Policija, archyvinė nuotrauka

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Telšių rajone nužudyto pareigūno

14
(atnaujinta 22:30 2017.07.05)
Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo policininką Liudą Šimkų nudūrusiam Artūrui Noreikai

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Šiaulių apygardos prokuratūra baigė tyrimą dėl praėjusių metų rugpjūčio 12 dieną Tryškių miestelyje (Telšių rajonas) nužudyto Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno Liudo Šimkaus praneša Generalinė prokuratūra.

Prokuratūra kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo įtariamajam.

Pernai rugpjūtį policija gavo pranešimą apie Tryškių miestelyje prieš motiną smurtaujantį sūnų. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą, įtariamasis pasipriešino policijos pareigūnui.

Grumtynių metu Artūras Noreika (gimęs 1990 metais) peiliu į kaklą mirtinai sužalojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiąjį patrulį Liudą Šimkų.

Įtariamasis pabėgo iš įvykio vietos, tačiau jį greitai sučiupo operatyviai į Tryškius atskubėję pareigūno kolegos. Vaikinas buvo sulaikytas, o vėliau  suimtas 3 mėnesiams, vėliau terminas kelis kartus  buvo pratęstas.

Ikiteisminio tyrimo metu du kartus buvo kreiptasi į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybą siekiant išsiaiškinti, ar Noreika nusikalstamos veikos padarymo metu bei šiuo metu gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Ekspertizės parodė, kad 26-erių metų vyras yra  nepakaltinamas. Vaikino gebėjimui suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti esminį poveikį padarė lėtinis psichikos sutrikimas.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, dėl šio sutrikimo vyro elgesys yra vertinamas kaip neprognozuojamas, socialiai pavojingas, todėl jam būtinas gydymas.

Noreikai reikalinga taikyti priverčiamąsias medicinos priemones — stacionarinį stebėjimą ir gydymą sustiprinto stebėjimo sąlygomis specializuotoje gydymo įstaigoje — Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

14
Tegai:
policijos pareigūnai, nusikaltimas, nužudymas, Šiaulių apygardos teismas
Dar šia tema
Didžiojoje Britanijoje trys latviai įtariami tautiečio nužudymu
Policija galėjo nužudyti "diversantus" Šalčininkų gyventojų akivaizdoje
Kauno rajone nužudęs šeimą įtariamasis jau sulaikytas
Vyras nužudė brolį ką tik išėjęs iš kalėjimo
Lietuva negali perduoti Vokietijai įtariamojo nužudymu
Discussion