Rūšiavimo konteineriai, archyvinė nuotrauka

Tik 10% lietuvių nerūpi atliekų rūšiavimas

47
(atnaujinta 13:53 2017.06.27)
Apklausa parodė, kad dauguma šalies gyventojų rūšiuoja atliekas, siekdami prisidėti prie aplinkos saugojimo

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Maždaug pusė šalies gyventojų (42%) rūšiuoja visas atliekas, 40% — dalį, rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos "RAIT" atliktos apklausos rezultatais, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

Pernai visas atliekas rūšiavo 43%, dalį — 38%.

Konteineriai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Šiemet tik 12% apklaustųjų nurodė, kad atliekų rūšiavimas jiems nerūpi (2016 metais — 22%). Į klausimą, kodėl nerūšiuoja, net 53% pripažino, kad jiems patogiausia mesti visas atliekas į vieną konteinerį, o 45% atsakė, kad neverta, nes surūšiuotos atliekos esą vis tiek sumaišomos su komunalinėmis.

Net 73% apklaustųjų pagrindine rūšiavimo priežastimi nurodė galimybę prisidėti prie aplinkos saugojimo. 47% pagrindine paskata nurodė siekį mažinti sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, o 34% — išrūšiuotas atliekas panaudoti kaip žaliavų ir energijos šaltinį. Ketvirtis respondentų dalyvavo socialinėse akcijose, susijusiose su atliekų prevencija ar tvarkymu.

Atliekų rūšiavimo konteinerių daugėjimą teigiamai vertina 85% apklausos dalyvių. 89% nurodė, kad šalia jų namų yra visi trys ar bent vienas konteineris. Jų šalia namų pasigedo kas dešimtas gyventojas, o pernai tokių buvo 18%.

Beveik pusė apklaustųjų (49%) apie atliekų rūšiavimą sužino iš interneto, 33% — iš radijo, o pagrindiniu šaltiniu (76%) išlieka televizija. Tokios informacijos pakanka 75% respondentų. Žiniasklaidos dėmesį atliekų tvarkymui teigiamai vertina net 81%.

Norint skatinti rūšiuoti atliekas, reikia, kaip mano 57% apklaustųjų, skleisti daugiau informacijos apie atliekų rūšiavimo naudą. 53% respondentų apsispręsti padėtų daugiau konteinerių.

47
Tegai:
atliekos, šiukšlių rūšiavimas, apklausa, Aplinkos ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Padangų atliekoms sumažinti siūloma uždrausti daugiau nei 1 automobilio įvežimą
Energetikos ministras: biodegalų, pagamintų iš atliekų, vartojimas — pažangu
Nauja tvarka: apsaugoti pavojingas atliekas nuo išorinių veiksnių
Lietuvoje atsiras daugiau konteinerių atliekoms rūšiuoti
Švaru ir nebrangu: sostinėje atpigs atliekų apdorojimas
Lietuvos pasienis, archyvinė nuotrauka

Atidarytas Lavoriškių pasienio kontrolės punktas su Baltarusija

(atnaujinta 09:29 2020.08.04)
Tikimasi, kad atidarius Lavoriškių–Kotlovkos sienos perėjimo punktą tolygiau pasiskirstys transporto priemonių srautai, kurie šiuo metu gali nusidriekti po 10-11 km

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Vyriausybė pritarė susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus prašymui nuo rugpjūčio 4 dienos atnaujinti Lavoriškių–Kotlovkos sienos perėjimo punkto su Baltarusija veiklą, primena Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Pasak susisiekimo ministro Narkevičiaus atšaukus karantiną padidėjo krovininio transporto priemonių srautai, o kartu ir eilės sienos perėjimo punktuose. Krovininio transporto priemonių eilės neretai nusidriekia po 10-11 km.

"Atidarius Lavoriškių–Kotlovkos sienos perėjimo punktą tolygiau pasiskirstys transporto priemonių srautai, kas yra svarbu ir stabdant COVID-19 plitimą", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu tiek lengvieji, tiek ir krovininiai automobiliai Lietuvos išorės sieną su Baltarusija kirsti gali trijuose sienos perėjimo punktuose: Medininkų–Kamenyj Log, Raigardo–Privalkos bei Šalčininkų–Benekainių.

Pastaruoju metu neretai Lietuvos-Baltarusijos pasienyje susidaro didelės sunkvežimių eilės.

Įprastai eilės Lietuvos–Baltarusijos kryptimi susidaro savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip pat susidaro sudėtinga situacija pasienyje, jei iš Lietuvos pusės įvyksta kokie nors techniniai gedimai. Ši atkarpa laikoma labiausiai apkrauta, nes sunkvežimių vairuotojai stengiasi taupyti degalus: per Lietuvą jų galima įvežti dvigubai daugiau nei per kitas ES šalis.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, pasienis
Daugiabutis namas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas

(atnaujinta 09:58 2020.08.04)
Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Pirmadienį Vilniuje prie daugiabučio namo buvo rastas mirusio nepilnamečio kūnas, apie tai praneša Lietuvos policija.

Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36.

Pranešama, kad jaunuolis galimai iškrito pro balkoną ir mirtinai susižalojo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Plungės rajone "Mercedes Benz" vairuotojas sukėlė mirtiną eismo įvykį.

Incidentas įvyko šeštadienį, apie 22:40, Plungės rajone, Bereinių kaime, kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė 51-ame km, automobilis "Mercedes Benz S320" (vairuotojo tapatybė nustatoma), lenkdamas automobilį "Toyota Auris", vairuojamą moters, gimusios 1970 metais, atsitrenkė į jo galinę dalį. Šis automobilis, nuo smūgio išvažiavęs į priešpriešinę eismo juostą, susidūrė su krovininiu automobiliu "Scania", kurį vairavo vyras, gimęs 1970 metais.

Tegai:
mirtis, nepilnametis, nelaimė, Vilnius
Dar šia tema
Naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo beveik 8 proc.
Senjorus ir socialiai pažeidžiamas grupes šią savaitę pasieks 200 eurų išmokos
Protesto dalyviai prieš karantiną JAV

Lietuvos ekonomistas neigia antrąją koronaviruso bangą JAV

(atnaujinta 09:29 2020.08.04)
JAV tapo lydere pagal daugybę susirgimų. Mauricas pažymėjo, kad šiuo metu naujų užsikrėtimų skaičius pradėjo mažėti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas išanalizavo koronaviruso situaciją JAV ir pažymėjo, kad nėra antros ligos bangos, o tik pirmosios tęsinys.

Jis pabrėžė, kad šioje šalyje yra mažiau COVID-19 atvejų. Ekonomistas pridūrė, kad nepaisant padidėjusio atvejų skaičiaus liepos mėnesį, mirčių nuo infekcijos skaičius nepadidėjo, nes hospitalizuotų pacientų yra mažiau nei balandžio mėnesį.

"Antroji COVID-19 banga iš tiesų nebuvo antroji, o pirmosios tęsinys, nes balandžio — gegužės mėnesiais daugiausiai atvejų buvo fiksuojama Rytų pakrantėje, o birželio — liepos — Vakarų pakrantėje ir pietinėse JAV valstijose", — rašė jis savo Facebook paskyroje.

JAV tapo koronaviruso atvejų skaičiaus lydere pasaulyje. Naujausiais duomenimis, yra daugiau kaip 4,5 milijono atvejų, o daugiau nei 153 tūkstančiai žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 686 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Žygimantas Mauricas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Netinka ministro pareigoms": Juknevičienė apie Verygos vaidmenį jo viceministrės byloje
PSO nenurodys JAV, ką daryti koronaviruso pandemijos metu