Ant istorinės atminties bangos antros sesijos dalyviai, nuotrauka iš įvykio vietos

Studentai Pskovo: ačiū, Rokiški, iki pasimatymo Visagine

88
(atnaujinta 11:42 2017.07.15)
Rusijos studentų iš Pskovo srities antroji projekto "Ant istorinės atminties bangos" sesija Lietuvoje jau uždaryta bei priimtas sprendimas, kad kitais metais jaunuoliai atvyks sutvarkyti sovietų karių kapus į Visaginą

ROKIŠKIS, liepos 15 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Jaunuoliai net nepastebėjo, kaip greitai prabėgo dešimt dienų Rokiškio rajone. Šiomis dienomis jie sutvarkė aštuonis sovietų karių, žuvusių Lietuvos teritorijoje Antro pasaulinio karo metu, kapus.

Девушки приводят в порядок мемориал павшим воинам
© Sputnik / Александр Липовец
Merginos tvarko sovietų karių paminklą

Projekto "Ant istorinės atminties bangos" vadovo pavaduotojas Andrejus Gromovas papasakojo, kad dieną vaikinai ir meginos iš Rusijos tvarkė kapus ir paminklus, o vakarais susitikinėjo su vietos gyventojais, savaitgaliais dalyvavo sporto varžybose bei lankėsi kultūriniuose renginiuose. Be to, susipažino su vietiniu istoriniu paveldu — ХVII-XIX amžių bažnyčiomis, rūmais bei Lietuvos bajorų dvarais.

Последний день сессии На волнах исторической памяти - 2017
© Sputnik / Александр Липовец
Antros sesijos dalyvai

Studentai net apsilankė šakočių farike, kur pabandė patys pasigaminti saldumynų.

Lietuviai maloniai pasitiko jaunuolius iš Rusijos.

На фабрике по производство литовских кексов шакотисов
© Sputnik / Александр Липовец
Rusai bandė pagaminti šakočius

"Mes lankėmes kapininėse, susitikome su kaimų seniūnais bei su paprastais žmonėmis. Lietuviai labai malonūs. Visuomet pasisveikina su šypsena. Mes bendravome rusų kalba ir nesusidūrėme su jokiais nepatogumais. Istorinius nesutapimus dėl Antrojo pasaulinio karo mes aptarinėdavome maloniai, norėjome suprasti lietuvių tiesą", — sakė Gromovas.

Sesijos pabaigoje su jaunuoliais susitiko Rokiškio meras Antanas Vagonis ir Zarasų vadovas Nikolajus Gusevas, kuris pernai priėmė pirmąją Rusijos studentų grupę. Be to, Gusevas perdavė linkėjimus nuo Visagino merės Dalios Štraupaitės, kuri pakvietė kitą, jau trečią, projekto "Ant istorinės atminties bangos" sesiją savo mieste.

Псковские студенты сделали фото на память с мэрами литовских городов Зарасай и Рокишкис
© Sputnik / Александр Липовец
Nuotrauka atminčiai su Zarasų ir Rokiškio merais

Projekto vadovai maloniai sutiko Štraupaitės kvietimą. Taip pat dalyviai susitarė vasaros pabaigoje arba jau rudenį surengti bendrą konferenciją su "Misijos Sibiras 2017" dalyviais, kurie jau šį pirmadienį išvyksta į Irkutską tvarkyti ištremtų lietuvių kapus.

Флаг второй сессии На волнах исторической памяти с подписями участников передали мэрии Рокишкис
© Sputnik / Александр Липовец
Projekto "Ant istorinės atminties bangos" vėliava

Pskovo srities projekto vadovai pasiūlė apgalvoti galimybę bendrai koordinuoti dviejų misijų, lietuvškos ir rusiškos, veiksmus, ir tokiu būdu gerinti ir stiprinti tautų draugystę.

Šiems planams jau pritarėZarasų, Rokiškio ir Visagino merai, Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Pskovo miesto vadovas bei Rusijos ambasada Lietuvoje.

88
Tegai:
sovietų karių kapai, karių kapavietės, sovietų kariai, Misija Sibiras, Rokiškis
Temos:
"Misija Sibiras" (20)
Dar šia tema
Fotofaktas: prezidentė susitiko su "Misija Sibiras"
Dokumentinis filmas apie projektą "Misija Sibiras" parodytas Prahoje
"Misija Sibiras" dalyviai iškeliavo už Šiaurės poliarinio rato
Žirgai

Anykščių regioninis parkas kviečia prisiminti senuosius naktigonės papročius

(atnaujinta 11:32 2020.08.12)
Prie Šventosios upės bus kuriamas žirgas iš žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis, be to, vyks žirgų pasirodymai, maudynės upėje bei vakaronė su folkloro ansambliu

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Anykščių regioniniame parke Žirgo take prie Šventosios upės rugpjūčio 13 dieną 18:00 vyks tradicinis "Naktigonės" renginys, pranešama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.

Naktigonė — išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis buvo bendrai ganomi kaimo arkliai.

Siekiant prisiminti ir atgaivinti šį paprotį, Anykščių regioninio parko direkcija jau 9-tą kartą organizuoja simbolinę "Naktigonę". Kad naktimis mažiau imtų miegas, piemenys užsiimdavo įvairia veikla: maudydavo žirgus, gamindavo rankdarbius, žaisdavo, pasakodavo istorijas prie laužo. Ganydavo pasikeisdami: vieni miegodavo, kiti budėdavo prie laužo. Budėjimo tikslas apsaugoti galvijus nuo vilkų ar vagių.

Naktigonės tęsdavosi savaitę ar net pora mėnesių. Svarbiausia — naktinio ganymo nauda: jaunuoliai grįždavo namo ant sočių, gražių arklių. Anksti rytą, jodami namo, vaikinai tyčia garsiai dainuodavo arba pūsdavo ragus, kad pažadintų miegančiuosius ir būtų pastebėti. O kas lietuviui yra arklys, žirgas? Ir duonelę kasdieninę auginant, ir visus ūkio darbus nuveikiant, pramogaujant šventėse, ir tėvynę ginant — visur kartu.

Tačiau, pasikeitus gyvenimo situacijai ir žmonėms nustojus ganyti bei šienauti, natūralios pievos pamažu pradeda pavirsti krūmynais ar mišku. Todėl saugomų teritorijų darbuotojai turi tikslą — ne tik prisiminti nematerialios kultūros tradicijas, bet ir dėti pastangas, kad būtų sudarytos sąlygos išsaugoti gamtines vertybes, buveines ir retus augalus.

Stovyklavietė, kurioje vyks renginys, patenka į Natura 2000 teritoriją — Šventosios senvages, kuriose saugomos užliejamos, stepinės pievos ir buveinės. Čia, jau keletą metų vykdomas gamtotvarkinis projektas, kur sutinkamos vietos ūkininkų ganomos kelios avių bandos bei ožkytės, kurios taip pat prisideda prie šių natūralių pievų išsaugojimo. Todėl, jau tradiciškai į jaukų gamtos prieglobstį ristūnai su šeimininkais atvyks iš Andrioniškio kaimo, Keblonių kaimo "Mikadoro" žirgyno ir Niūronių kaimo "Vilarto" žirgynų.

Šiais metais bus kuriamas žirgas iš šioje pievoje augusios nupjautos žolės, šurmuliuos vaikų žaidimų kiemelis ir galimybė piešimo lentoje nuspalvinti žirgelį. Gražiausia šventės dalimi taps žirgų pasirodymai bei maudynės Šventosios upėje. Vėliau, kvepianti Šventosios pievų žolelių arbata ir vakaronė su Biržų folkloro ansambliu "Siaudela".

Tegai:
Lietuva, žirgas
Eismo įvykis

Marijampolėje automobilis partrenkė dviračiu važiavusį policijos pareigūną

(atnaujinta 12:33 2020.08.12)
Pažymima, kad nukentėjęs važiavo į tarnybą. Dėl patirtų sužalojimų Policijos departamento specialistas paguldytas į ligoninę

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Marijampolėje automobilis kliudė dviračiu važiavusį Policijos departamento prie VRM specialistą, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko antradienį, rugpjūčio 11 dieną, apie 7:40 Vytauto–P. Armino gatvių sankryžoje. Anot pranešimo, automobilis "Toyota Auris", vairuojamas 1959 metais gimusio vyro, kliudė ta pačia kryptimi dviračiu važiavusį 1964 metais gimusį Policijos departamento prie VRM specialistą. Pažymima, kad Policijos departamento specialistas važiavo į tarnybą.

Dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų Policijos departamento specialistas paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
Marijampolė, policija, eismo įvykis, Lietuva
Dar šia tema
Priminta kokių Kelių eismo taisyklių reikalavimų būtina laikytis dviratininkams
Keturiose Vilniaus Senamiesčio gatvėse — tik pėsčiųjų ir dviratininkų zona
Lietuvos policija papasakojo, kaip apsaugoti dviratį nuo vagystės
Kalvarijos savivaldybėje sunkvežimis mirtinai partrenkė dviratininką
Rusijos vakcina nuo COVID-19

Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 13:59 2020.08.12)
Kol kas bandymai buvo atlikti tik su suaugusiaisiais, vaikų, paauglių ir pagyvenusių žmonių grupės nebuvo apimtos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso buvo išbandyta nuo 18 iki 60 metų asmenų, norint skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, reikia papildomų tyrimų, pasakė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos "Medicinos priemonių naudojimo ekspertizės mokslinio centro" direktorius Vladimiras Bondarevas.

"Dabar klinikiniams bandymam buvo pateikta vakcina, skirta atlikti bandymus su sveikais pilnamečiais savanoriais. Rusijos Federacijoje įprasta sertifikuoti: vaikai — nuo gimimo iki 18 metų, pilnamečiai ir suaugusieji nuo 18 iki 60 metų, ir vyresni žmonės — vyresni nei 60 metų. Dabar atlikti klininkiniai bandymai su 18–60 metų amžiaus savanorių grupe, atitinkamai, dabar ši vakcina skirta vartoti nuo 18 iki 60 metų asmenims", — cituoja RIA Novosti Bondarevo žodžius.

Mokslininkas pridūrė, kad vyresnio amžiaus žmonėms prireiks išplėsti indikacijas, reikės papildomų klinikinių tyrimų.

"Manau, kad tai bus padaryta atliekant klinikinius tyrimus po registracijos. Bus surinkta ir vyresnių nei 60 metų žmonių grupė", — spaudos konferencijos metu pasakė Bondarevas.

Gamalėjos centro direktorius Aleksandras Guncburgas, savo ruožtu pridūrė, kad jis buvo paskiepytas eidamas 69 metus.

"Per pastaruosius penkis mėnesius atsakau, kad jaučiuosi gerai", — pasakė Guncburgas.

Tegai:
COVID-19, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva vakciną nuo COVID-19 pirks kartu su ES
Rusijos vakcinos nuo COVID-19 bandymai baigėsi. Kada laukti masinės gamybos?
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai