Teritorija prie Vilniaus oro uosto, archyvinė nuotrauka

Vilniaus oro uoste bus sutvarkyta aplink atvykimo terminalą esanti teritorija

33
Pasak Vilniaus oro uosto vadovo, po oro uosto teritorijos pertvarkos keleivius džiugins patogesnė transporto schema

VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Vis didesnių keleivių ir skrydžių srautų sulaukiantis Vilniaus oro uostas ėmėsi atvykimo terminalo teritorijos tvarkymo darbų, praneša Vilniaus oro uosto spaudos tarnyba.

Jau 2018 metais įgyvendinus rekonstrukcijos planą, taksi automobiliai bei autobusai keleivius išleis ir pasiims naujai suformuotame transporto mazge atokiau nuo terminalo, o pats įvažiavimas į oro uosto teritoriją bus kontroliuojamas užkardo pagalba.

Kaip pasakoja Vilniaus oro uosto vadovas Olafas Martensas, iki šiol buvo atliekami remonto darbai oro uosto viduje, tačiau dabar eilė atėjo ir aplink atvykimo terminalą esančios teritorijos tvarkymui.

"Po atliktų teritorijos remonto darbų, kuriuos planuojame baigti 2018 metais, itin daug teigiamų pokyčių pajus visos į Vilniaus oro uostą keliaujančios transporto priemonės. Šiuo metu šalia terminalo esančios taksi automobilių stovėjimo vietos bus iškeltos kiek toliau — prie naujai suformuotos miesto ir tarptautinių autobusų stotelės. Greta jų, kaip ir šiuo metu, toliau veiks automobilių nuomos punktas", — būsimas naujoves pristatė Martensas.

Augant Vilniaus oro uosto keleivių skaičiui vis svarbesnis tampa ir automobilių stovėjimo aikštelių klausimas. Siekiant, kad atvykstantys ir išvykstantys keleiviai bei juos pavežantys draugai arba artimieji patirtų kuo mažiau nepatogumų, oro uosto teritorijoje bus įrengtos ir papildomos automobilių stovėjimo vietos.

Vilniaus oro uostas, archyvinė  nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Planuojama, kad jau 2018 metų pabaigoje šalia oro uosto esančių stovėjimo vietų skaičius išaugs daugiau nei dvigubai.

"Teritorijos rekonstrukcija jau pradėta. Nuo gegužės pradžios vyksta naujos automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai.  Gustaičio gatvės kampe buvusio administracinio pastato vietoje rugsėjo pabaigoje bus įrengtos papildomos 206 automobilių stovėjimo vietos, taip pat numatytos vietos elektromobilių įkrovimui. Be to, dar 999 vietos numatytos kitų metų pabaigoje numatomoje pastatyti daugiaaukštėje automobilių saugykloje Rodūnios kelio ir Vaitkaus gatvių sankryžoje", — pažymėjo Martensas.

Anot Vilniaus oro uosto vadovo, įgyvendinus oro uosto teritorijos tvarkymo planą, bus pradėtas kontroliuoti ir visų transporto priemonių patekimas į ją. Užkardos bus įrengtos prie įvažiavimo į centrinę oro uosto aikštę ir ant panduso, vedančio link išvykimo terminalo. 

33
Tegai:
transporto schema, lėktuvų keleiviai, Vilniaus oro uostas, Vilnius
Temos:
Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste keleivių patogumui didinama stovėjimo vietų automobiliams
Vilniaus oro uoste remontuojami viešieji tualetai
Vilniaus oro uosto kino salėje — naujas filmų repertuaras
Discussion