Vilniaus Žalgiris

Restauratoriai padovanojo futbolininkams "Žalgirio" stadiono bareljefą

29
Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo nariai nusprendė išsaugoti nors mažą legendinio stadiono "Žalgiris" dalelę, todėl atnaujino Pietų IV tribūnos bareljefą ir padovonojo jį futbolo klubui

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Artėjančiose UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse FK "Žalgirį" į mūšį lydės ne tik tūkstančiai futbolo aistruolių. Rungtynių metu LFF stadione bus ir istorines pajėgiausio Lietuvos futbolo klubo kovas menantis atributas — legendinį "Žalgirio" stadioną puošęs futbolininko bareljefas, skelbiama FK "Žalgiris" tinklalapyje.

Mintis išsaugoti bent vieną legendinio stadiono dalelę kilo Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo nariams. Šalies futbolo pirmenybėse dalyvaujančios komandos atstovas Artūras Žarnovskis teigė, kad, sužinoję apie "Žalgirio" stadiono likimą, jie nusprendė, jog reikia būtinai išsaugoti bent kažkokį jo fragmentą, kuris primintų visiems, kad toks stadionas buvo, kad jame įvyko daug visai Lietuvai svarbių įvykių.

"Kaip Lietuvai — Gedimino pilis, taip futbolui — "Žalgirio" stadionas. Ilgai svarstėme, koks šios legendinės arenos elementas būtų vertingiausias. Galiausiai sugalvojome, kad reikėtų išsaugoti kokį nors Pietų IV tribūnos, kuri taip pat buvo labai svarbi Lietuvos futbolo kultūros dalis, elementą. Kreipėmės į rangovus, pasiteiravome, ar galima nuimti kokį nors fragmentą. Ir tada pastebėjome virš įėjimo į šią tribūną buvusį futbolininko atvaizdą. Mums patiems šis atradimas buvo netikėtas, nes prie kitų tribūnų buvo kitų sporto šakų atstovai. Tad nusprendėme išsaugoti šį bareljefą ir padovanoti jį "Žalgirio" futbolo klubui, kuris šiais metais švenčia savo 70-metį. Tikime, kad anksčiau ar vėliau, bet "Žalgiris" turės savo stadioną, savo namus, ir šis legendinio stadiono fragmentas gali būti perkeltas ten. Manome, kad tai padės prisiminti klubo istoriją ir nuties kelius į šlovingą ateitį", — teigė Žarnovskis.

Sumanymo techninio įgyvendinimo darbais užsiėmė kitas VDA komandos narys, UAB "Rūpintojėlis" įmonės restauratorius Simonas Jonaitis. Pasak jo, nuo pirmų žingsnių juos lydėjo sėkmė.

"Galvojome, kad bus paprasčiau, bet iš tiesų, mes nieko nežinojome apie to bareljefo būklę, tvirtinimus prie sienos ir panašiai. Kai pradėjome jį nuiminėti, bareljefas nukrito ant pastolių, bet taip sėkmingai, kad net nesudužo, išliko toks, koks ir buvo. Su vyrais kalbėjomės, kad pats Dievas jį saugojo ir neleido jam suskilti", — pastebėjo Jonaitis.

Pergabenus bareljefą į dirbtuves restauratoriai ėmėsi darbo.

Sudie, "Žalgiri" >>

Legendinio futbolininko bareljefas bus eksponuojamas LFF stadione, kartu su istoriniais "Žalgirio" pergalių ir pasiekimų atributais.

FK «Žalgiris» — 70 metų
© Sputnik /
FK «Žalgiris» — 70 metų
29
Dar šia tema
Kauno meras eina į darbą su "Žalgirio" marškinėliais
"Žalgirio" krepšininkai nugalėjo Maskvos CSKA
Futbolo gerbėjai reikalauja grąžinti jiems "Žalgirį"
Ruduo

Kokia šiandien diena: rugsėjo 21-osios šventės

(atnaujinta 20:59 2020.09.20)
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia, be to, šią dieną minima Tarptautinė taikos diena, o katalikai mini Šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventę

Rugsėjo 21-oji yra 264-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 265-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 101 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė.

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros — šilto sezono rudens metu — pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus.

Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje — spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.

Tarp gydytojų seksologų egzistuoja nuomonė, kad būtent bobų vasaros metu moterys patiria didžiausią seksualinį potraukį. Didžiausias potraukis vyrams kyla pavasarį.

Be to, Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė taikos diena.

Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja, paskelbusi šią šventę, rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus. Diena minima nuo 1981 metų.

Dar Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena.

Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m. Asociacija rūpinasi padėti neturtingiems šia liga sergantiems žmonėms, atkreipti visuomenės dėmesį į pirminius ligos požymius.

Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimų žmonių. Taigi, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji.

Pastebėjus pirminius ligos požymius — atminties sutrikimus, nuolatinį išsiblaškymą, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Rugsėjo 21 d. Katalikų Bažnyčios kalendoriuje pažymėta šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventė. Pasak krikščionių tradicijos, Matas yra pirmosios Naujojo Testamento Evangelijos autorius. Prieš tai jis buvo muitininkas. Evangelijoje pagal Morkų ir Evangelijoje pagal Luką vadinamas Leviu.

Krikščioniškajame mene jo simbolis yra angelas.

Jį tarp apaštalų mini visi 4 evangelistai. Hebrajiškai jo vardas reiškia "Dievo dovana". Jėzus įžvelgė jame slypinčius talentus ir padovanojo jį visuotinei Bažnyčiai: fariziejų ir Rašto aiškintojų nekenčiamas muitininkas tapo vienu iš kertinių Bažnyčios akmenų.

Šventasis Matas yra bankininkų, buhalterių ir mokesčių rinkėjų globėjas.

Ši diena Lietuvos istorijoje                   

1935 metais Feliksas Vaitkus lėktuvu Lituanica II (Lockheed L-5B Vega) perskrido Atlanto vandenyną.

2004 metais Lietuvą sukrėtė nestiprus, bet jaučiamas žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Karaliaučiaus krašte.

Ši diena pasaulio istorijoje

1792 metais per Didžiąją Prancūzijos Revoliuciją Nacionalinis Konventas paskelbė Prancūziją respublika (Pirmoji Prancūzijos respublika).

1866 metais gimė anglų rašytojas, pasaulinio garso mokslinės fantastinės literatūros kūrėjas Herbertas Džordžas Velsas. Žinomiausi jo kūriniai: "Laiko mašina" (1895 m.), "Nematomas žmogus" (1897 m.).

1934 metais gimė dainininkas Leonardas Koenas.

1947 metais gimė JAV rašytojas Stivenas Kingas.

Tegai:
katalikų bažnyčia, Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ilgaamžė Kanė Tanaka, archyvinė nuotrauka

Vyriausia planetos gyventoja pasiekė ilgaamžiškumo rekordą

(atnaujinta 09:02 2020.09.20)
Kane Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Japonei Kanė Tanaka (Kane Tanaka), kuri buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip vyriausia planetos gyventoja, yra 117 metų 261 diena, pranešė televizijos kanalas NHK.

Tai visų japonų ilgaamžiškumo rekordas, kurį nustatė užpernai mirusi Nabi Tadžima (Nabi Tajima).

Kanė Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną. Ji mėgsta šokoladą ir gazuotus gėrimus ir tikisi sulaukti 120 metų.

Naujausiais duomenimis, dabar Japonijoje yra daugiau nei 80 tūkstančių vyresnių nei 100 metų žmonių, iš jų 88 procentus sudaro moterys. 1963 metais Japonijoje buvo tik 153 vyresni nei 100 metų žmonės, tačiau jau 1981 metais jų skaičius pasiekė tūkstantį, o 1998 metais — dešimt tūkstančių.

Tegai:
ilgaamžis, Japonija
Dar šia tema
Gydytojas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį