Gegužės 1-osios demonstracija, archyvinė nuotrauka

Lietuviški ledai skatina "sovietų propagandą"

330
(atnaujinta 17:13 2017.07.10)
Etiketo specialistas Facebook pasipiktino Vilkaviškių gamybos ledų nuotrauka dėl pavadinimo "Sovetskij plombir"

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis vienoje Dieveniškių parduotuvėje įsigijęs Lietuvoje pagaminto "Sovietinio plombyro" ("Sovietskij Plombir") iškarto apkaltino ledų gamintojus "sovietų propaganda".

Drukteinis savo Facebook paskyroje pasidalijo ledų, kuriuos įsigijo Dieveniškių krautuvėlėje, nuotraukomis. Jis piktinosi, kad praėjus 27 nepriklausomybės metams, Lietuvos parduotuvėse įmanoma rasti prekių, kurių pavadinimuose — aliuzijos į 50 metų trukusią "okupaciją".

Mindaugo karūnavimo dieną nuvykęs į netoli Baltarusijos esantį kaimą vyras atrado vietos parduotuvėje ledus su pavadinimu "Sovetskij plombir". Drukteinis iš karto pagalvojo, kad tai pasienio miestelio nostalgijos priepuolis, tačiau apstulbo, kai sužinojo, kad jie gaminami Vilkaviškyje.

"Suprantu, kad įstatymas dėl sovietinės ir nacistinės simbolikos čia neveikia, bet kaip Jums negėda, lietuviai? Juk negėda būtų ir "Nazistische Plombir" gaminti, kad tik babkes kas jums mokėtų? Baudžiauninkai jūs, baudžiauninkai…" — rašo Drukteinis.

Ledai buvo gaminami eksportui

Ledus pagaminusios įmonės "Art Glacio" vadovas Arūnas Simutis LRT.lt teigė, kad ledai rusišku "Sovietskij Plombir" pavadinimu Lietuvos rinkoje atsirado atsitiktinai, nes jie skirti eksportui.

Simutis teigė, kad ledai gaminami pagal rusiškos įmonės, kuri ir sukūrė tokį pavadinimą, užsakymą. Jis pripažino, kad tokia veikla yra nepilietiška, tačiau, pasak jo, nėra iš ko rinktis — užsakymų nėra tiek daug.

Lietuvoje sovietų laikai vadinami "okupacija". 2008 metais priimtas Seimo įstatymas draudžia sovietų ir nacių simbolikos viešą demonstraciją. Už tai numatomos baudos nuo 144 iki 289 eurų.

330
Tegai:
ledai, sovietinė simbolika, Lietuva
Dar šia tema
Rusija reikalauja, kad Šiaulių paminklas sovietų kariams liktų nepasikeitęs
Plakatai su sovietine simbolika nukabinti nuo namų Šalčininkų rajone
Lietuvoje latvis gavo baudą už sovietinę simboliką
Mašinų su Pergalės dienos simbolika savininkams Lietuvoje gresia bauda