Neris, archyvinė nuotrauka

Neries taršos Upės gatvėje kaltininkų turtas areštuojamas

41
(atnaujinta 14:00 2017.06.22)
Areštuojamas buitinių nuotekų linijos avarijos, įvykusios dėl statybos darbų sostinės Upės gatvėje, kaltininkų turtas

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas nutarė taikyti laikinosios apsaugos priemones ir areštuoti uždarųjų akcinių bendrovių "Vilniaus rentinys", "ARCHINOVA", "Ribinis būvis" ir "Statybos projektų ekspertizės centras" turtą.

Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas birželio pradžioje kreipėsi į teismą su ieškiniu, kad buitinių nuotekų linijos avarijos, įvykusios dėl statybos darbų sostinės Upės gatvėje praėjusį gruodį, kaltininkai atlygintų gamtai padarytą 629,9 tūkstančius eurų siekiančią žalą.

Atsakovams priklausančio kilnojamojo ir nekilnojamojo turto areštas taikomas, kad būtų galimybė įvykdyti teismo sprendimą.

Avarijos istorija

Avarija, dėl kurios Neries upė buvo užteršta išleistomis buitinėmis nuotekomis, įvyko statybos aikštelėje, Upės gatvėje 21, prie "Barclays" pastato, kur buvo statomas administracinis pastatas su požemine ir antžemine automobilių aikštelėmis.

Specialioji komisija, kurią avarijai tirti sudarė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, nustatė, kad nuotekų sistema buvo pažeista, sugriuvus statomai atraminei sienelei.

Konstatuota, kad techninį ir darbo projektą rengusi UAB "ARCHINOVA" ir pastato techninio projekto konstrukcinę dalį subrangovo teisėmis ruošusi UAB "Ribinis būvis" neįvertino slėginės nuotekų linijos papildomų apkrovų.

Laikinosios sienos įrengimo metu UAB "Vilniaus rentinys" dar nebuvo gavusi leidimo statybai, o dalinę ekspertizę atlikusios UAB "Statybos projektų ekspertizės centras" pažeidė statybos techninio reglamento, skirto statinio projekto ir statinio ekspertizei, reikalavimus.

Iš karto po avarijos Aplinkos ministerija paskelbė, kad magistralinėje trasoje į aplinką pateko mažiausiai 20 tūkstančių kubinių metrų nuotekų, bendra aplinkai padaryta žala siektų apie 300 tūkstančių eurų.

Vėliau buvęs aplinkos viceministras, socialdemokratas Linas Jonauskas pasakė, kad po nuotekų avarijos gamtai padaryta žala yra gerokai didesnė nei 300 tūkstančių eurų. Jau sausio pradžioje "Vilniaus vandenys" paskelbė ataskaitą apie nuotekų vamzdžių avarijos pasekmes Neries upei. Jas Aplinkos apsaugos ministerijos komitetas preliminariai įvertino 450 tūkstančių eurų.

Komisija paskelbė nuotekų avarijos sostinės Upės gatvėje priežastis >>

Laboratorinių tyrimų duomenimis, į Neries vandenis su nuotekomis pateko amonio, BDS7 (biocheminis deguonies sunaudojimas per 7 paras), nitritų, nitratų, fosfatų, chloridų ir kitų teršalų.

41
Tegai:
gamtai padarytą žala, ekologinė nelaimė, Upės gatvė, nuotekų vamzdžiai, avarija, Neris, Vilnius
Temos:
Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (12)
Dar šia tema
Vilniaus avarijos pasekmės Upės gatvėje bus pašalintos po pietų
Šimašius žada likviduoti avariją Upės gatvėje iki Kalėdų
Vilniaus Upės gatvėje atstatyti nuotekų vamzdžai
Apvirtus vilkikui prie Merkio upės, į aplinką išsiliejo dyzelinas
Komisija paskelbė nuotekų avarijos sostinės Upės gatvėje priežastis
Sostinės Pilies gatvė, archyvinė nuotrauka

Per praėjusią parą patvirtinta daugiau nei 2 000 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:45 2020.12.02)
Per praėjusią parą šalyje nuo koronaviruso mirė 28 asmenys

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinta 2 109 naujų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms, praneša Statistikos departamentas.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 64 621. Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 28 asmenys. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 547. Per praėjusią parą pasveiko 1 278 asmenys. Bendras pasveikusių asmenų skaičius: 25 278.

Sergančių koronavirusu asmenų skaičius šalyje: 38 514.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 mln. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
Veryga paskelbė apie trečiosios koronaviruso bangos pavojų po žiemos atostogų
Merkel perspėja apie trečiąją koronaviruso bangą
Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 
Įspėjamasis trikampis

Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė pėsčiąjį

(atnaujinta 09:18 2020.12.02)
Policijos duomenimis, pėsčiasis išėjo į kelio važiuojamąją dalį kelio Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilkaviškio rajone krovininis automobilis mirtinai partrenkė į kelią išėjusį pėsčiąjį, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Policija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko antradienį, apie 07:00, kelio Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas 11-ame km.

Policijos duomenimis, krovininis automobilis "DAF XF", vairuojamas vyro, gimusio 1972 metais, partrenkė ir mirtinai sužalojo į kelio važiuojamąją dalį išėjusį pėsčiąjį, gimusį 1943 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija
Dar šia tema
Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris
Kaune girtas Karinių oro pajėgų specialistas smurtavo prieš moterį
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį

Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje

(atnaujinta 20:44 2020.12.01)
Sputnik Lietuva pasakoja, kokios oro sąlygos prognozuojamos respublikoje gruodžio mėnesį.
Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Tegai:
Lietuva, Vilnius, orai