Susitikimas po dangumi su žinomais žmonėmis, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje, po atviru dangumi, vyksta neformalūs pokalbiai su įžymybėmis

40
(atnaujinta 11:10 2017.06.22)
Moksleiviai ir studentai kviečiami į susitikimus su aktoriais, dizaineriais, atlikėjais ir kitomis garsiomis asmenybėmis; pokalbiai vyks kiekvieną vasaros penktadienį prie Švietimo ir mokslo ministerijos

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Sostinėje prasidėjo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojami atviri susitikimai su žinomais žmonėmis.

"Kviečiame vyresnių klasių moksleivius ir studentus iš pirmų lūpų išgirsti, kaip jūsų dievaičiams sekėsi mokytis", — rašo renginių organizatoriai Facebook paskyroje "#ŠMM pokalbiai po atviru dangumi".

Neformaliuose pokalbiuose žinomi svečiai prisimins ir dalysis mokyklos ir studijų laikų įspūdžiais: ką ir kur jie mokėsi, kokiais rūpesčiais ir džiaugsmais gyveno, ko tikėjosi iš mokyklos bei universiteto ir ką juose gavo, kokie studijų metu priimti sprendimai, kaip vėliau paaiškėjo, jiems buvo patys naudingiausi, ir daugybę kitų įdomių dalykų.

Renginių organizatoriai žada moksleiviams ir studentams, kurie Facebook nurodo, kad dalyvauja renginyje, po susitikimo atiteks Švietimo ir mokslo ministerijos suvenyrai.

Šį penktadienį, birželio 23 dieną, 13:00 val., skvere priešais Švietimo ir mokslo ministeriją su jaunimu bendraus dizainerė, prekės ženklo "Atsikeli ir varai" savininkė Aušra Šeduikytė.

O kitą penktadienį, birželio 30 dieną, vyks susitikimas su atlikėju, žurnalistu, TV laidų vedėju Marijonu Mikutavičiumi.

Kiekvieną dieną pradėkite kaip nors kitaip

Pirmasis susitikimas vyko birželio 15 dieną su žinomu komiku Olegu Šurajevu, kuris skatino visus atrasti ir turėti savo svajonę.

"Pavyzdžiui, aš visada labai mėgau rašyti. Rimta rašymo veikla pradėjau užsiimti dešimtoje klasėje. Kadangi nežinojau, kas man tada patiko, rašiau įvairaus pobūdžio tekstus: miniatiūras, pjeses ar įdomiausius dienos pastebėjimus keliaujant", — pasakojo komikas.

Встреча под открытым небом, организованная Минобразованием
Jaunimo susitikimas su komiku Olegu Šurajevu

Nors po mokyklos Olegas įstojo į Vilniaus universitetą mokytis istorijos, po dvejų metų šias studijas metė, nes pajuto, kad jį žavi rašymas. Vaikinas įsidarbino bare, o laisvalaikiu rašydavo tekstus ir filmavosi įvairiose reklamose. Palaipsniui jo laisvalaikis tapo sėkmingai susiklosčiusia komiko karjera. Todėl komikas ragino turiningai praleisti laisvalaikį.

"Kiekvieną dieną pradėkite kaip nors kitaip. Pavyzdžiui, vieną dieną pradėkite be interneto, bet nuo sporto, kitą dieną — į darbą eikite vis nauju keliu, dar kitą — pradėkite rašyti arba skaityti. Tokie, atrodytų, maži dalykai gali duoti tikrai daug — pradedant geros nuotaikos doze, baigiant kūrybiškumo ugdymu", — dalijosi Šurajevas.

Olegas patarė mokiniams, kuriems sudėtinga sugalvoti, ką jie nori nuveikti savo gyvenime, susitaikyti su mintimi, kad profesiją reikės keisti bent penkis kartus. Kadangi gyvenimas modernėja, dalis profesijų po kelerių metų bus visai nebereikalingos, todėl neverta liūdėti, jei gali ir gebi atlikti daug dalykų.

Susitikimai su žinomais žmonėmis vyks visą vasarą, į juos gali ateiti visi norintys.

40
Tegai:
susitikimai su žinomais žmonėmis, moksleiviai, studentai, ŠMM pokalbiai po atviru dangumi, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilnius
Temos:
Švietimas Lietuvoje (148)
Dar šia tema
Praleisk vasarą kartu su Lietuvos paštu: įmonė kviečia jaunuolius padirbėti
Emigruoti iš Lietuvos nori net vaikai
Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu
Discussion