Susitikimas po dangumi su žinomais žmonėmis, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje, po atviru dangumi, vyksta neformalūs pokalbiai su įžymybėmis

46
(atnaujinta 11:10 2017.06.22)
Moksleiviai ir studentai kviečiami į susitikimus su aktoriais, dizaineriais, atlikėjais ir kitomis garsiomis asmenybėmis; pokalbiai vyks kiekvieną vasaros penktadienį prie Švietimo ir mokslo ministerijos

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Sostinėje prasidėjo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojami atviri susitikimai su žinomais žmonėmis.

"Kviečiame vyresnių klasių moksleivius ir studentus iš pirmų lūpų išgirsti, kaip jūsų dievaičiams sekėsi mokytis", — rašo renginių organizatoriai Facebook paskyroje "#ŠMM pokalbiai po atviru dangumi".

Neformaliuose pokalbiuose žinomi svečiai prisimins ir dalysis mokyklos ir studijų laikų įspūdžiais: ką ir kur jie mokėsi, kokiais rūpesčiais ir džiaugsmais gyveno, ko tikėjosi iš mokyklos bei universiteto ir ką juose gavo, kokie studijų metu priimti sprendimai, kaip vėliau paaiškėjo, jiems buvo patys naudingiausi, ir daugybę kitų įdomių dalykų.

Renginių organizatoriai žada moksleiviams ir studentams, kurie Facebook nurodo, kad dalyvauja renginyje, po susitikimo atiteks Švietimo ir mokslo ministerijos suvenyrai.

Šį penktadienį, birželio 23 dieną, 13:00 val., skvere priešais Švietimo ir mokslo ministeriją su jaunimu bendraus dizainerė, prekės ženklo "Atsikeli ir varai" savininkė Aušra Šeduikytė.

O kitą penktadienį, birželio 30 dieną, vyks susitikimas su atlikėju, žurnalistu, TV laidų vedėju Marijonu Mikutavičiumi.

Kiekvieną dieną pradėkite kaip nors kitaip

Pirmasis susitikimas vyko birželio 15 dieną su žinomu komiku Olegu Šurajevu, kuris skatino visus atrasti ir turėti savo svajonę.

"Pavyzdžiui, aš visada labai mėgau rašyti. Rimta rašymo veikla pradėjau užsiimti dešimtoje klasėje. Kadangi nežinojau, kas man tada patiko, rašiau įvairaus pobūdžio tekstus: miniatiūras, pjeses ar įdomiausius dienos pastebėjimus keliaujant", — pasakojo komikas.

Встреча под открытым небом, организованная Минобразованием
Jaunimo susitikimas su komiku Olegu Šurajevu

Nors po mokyklos Olegas įstojo į Vilniaus universitetą mokytis istorijos, po dvejų metų šias studijas metė, nes pajuto, kad jį žavi rašymas. Vaikinas įsidarbino bare, o laisvalaikiu rašydavo tekstus ir filmavosi įvairiose reklamose. Palaipsniui jo laisvalaikis tapo sėkmingai susiklosčiusia komiko karjera. Todėl komikas ragino turiningai praleisti laisvalaikį.

"Kiekvieną dieną pradėkite kaip nors kitaip. Pavyzdžiui, vieną dieną pradėkite be interneto, bet nuo sporto, kitą dieną — į darbą eikite vis nauju keliu, dar kitą — pradėkite rašyti arba skaityti. Tokie, atrodytų, maži dalykai gali duoti tikrai daug — pradedant geros nuotaikos doze, baigiant kūrybiškumo ugdymu", — dalijosi Šurajevas.

Olegas patarė mokiniams, kuriems sudėtinga sugalvoti, ką jie nori nuveikti savo gyvenime, susitaikyti su mintimi, kad profesiją reikės keisti bent penkis kartus. Kadangi gyvenimas modernėja, dalis profesijų po kelerių metų bus visai nebereikalingos, todėl neverta liūdėti, jei gali ir gebi atlikti daug dalykų.

Susitikimai su žinomais žmonėmis vyks visą vasarą, į juos gali ateiti visi norintys.

46
Tegai:
susitikimai su žinomais žmonėmis, moksleiviai, studentai, ŠMM pokalbiai po atviru dangumi, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilnius
Temos:
Švietimas Lietuvoje (169)
Dar šia tema
Praleisk vasarą kartu su Lietuvos paštu: įmonė kviečia jaunuolius padirbėti
Emigruoti iš Lietuvos nori net vaikai
Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Oro uostas

Nuo pirmadienio įsigalios naujas paveiktų šalių sąrašas

(atnaujinta 19:06 2020.10.31)
Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl COVID-19, atsidūrė dar daugiau Europos šalių ir regionų: Kipras, Estija, Vokietija, Švedija, visi Italijos regionai, Danijos Hovedstadeno (Hovedstaden) ir Šiaurės Jutlandijos (Nordjylland) regionai.

Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 13 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 150 pacientų. Kai kuriose savivaldybėse buvo paskelbtas vietinis karantinas. Pastaruoju metu vyriausybė griežtina saugumo priemones, kad užkirstų kelią infekcijos plitimui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 45,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,1 milijono žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Vaistininkė parodė, kaip lengvai ir greitai vaikui uždėti kaukę
Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių