Ekzaminas, archyvinė nuotrauka

Šiemet perpus sumažėjo egzaminų apeliacijų

13
Iš 200 darbų padidinti 82% darbų įvertinimai, sumažinti — 18% darbų įvertinimai

VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Šiais metais mokiniai pateikė 908 pagrindinės sesijos visų valstybinių brandos egzaminų apeliacijas, praneša Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

Kaip praneša NEC, apeliacijų nagrinėjimo metu įvertinimai buvo ir didinami, ir mažinami: viso buvo pakeisti 200 darbų (22%) įvertinimai. Iš jų padidinti 82% darbų įvertinimai, sumažinti — 18% darbų įvertinimai.

Šiemet pateiktų apeliacijų skaičius — vienas mažiausių per pastaruosius septynerius metus. Lyginant su pernai apeliacijų skaičius sumažėjo beveik per pusę.

Didžiausias — Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino apeliacijų skaičius — 744. Palyginti su 2016-aisiais jų skaičius sumažėjo 368 apeliacijomis.

Dėl matematikos egzamino įvertinimų skundėsi 61 mokinys, anglų kalbos egzamino apeliacijų pateikta 40. Fizikos, geografijos, informacinių technologijų VBE apeliacijų buvo atitinkamai viena, keturios ir šešios. Chemijos egzamino vertinimu skundėsi —15, biologijos — 18 (pernai — 135), istorijos — 19 jaunuolių. Užsienio kalbos (prancūzų, rusų, vokiečių) VBE apeliacijų nebuvo pateikta iš viso.

Prieš teikdami apeliacijas mokiniai elektroninėje rezultatų skelbimo sistemoje galėjo susipažinti su savo nevertinto darbo elektronine kopija. Taip pat moksleiviai galėjo nurodyti ir savo apeliacijos teikimo argumentus ir susipažinti ir su skelbiamomis valstybinių brandos egzaminų užduočių vertinimo instrukcijomis.

13
Tegai:
apeliacija, brandos egzaminai, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (159)
Dar šia tema
Aukštojo mokslo reforma: universitetai liks Vilniuje ir Kaune
Vilniaus universiteto bibliotekoje aptikta XVI amžiaus moneta
Kaip iššluota: Lietuvos universitetuose nėra kam mokytis
VU šoktelėjo tarptautiniame universitetų reitinge
Skvernelis: universitetų sujungimas neduos rezultatų
Discussion