Lietuvos karys, archyvinė nuotrauka

Lietuva vėl siunčia karius į Afganistaną

37
(atnaujinta 17:01 2017.06.30)
Rudenį į Afganistaną išvyksta septyni Lietuvos kariai, kurie mokys ir rems nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. NATO didins savo kontingentą Afganistane, Lietuva taip pat didins savo kontribuciją, praneša Krašto apsaugos ministerija.

NATO gynybos ministrai vakar Briuselyje sutarė stiprinti NATO pajėgas Afganistane bei didinti ten tarnaujančių karių skaičių. Kaip teigė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, NATO kariai Afganistane toliau vykdys nekovinę misiją.

NATO naikintuvas  F-16, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Ковалев

"Aš galiu patvirtinti, kad NATO padidins savo kontingentą Afganistane.  15 Aljanso šalių jau paskelbė apie savo ketinimus siųsti daugiau karių, tačiau aš šiandien tikiuosi daugiau, — pasakė jis.  — Kalbama ne apie grįžimą vykdyti kovinius veiksmus, o apie NATO misijas, rengiant ir remiant nacionalinės jėgos konsolidavimą".

Pasak Stoltenbergo, Aljanso kontingentas Afganistane padidės keliais tūkstančiais.

Lietuva taip pat didins savo kontribuciją nuo šio rudens: tuo metu ten išvyks septyni Lietuvos kariai, kurie prisijungs prie 21 misijoje tarnaujančio Lietuvos kario.

Tarptautinė operacija Afganistane "Tvirta parama" pradėta 2015 sausio 1 dieną. Ši operacija — Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Asistance Force — ISAF) misijos tąsa, kurios pagrindinis tikslas — mokyti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

37
Tegai:
NATO kariai, NATO, Afganistanas, Lietuva
Temos:
Lietuva — NATO dalis (164)
Dar šia tema
NATO naikintuvas, palydėjęs Šoigu lėktuvą, galėjo pakilti iš Lietuvos
NATO naikintuvas bandė priskristi prie Šoigu lėktuvo virš Baltijos jūros
Lietuva suteikė humanitarinę pagalbą Afganistanui
JAV tiria bombos panaudojimo Afganistane pasekmes
Deputatas: geriau palikti Afganistaną ramybėje — tegul gyvena kaip nori
Discussion