Gedimino kalnas, nuotrauka iš įvykio vietos

Gedimino kalnas ištvėrė antradienio liūtį

32
(atnaujinta 13:31 2017.07.12)
Gedimino kalno būklė lieka napakitusi po liūties, komisija nuo pat surengė apžiūrą ir sulyginus vizualinės apžiūros ir jutiklių duomenis, konstatuota, kad formuojasi nedideli grunto įtrūkimai pietrytiniame ir šiaurės vakarų šlaituose

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Atsižvelgiant į tai, kad šią savaitę sinoptikai prognozavo intensyvius kritulius, pirmadienį prie Gedimino kalno buvo pradėta ruoštis liūčiai: patikrinta ir išvalyta lietaus nuotekų sistema, suintensyvintos vizualinės šlaitų apžiūros.

Gelbėjimo darbų komanda buvo įspėta būti pasirengusi reaguoti į iškvietimą bet kuriuo paros metu. Antradienio vakare hidrometeorologai informavo, kad didžiausias kritulių intensyvumas planuojamas apie 19:00 valandą. Buvo priimtas sprendimas nuo šios valandos vykdyti nuolatinį fizinį budėjimą visos nakties metu.

Apie pusę šešių ryto, sulyginus vizualinės apžiūros ir jutiklių duomenis, konstatuota, kad formuojasi nedideli grunto įtrūkimai pietrytiniame ir šiaurės vakarų šlaituose, pranešė Vilniaus savivaldybė Facebook paskyroje.

06:30 valandą susirinko gelbėjimo darbų koordinavimo štabas. Nuspręsta prevenciškai atlikti grunto nulyginimo (planiravimo) darbus, išlaikant grunto atramines savybes.

Gedimino kalno būklė privertė valdžią paskelbti ekstremalią situaciją >>

Pietrytiniame šlaite darbai atlikti per tris valandas ir baigti 10:00 vala ryto. Šiaurės vakarų šlaite darbai vyksta šiuo metu. Paviršinių nuošliaužų tikimybė minimalizuota. Kol išlieka liūčių pavojus, lygiagrečiai jutiklių duomenims bus tęsiama ir nuolatinė fizinė šlaitų apžiūra.

Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 metų antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.

32
Tegai:
lietus, liūtis, Gedimino kalnas, Vilnius
Temos:
Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
Dar šia tema
Likviduojami dviejų naujų Gedimino kalno nuošliaužų padariniai
Gedimino kalno būklė privertė valdžią paskelbti ekstremalią situaciją
Gedimino kalne karo metu įrengtų tunelių ieškos Lenkijos specialistai
Ir vėl plaukiame: Vilnių užklupo nauja audra