Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, archyvinė nuotrauka

Mokyklose planuojama įvesti nacionalinio saugumo pamokas

38
Nuo artėjančių mokslo metų vyresnių klasių moksleiviams planuojama įvesti naują pasirenkamąjį dalyką — nacionalinio saugumo pamokas

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Kelios ministerijos kartu su Lietuvos šaulių sąjunga svarsto galimybę vyresnių klasių moksleiviams nuo naujų mokslo metų įvesti nacionalinio saugumo pamokas, pareiškė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, praneša RIA Novosti.

"Žiūrint į ateitį, vienas iš kertinių projektų, kurį organizuojame su Švietimo ir mokslo ministerija ir Šaulių sąjunga, tai yra paskaitų ciklas "Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba", — pasakė jis.

Bendrame Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdyje viceministras pasakė, kad šį dalyką vyresnių klasių moksleiviai galės rinktis kaip pasirenkamąjį dalyką, o jų metu bus diskutuojama apie nacionalinį saugumą.

Jis pridūrė, kad paskaitų ciklą planuojama pradėti nuo rugsėjo 1-osios.

Savo ruožtu Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pažymėjo, kad "susitikimai su kariais, pristatymas to, ką gali Lietuvos kariuomenė, koks yra jos vaidmuo, yra ne tik įdomu ir patrauklu, bet ir naudinga".

Kitą savaitę ministerijų atstovai susitiks aptarti šį klausimą.

Pernai Lietuvos karo akademija išleido vadovėlį "Šalies saugumas ir gynyba", kuriuo siekiama praplėsti akiratį ir padėti moksleiviams geriau suvokti procesus, vykstančius visuomenės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime.

38
Tegai:
mokykla, Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba, Giedrimas Jeglinskas, Jurgita Petrauskienė, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (151)
Dar šia tema
Mokyklos stoja į kovą prieš patyčias ir smurtą
Tyrimas: iš 54 Kauno mokyklų 35 buvo aptikti narkotinių medžiagų pėdsakų
Nuo teorijos prie praktikos: mokyklas pasieks naujos mokymo priemonės
Visuomenė sako "ne" seksualiniam priekabiavimui aukštosiose mokyklose
Kaip vaikai keliauja į mokyklas — parodys tėvų apklausa