Dronas, archyvinė nuotrauka

Jokių dronų: Lietuvoje jiems draudžiama skraidyti virš pataisos namų

65
Bepiločių skraidyklių ryšio blokavimo įranga ir jos diegimas dviejuose pataisios namuose kainavo daugiau kaip 47 tūkstančius eurų

VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Alytaus ir Kybartų pataisos namuose paleista radijo ryšio trukdymo įranga, skirta dronų valdymui blokuoti, praneša Kalėjimų departamentas.

Tikimasi, kad ši priemonė apsunkins mobiliųjų įrenginių, narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei kitų draudžiamų turėti daiktų perdavimą nuteistiesiems.

Bepiločių skraidyklių ryšio blokavimo įranga ir jos diegimas Alytaus pataisos namuose kainavo 22,5 tūkstančio eurų, Kybartų pataisos namuose — 25 tūkstančius eurų.

Kaip sakoma pranešime, draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų perdavimas į laisvės atėmimo vietų įstaigas nuolat neramina ten dirbančius pareigūnus. Nuolatinės kratos, draudžiamų daiktų permetimų, peršovimų perėmimas, įeinančių į įstaigą ir išeinančių iš jos asmenų bei giminių patikra ir kitos prevencinės priemonės nėra pakankamai efektyvios dėl šiuo metu įkalinimo įstaigose esančių bendrabučio tipo patalpų.

Šių metų birželį dronų ryšio blokavimo įranga buvo įdiegta ir jau sėkmingai veikia Marijampolės pataisos namuose. Ateityje planuojama panašią įrangą diegti ir kitose kalinimo įstaigose.

65
Tegai:
pataisos namai, draudimas, dronas, Lietuva
Dar šia tema
Baudos už dronų naudojimo taisyklių pažeidimus sieks 500 eurų
Šią savaitę Katedros aikštėje vyks dronų lenktynės
Seimas: už dronų naudojimo taisyklių pažeidimus skirti baudas iki 500 eurų
Lietuvos danguje pasirodė dronas iš Karaliaučiaus
Lenkijos gynybos ministras: rusų dronai įskrenda iš Kaliningrado pusės
Discussion