Kauno Laisvės alėjoje atidengtas paminklas pirmajam miesto burmistrui, nuotrauka iš įvykio vietos

Kauno Laisvės alėjoje atidengtas paminklas pirmajam miesto burmistrui

98
Pustrečio metro bronzinė skulptūra žymės kasdienį vieno žymiausių miesto vadovo — Jono Vileišio — kelią iš namų į darbą

VILNIUS, liepos 9 Sputnik. Valstybės dieną Kaune buvo atidengtas pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio paminklas, praneša Kauno miesto savivaldybė.

2,4 metrų aukščio bronzinė skulptūra žyminti kasdienį vieno žymiausių miesto vadovo kelią iš namų į darbą — išeivių dovana miestui.

Specialiai iš JAV atvykusi paties burmistro dukra Rita Vileišytė-Bagdonienė, sakydama sveikinimo kalbą akcentavo, jog tėtis buvo kuklus ir be galo darbštus žmogus, naujam gyvenimui prikėlęs apleistą miestą.

"Tėtis labai mylėjo Kauną. Į darbą visuomet eidavo pasitempęs, veržlus ir su gera nuotaika. Ačiū, kad jį pagerbėte, nors pats sau garbės jis niekuomet neieškojo", — sakė Vileišytė-Bagdonienė.

Открытие памятника первому бургомистру Каунаса
Pirmojo Kauno burmistro dukra Rita Vileišytė-Bagdonienė

Skulptoriaus Kęstučio Balčiūno kūrinys atspindi istorinę asmenybę užtikrintai žengiančią pirmyn, tiksliai atkurtais veido bruožais, to laikmečio drabužiais ir autentišku portfeliu.

Pasak istorikų, simboliška, jog paminklas atidengtas šalia Centrinio pašto, būtent pro jį anuomet kasdien eidavo Vileišio kelias iš namų Putvinskio gatvėje į darbą rotušėje. Be to, jam vadovaujant Kauno savivaldybei kaip tik čia prasidėjo Centrinio pašto statybos. Šis pastatas laikomas vienu išskirtiniausių tarpukario architektūros objektų mieste.

"Tarp verslininkų Petro Vileišio apdovanojimas — pats didžiausias įvertinimas. Tai garbinga giminė, todėl sužinojęs apie šia iniciatyvą jai pritariau nedvejodamas", — teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Paminklo atidengimo ceremonijos metu pasidabruoti Vileišio apdovanojimai įteikti idėjos iniciatoriui Arūnui Povilui Paliuliui, skulptoriui Kęstučiui Balčiūnui ir asociacijos "Vileišių fondas" direktoriui Gediminui Tursai — asmenims prisidėjusiems prie paminklo atsiradimo.

Открытие памятника первому бургомистру Каунаса
Pasidabruotų Vileišio apdovanojimų įteikimas

Jonui Vileišiui einant burmistro pareigas vyko intensyvi Kauno miesto plėtra iš senojo miesto branduolio — Senamiesčio — į Naujamiestį, Žaliakalnį, Aleksotą, Šančius ir kitus priemiesčius. Šį istorinį laikmetį bene labiausiai reprezentuoja tuo metu susiformavęs kaunietiškos modernistinės architektūros stilius.

98
Tegai:
pirmasis Kauno burmistras, paminklas, Jonas Vileišis, Laisvės alėja, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (216)
Dar šia tema
Nuostabus kaimynas: Kaunas kviečia geriau pažinti vienas kitą
Trims paroms Kaunas pasinerė į Viduramžius
Kauniečiai Vileišio paminklą pageidauja matyti Rotušės aikštėje
Kauniečiai renka vietą Jono Vileišio paminklui