Veteranas prie memorialo Antakalnių kapinėse, nuotrauka iš įvykio vietos

Antakalnio kapinėse pagerbti Antrojo pasaulinio karo veteranai ir aukos

106
(atnaujinta 17:02 2017.06.22)
Tragišką datą — 76-ąsias Didžiojo Tėvynės karo pradžios metines — Rusijos diplomatai ir Lietuvos visuomenės veikėjai paminėjo padėdami vaininkus ir gėles prie sovietų karių memorialo Antakalnio kapinėse Vilniuje

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Gedulo ir atminties diena Lietuvoje neminima oficialiai, šią dieną prisimena tik Antrojo pasaulinio karo veteranai, o taip pat daugelis Lietuvos šeimų, kurios gerbia savo protėvių, atidavusių gyvenimą už Pergalę prieš fašizmą, atmintį.

Apie tai šiandien prie memorialo Antakalnio kapinėse kalbėjo Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių Antihitlerinės koalicijos pusėje, organizacijos pirmininkas Julius Deksnys. Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas susirinkusiems priminė  kai kurių šiuolaikinių Europos ir pasaulio politikų mėginimų perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją, sumenkinti žmonių ir Raudonosios armijos vaidmenį Pergalėje prieš fašistinę Vokietiją.

 • Гранитный монумент с датой начала Великой Отечественной Войны
  Granito paminklas su Didžiojo Tėvynės karo pradžios data
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Российские дипломаты и литовские общественники идут к мемориалу советским воинам
  Rusijos diplomatai ir Lietuvos visuomenės veikėjai eina prie memorialo sovietų kariams
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Посол России в Литве Александр Удальцов возлагает цветы к Вечному огню
  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas deda gėles prie amžinosios ugnies
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Жители Вильнюса возлагают цветы к мемориалу
  Vilniau gyventojai deda gėles prie memorialo
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Цветы возлагают ветераны-интернационалисты
  Gėles deda veteranai-internacionalistai
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Цветы на мраморной плите Вечного огня
  Gėles ant amžinosios ugnies marmuro plokštės
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Юлюс Декснис (слева) и Александр Удальцов (справа)
  Julius Deksnys (kairėje) ir Aleksandras Udalcovas (dešinėje)
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Мемориальный комплекс на месте захоронения погибших советских воинов в Шальчиникайском округе
  Memorialinis kompleksas Šiaulių apskrityje žuvusių sovietų karių kapavietėje
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
 • Памятник советскому воину-освободителю
  Paminklas sovietų kareiviui-išlaisvintojui
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
1 / 9
© Sputnik/ Alexander Lipovets
Granito paminklas su Didžiojo Tėvynės karo pradžios data

"Kova už Didžiojo Tėvynės karo reikšmę, kova už tiesą apie šį karą tęsiasi ir šiandien. Mes su jumis apie tai gerai žinome, todėl negalime atsipalaiduoti. Turime prisiminti, reikia apie tai kalbėti, dirbti su jaunimu — aiškinti jam "kas ir už ką kovojo", kokie Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo padariniai. Aš patenkintas tuo, kad Lietuvoje šis darbas vyksta", — pasakė Udalcovas.

Vien tik Antakalnio kapinėse Vilniuje, palaidota apie 80 tūkstančių sovietų karių, kurie žuvo per Lietuvos išlaisvinimą. Iš viso Lietuvos teritorijoje yra apie 300 kapų sovietų kariams, kuriuos Rusijos diplomatai prižiūri kartu su Lietuvos miestų ir miestelių vietos administracijomis.

106
Tegai:
veteranai, memorialas, Antrasis pasaulinis karas, Aleksandras Udalcovas, Vilnius
Dar šia tema
Gedulo ir atminties diena: ant kareivių kapų uždegtos žvakės
Atmintis širdyje ir akmenyje: Didysis Tėvynės karas Lietuvoje
Mašinų su Pergalės dienos simbolika savininkams Lietuvoje gresia bauda
Lietuvos vardas Didžiosios Pergalės prieš fašizmą istorijoje
Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
Koronaviruso testas

Lietuvoje per parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai

(atnaujinta 11:50 2020.07.05)
Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvoje bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 1836, pranešė Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Šiuo metu nuo koronaviruso jau pasveiko 1545 žmonės.

Iš viso nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Per praėjusią parą ištirti 1789 ėminiai, iš viso — 442242.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 526 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM uždraudė atvykti į Lietuvą Liuksemburgo piliečiams
Iš Armėnijos grįžo Lietuvos medikai ir ekspertai, kurie atliko svarbią misiją
Koronaviruso testai

Armėnijos grįžo Lietuvos medikai ir ekspertai, kurie atliko svarbią misiją

(atnaujinta 11:34 2020.07.05)
Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas "Spartan" šeštadienį nusileido Lietuvoje

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvos medikų ir ekspertų komanda šeštadienį grįžo į šalį po to, kai baigė dvi savaites trukusią humanitarinę misiją Armėnijoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešama, kad respublikos medikų ir ekspertų pateiktos rekomendacijos taps vertinga paspirtimi šaliai kovojant su COVID-19.

Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas "Spartan" šeštadienį nusileido Lietuvoje.

Pabrėžiama, kad grįžę komandos nariai turės įzoliuotis 14 dienų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga padėkojo darbą Armėnijoje baigusiems misijos dalyviams už ryžtą bei atsidavimą.

"Tokio aukšto lygio specialistai yra nepamainomi kovoje prieš koronavirusą. Tikiu, kad jūsų pastangos ir rekomendacijos padės Armėnijai greičiau įveikti šią krizę. Lietuva ir jos žmonės, esant reikalui, visuomet yra pasirengę padėti savo partneriams. Tikimės, kad ši sėkminga humanitarinė misija atvers galimybes naujoms partnerystėms ir projektams ateityje", — teigė Veryga.

Dviejose Jerevano ligoninėse dirbę Lietuvos medikai dalinosi patirtimi su Armėnijos kolegomis, o su šios šalies specialistais bendravę Lietuvos ekspertai pasakojo, kokių priemonių imantis pavyko suvaldyti pandemiją Lietuvoje, taip apt, kokios buvo karantino sąlygos ir atlaisvinimo etapai, kaip buvo organizuojama operacijų štabo veikla ir logistika.

"Armėnijos kolegoms pasiūlėme steigti atskirą asmens apsaugos priemonių paskirstymo centrą, iš kurio apsaugos priemonės būtų tiekiamos tiesiai į gydymo įstaigas, taip pat kaupti rezervą humanitarinės pagalbos sandėliuose. Rekomendavome transportavimo funkcija patikėti logistikos kompanijoms. Taip pat pasiūlyta gydymo įstaigas aprūpinti kuo didesniais kiekiais priemonių, kad medicinos personalas nejaustų jų stygiaus", — pasakojo SAM Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre dirbantis karo medikas mjr. Aurimas Gusčius.

Apibendrindamas dvi savaites trukusią humanitarinę misiją, jos vadovas Marius Čiurlionis teigė, jog Armėnija žengia teisingu keliu, o jos žmonių atsidavimas bei pasiaukojimas gali būti reikšmingas faktorius, leisiantis įveikti pandemiją.

"Ekspertų pateiktos rekomendacijos jau duoda pirmuosius rezultatus. Didinami laboratorijų pajėgumai, siekiant padidinti testavimo apimtis", — sakė Čiurlionis.

Jo teigimu, medikų ir ekspertų komanda visada bus pasiruošusi padėti kolegoms plėtojant partnerystę, įgyvendinant gerųjų mainų ir švietimo programas. Labai tikimės tolimesnio ir glaudaus dvišalio bendradarbiavimo.

Šiuo metu koronavirusu šalyje serga 196 asmenys, 1545 žmonės jau pasveiko, 72 yra izoliacijoje.

Iš viso nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,0 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 526 tūkst. žmonių.

Tegai:
humanitarinė pagalba, Lietuva, koronavirusas, Armėnija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Diana Nausėdienė perdavė dovanas koronavirusu sergantiems Armėnijos vaikams
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje