Žvejai, archyvinė nuotrauka

Šventė žvejams: nemokama žvejyba Valstybės dieną

243
Nemokamai žvejoti galima dukart per metus — Valstybės dieną (liepos 6-ąją), ir per Žolinę (rugpjūčio 15-ąją)

VILNIUS, liepos 4 Sputnik. Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, visi galės nemokamai žvejoti visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke (išskyrus Krokų lankos botaninį-zoologinį draustinį), be mėgėjų žvejybos leidimų, praneša Aplinkos ministerija.

Oi, vasara, vasara
© Sputnik / Edvinas Mamontovas

Norintieji žvejoti privačiuose telkiniuose ir tuose, kur organizuota limituota (licencinė) žvejyba, taip pat ir jūroje, turės įsigyti leidimus. 

Limituota žvejyba organizuota šiuose išnuomotuose vandens telkiniuose: Gudelių ežere (Šiaulių rajonas), Varniškių ežere (Vilniaus rajonas), Ilgio ežere ir Vijūnėlės tvenkinyje (Druskininkų savivaldybė), Vabalių ežere (Alytaus rajonas), Barstyčių tvenkinyje (Skuodo rajonas), Pagojės tvenkinyje (Anykščių rajonas), Vykežerio, Vykežerėlio, Sniūčio, Vasakno ežeruose ir Šventosios tvenkinyje (Zarasų rajonas), Alvito ežere (Vilkaviškio rajonas), Malkėsto ir Ilgio ežeruose (Molėtų rajonas), Kašonių ežere (Prienų rajonas) ir Gulioniškės tvenkinyje (Kazlų Rūdos savivaldybė). 

Neišnuomoti vandens telkiniai, kuriuose organizuota limituota žvejyba, yra šie: Merkio upė nuo Ožkelaičių tilto iki Baltarusijos sienos (Ožkelaičių tiltas yra tarp Jašiūnų ir Rūdninkų), Talokių ežeras (Alytaus rajonas), Krūminių tvenkinys (Varėnos rajonas), Smulkio ežeras (Anykščių rajonas), Joskučio ežeras (Ignalinos rajonas) ir Musios ežeras (Vilniaus rajonas). Juose organizuota limituota karpių žvejyba.

Pagal Mėgėjų žvejybos taisykles, visus mažesnius nei 40 centimetrų karpius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį. 

Nemokamai žvejoti, kaip numato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, galima dukart per metus — Valstybės dieną (liepos 6-ąją), ir per Žolinę (rugpjūčio 15-ąją). 

Žvejoti draudžiama valstybinių gamtinių rezervatų telkiniuose, Kniaupo įlankoje, Nemune (500 metrų žemiau Kauno HE užtvankos) ir kituose vandens telkiniuose, kuriuose pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles mėgėjų žvejyba bet kokiais įrankiais ar būdais draudžiama ištisus metus. 

Žvejojant reikia laikytis ir kitų šiose taisyklėse nustatytų reikalavimų: draudžiama gaudyti lašišas, šlakius, sykus, neįsigijus žvejo mėgėjo kortelės šioms žuvims žvejoti. Kitas žuvis galima gaudyti, laikantis leidžiamų sugauti žuvų kiekių ir jų dydžių, naudojant žvejybai ne daugiau nei leidžiama žvejybos įrankių ir kabliukų. 

243
Tegai:
žvejai, žvejyba, Valstybės diena
Dar šia tema
Kaip Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį