yra, apie 50 milijonų arba 8% daugiau negu planuota. Prognozuojama, kad šiemet į valstybės biudžetą bus surinkta per 667 milijonus eurų pelno mokesčio.

VMI primena, kad pelno mokesčio deklaracijas turi pateikti pelno siekiantys Lietuvos juridiniai asmenys, nuolatinėmis buveinėmis laikomi užsienio bankų filialai ir kitos nuolatinės buveinės, taip pat pelno nesiekiančios organizacijos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad tais atvejais, kai metinėje pelno mokesčio deklaracijoje apskaičiuota pelno mokesčio suma viršija už mokestinį laikotarpį sumokėtą avansinio pelno mokesčio sumą, į valstybės biudžetą  mokesčių mokėtojai turi sumokėti tik skirtumą.

VMI informuoja, kad pelno nesiekiantys vienetai gali būti laikinai atleisti nuo pareigos pateikti Metinę pelno mokesčio deklaraciją, tačiau turi nepamiršti pateikti prašymą VMI. Tai lengviausia padaryti elektroniniu būdu, prisijungus prie Mano VMI.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Jei kyla neaiškumų, pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi penkerius metus.

41
Tegai:
juridiniai asmenys, pelno mokesčio deklaracija, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)
Dar šia tema
Pradedantiesiems smulkiesiems verslininkams — 1 metų atostogos nuo mokesčių
Skvernelis: dėl mokesčių nemokėjimo šalis praranda viešąsias paslaugas
Lietuviai atšventė laisvės nuo mokesčių dieną
Mokesčių inspekcija pradeda grąžinti gyventojams permokas