Nardymas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai ieškos nuskendusių Baltijos jūroje laivų

41
(atnaujinta 14:58 2017.06.27)
Pagrindinis mokslininkų tikslas — identifikuoti pirmą nepriklausomą Lietuvos tarpukariu turėtą karo laivą "Prezidentas Smetona", kuris buvo nuskandintas 1945 metais

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Klaipėdos mokslininkai rengiasi ieškoti Baltijos jūroje nuskandintų ir nuskendusių Lietuvos laivų.

Tarp tokių nuskandintų laivų yra ir pirmasis nepriklausomas Lietuvos tarpukariu turėtas karo laivas "Prezidentas Smetona", praneša "Litovskij kurjer".

Tikimasi, kad Klaipėdos universiteto mokomasis laivas "Brabander" išplauks į jūrą artimiausiu metu. Tai jau antra universiteto ekspedicija.

Pagrindinis mokslininkų tikslas — identifikuoti  laivą "Prezidentas Smetona" ir kitus laivus.

Šiuo metu mokslininkams yra žinomos nuskendusių laivų koordinatės, tačiau, priklausomai nuo šaltinių, jos šiek tiek skiriasi. Tad ekspedicijos dalyviai ketina patikrinti du variantus.

Ekspedicijoje dalyvaus mokslininkų grupė, du Lietuvos karinių jūrų pajėgų specialistai su specialiais prietaisais, kurie padės nustatyti detales ir identifikuoti ieškomus laivus.

Rengiamasi ištirti tą Baltijos jūros rajoną, kuriame yra dar kelios dešimtys laivų, todėl darbų bus nemažai.

Klaipėdos universiteto mokomasis laivas tyrimus vykdys Estijos vandenyse.

Ekspedicijos metu škuna ruošiasi identifikuoti ne tik buvusį laivą "Prezidentas Smetona", kuris buvo nuskandintas 1945 metais, kai plaukiojo su Sovietų Sąjungos vėliava, bet ir mažesnius prekybinius tarpukario Lietuvos laivus "Panevėžys", "Kretinga" ir "Utena".

41
Tegai:
laivai, Baltijos jūra, Klaipėda
Dar šia tema
Lietuvos kariniai laivai pirmą kartą naikino taikinius sausumoje
Lietuvos karinių laivų įgulos treniruojasi pratybose "Baltijos tvirtovė 2017"
Vilnių aplankys vikingų laivas
Juodojoje jūroje nuskendo sausakrūvis laivas "Arsenalo Herojai"
Rusų atominis povandeninis laivas vasarą atplauks į Baltijos jūrą
Discussion