Bedarbis, archyvinė nuotrauka

Nedarbas Lietuvoje: darbo ieškosi beveik 130 tūkst žmonių

46
(atnaujinta 20:48 2017.07.11)
Daugiausia bedarbių gyvena Ignalinos, Lazdijų ir Zarasų rajonuose, žemiausi nedarbo rodikliai — Neringoje, Kretingoje ir Birštone

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos darbo biržos duomenų registre liepos 1 dieną šalyje buvo 128,8 tūkstančių darbo ieškančių žmonių — 4,1 tūkstančiais mažiau palyginti su analogišku laikotarpiu pernai, praneša Darbo biržos spaudos tarnyba.

Tai sudarė 7,3% visų šalies darbingo amžiaus gyventojų — tiek pat, kiek prieš mėnesį, arba 0,1% punkto mažiau negu praėjusių metų liepos 1 dieną.

Tarp 16-29 metų amžiaus jaunimo nedarbas sudaro 3,7%, o tai 18,7 tūkstančių žmonių. Per birželį nedarbas jaunimo tarpe sumažėjo 0,1 proc. punkto, o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu — 0,5%.

Teritorinių darbo biržų specialistai praėjusį mėnesį į darbo rinką integravo 25,5 tūkstančius darbo ieškančių žmonių: padėta įsidarbinti 13,7 tūkstančių, savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus iki 6 mėnesių pradėjo 8,4 tūkstančiai, remiamo užimtumo galimybės suteiktos 3,4 tūkstančiams asmenų.

Birželį bedarbio statusas suteiktas 18,8 tūkstančių asmenų — beveik tiek pat, kaip ir gegužę.  Paprastai birželio mėnesį ieškančių darbo padaugėja, nes į Darbo biržą kreipiasi iškart po studijų darbo pagal profesiją nerandantys jaunuoliai. Šiemet kol kas šios tendencijos nematyti.

Seimo narė siūlo netaikyti 15% mokesčio bedarbiams >>

Darbo jėgos paklausa 1,7 karto aukštesnė už pasiūlą: per mėnesį darbdaviai registravo 31,9 tūkstantį laisvų darbo vietų. Tarp paklausiausių profesijų birželį išlieka pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, virėjai, dažytojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, kepėjai ir konditeriai, suvirintojai, mūrininkai, betonuotojai.

Per pirmąjį šių metų pusmetį tarpininkavimo įdarbinant ir remiamo užimtumo paslaugos suteiktos 156,9 tūkstančių darbo ieškančių žmonių.

Daugiausia darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota Ignalinos — 15,1%, Lazdijų — 14,3% ir Zarasų — 13,6% rajonų savivaldybėse. Mažiausiai — Neringoje — 3,1%, Kretingoje — 3,3% ir Birštone — 4,0%. Tarp didžiausių šalies miestų mažiausiu nedirbančių gyventojų skaičiumi išsiskiria Šiauliai — 4,9%, didžiausiu — Panevėžys — 6,4%.

46
Tegai:
nedarbo išmokos, nedarbo lygis, nedarbas, ekonomika, Lietuvos darbo birža, Lietuva
Dar šia tema
Nedarbas Lietuvoje gegužės mėnesį sudarė 7,3%
Nedarbo lygis euro zonoje mažėja
Nedarbo lygis Lietuvoje mažėja, o bedarbio jaunimo — daugėja
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 26 dienos šventės

(atnaujinta 18:42 2020.11.25)
Nuo lapkričio 26 dienos iki metų galo lieka 35 dienos. Savo vardadienį šiandien švenčia Dobilas, Dobilė, Krizostomas, Leonardas, Silvestras, Vaigeta, Vygantė, Vygintė

Lapkričio 26 yra 330-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 331-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 35 dienos.

2020 metų lapkričio 26 dieną saulė teka 08:07, leidžiasi 16:04, dienos ilgis — 07val. 57min.

Šv. Silvestras

Bažnyčios istorijoje yra du šventieji Silvestro vardu — popiežius Silvestras I, miręs 335 m., ir vienuolyno abatas Silvestras, gyvenęs maždaug 1177-1267 m.

Pirmojo liturginė diena yra lapkričio (XI. 26), o antrojo — gruodžio mėnesį, Naujųjų metų išvakarėse (XII. 31). Iš turimos liaudies tikėjimų medžiagos sunku spręsti, kuriose šalies vietose kuris šių šventųjų labiau gerbtas.

Šiaip ar taip, jie abu buvo tapę Lietuvos merginų tekybos vilčių išpildytojais: tų dienų liaudies tikėjimai, kiek mums šiandien žinoma, siejasi su vedybinės laimės būrimais. Daugiausia šių tikėjimų yra užrašyta Klaipėdos krašte ir Suvalkijoje, mažiau – Rytų Lietuvoje.

Švenčioniškės merginos šv. Silvestro dienos išvakarėse, išbėgusios kieman, apkabindavo kiek pajėgia daugiau tvoros statinių ir skaičiuodavo — pora ar liekas. Jei pora, — greitai ištekės, jei vienas atliko, teks dar bent metus piršlių palūkėti. Suvalkietės šv. Silvestro dienos vakare į vandens sklidiną dubenį įmesdavusios porą angliukų, pirštu juos pasukinėdavusios, žiūrėdavo, ar jie suplauks draugėn. Jei suplaukė, gal Dievas duos dar šią žiemą ištekėti.

Savo vardadienį šiandien švenčia Dobilas, Dobilė, Krizostomas, Leonardas, Silvestras, Vaigeta, Vygantė, Vygintė.

Ši diena pasaulio istorijoje

1764 metais Prancūzijoje buvo uždraustas Jėzuitų ordinas.

1922 metais Egipte atidarytas karaliaus Tutanchamono kapas.

1939 metais Josifas Stalinas užpuolė Suomiją, pradėdamas 105 dienų trukusį Žiemos karą.

1940 metais pusė milijono žydų buvo patalpinti aptvertame Varšuvos žydų gete.

1941 metais Libanas įgijo nepriklausomybę nuo Prancūzijos.

1950 metais Kinija pradėjo Korėjos karą.

1976 metais Naujojoje Meksikoje įregistruota tuomet dar mažai žinoma Microsoft kompanija.

2000 metais respublikonų kandidatas Džordžas V. Bušas paskelbė laimėjęs JAV prezidento rinkimus po to, kai jam atiteko 25 lemiami Floridos rinkikų balsai.

2010 metais pilotuojamas kosminis aparatas "Sojuz TMA-19" su Rusijos kosmonautu Fiodoru Jurčichinu ir NASA astronautais — Daglasu Viloku ir Šenonu Volkeriu sėkmingai nusileido Kazachstane, už keliasdešimties kilometrų nuo Arkalyko miesto.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienio punkte, archyvinė nuotrauka

Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 

(atnaujinta 14:14 2020.11.25)
Sukurtų technologijų bandymai nuo kitų metų pavasario bus atliekami keturių ES valstybių pasienio kontrolės punktuose, esančiuose JK, Lietuvoje, Graikijoje ir Nyderlanduose

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvos ir kitų ES šalių pasienyje dokumentų patikrai  bus pasitelktas dirbtinis intelektas, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Antradienį VSAT ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pasienio kontrolės specialistų ir mokslininkų bendradarbiavimo bei apsikeitimo duomenimis vystant inovatyvias technologijas.

Jos jau artimiausiu metu leis ne tik Lietuvos, bet ir kitose ES pasienio punktuose padidinti keliautojų patikros patikimumą ir greitį, dirbtinio intelekto pagalba optimizuos dokumentų patikros, atvykimo-išvykimo duomenų atnaujinimą realiu laiku.

"Automatizuota ar pusiau automatizuota dokumentų patikra naudojant vaizdo atpažinimą, kuriai ketiname pasitelkti dirbtinį intelektą, padės veiksmingiau valdyti teisėtą trumpalaikį buvimą, pagerins galimybes nustatyti dokumentų ir tapatybės klastojimo atvejus, palengvins sienos kirtimą sąžiningiems keliautojams, ir, aišku. pareigūnų darbą", — pasakoja Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

Žalandausko teigimu, taikant gilius dirbtinius neuroninius tinklus yra pasiekiamas vis tikslesnis automatinis dokumentų, net ir rašytų ranka, nuskaitymas, todėl ateityje automatinė dokumentų analizė bus taikoma vis plačiau. D4FLY projektas yra viena iš tokių dirbtinio intelekto taikymo iniciatyvų.

Pasak Žalandausko, šiuo metu BPTI mokslininkai dirba tobulindami automatizuotos dokumentų patikros prototipą. Jo kūrimo procese, nustatant reikalavimus technologijoms ir jų funkcionalumui, dalyvauja ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistai.

"Mūsų komandos kuriamo prototipo funkcija yra automatiškai atpažinti ir nuskaityti spaudus Šengeno sieną kertančio asmens pase. Taip būtų sutrumpinamas VSAT pareigūno skiriamas laikas ieškant vizų galiojimo laikotarpių neatitikimų ir vertinant buvimo Šengeno erdvėje pažeidimus konkretaus keliautojo maršrute. D4FLY kuriami įrankiai sudarys sistemą, kuria naudodamiesi pasieniečiai galės greitai ir visapusiškai patikrinti dokumentų autentiškumą ir aptikti pažeidimus", — apie Lietuvos tyrėjų kuriamą technologiją pasakoja BPTI vadovas.

Sukurtų technologijų bandymai bus atliekami keturių ES valstybių pasienio kontrolės punktuose, esančiuose Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje, Graikijoje ir Nyderlanduose. Bandymai Lietuvoje prasidės 2021 metų pavasarį. 

Jų metu sausumos pasienio kontrolės punkte vykdant keliautojų patikrą planuojama testuoti naujas technologijas, padedančias aptikti padirbtus dokumentus ir sienos kirtimo tvarkos pažeidimus. Svarbiausias pirmų pilotinių bandymų tikslas - įvertinti kuriamos sistemos pritaikomumą ir patogumą pasieniečių darbe.

"D4FLY" (Tapatybės ir dokumentų klastojimo nustatymas keliaujant) konsorciumo projektas yra ES mokslo plėtros programos Horizontas 2020 dalis ir yra skirtas technologijų, lengvinančių ir pagreitinančių sienų kirtimo procedūras, kūrimui. Projekte dalyvauja 18 partnerių iš Vokietijos, Nyderlandų, Graikijos, Norvegijos, Suomijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Latvijos, Šveicarijos ir Lietuvos.

Tegai:
ES, Lietuva, dirbtinis intelektas
Dar šia tema
Pasieniečiai Nemune aptiko vaistus ir tuščias jų pakuotes
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių