Turgus, archyvinė nuotrauka

Lietuviai mėgsta apsipirkti turgavietėse šeštadieniais

114
(atnaujinta 12:46 2017.07.22)
Visuomeninis tyrimas atskleidė, kad didžioji Lietuvos gyventojų dalis mėgsta apsipirkinėti turgavietėse, tačiau ne visi patenkinti jų darbo laiku

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Beveik 80% Lietuvos gyventojų apsiperka turgavietėse, rodo Vilniuje statomo "Benedikto turgaus" iš tyrimų bendrovės "Spinter research" užsakytos apklausos duomenys.

Beveik pusė apsiperkančių turgavietėse (47%)  mieliausiai tai daro šeštadienio rytais.

"Toks turguje apsiperkančių žmonių skaičius rodo, kad perimame europietišką gyvenimo būdą, kai didelė dalis ilgai negendančių produktų,  tokių kaip kruopos, cukrus,   įsigyjami prekybos centruose, tačiau šviežių daržovių, mėsos, prieskonių žmonės eina pirkti į turgų ar ūkininkų turgelį", — mano „Benedikto turgaus" vadovė Jolita Krickė.

Pasak jos, tikėtina, kad likusieji 21% to nedaro arba dėl nuo sovietmečio išlikusių stereotipų, kad turgus  — pigių, bet nebūtinai kokybiškų, neaiškios kilmės produktų pardavimo vieta, kur gali būti apgautas, arba dėl nepatogaus esamų turgaviečių darbo laiko.

Nepatogus darbo laikas

"Iš tiesų pas mus net maži ūkininkų turgeliai dirba dažniausiai tik rytais arba, geriausiu atveju, iki pietų. Dirbančiam žmogui toks laikas labai nepatogus tiek dėl šeiminių reikalų, tiek dėl įtempto darbo grafiko. Net jei ir pavyksta rasti valandėlę užsukti į turgų, ankstų rytą įsigytus produktus parvežti namo dažniausiai nebėra laiko, o visą dieną laikyti automobilyje ar biure taip pat ne išeitis. Todėl ir susiformavęs įprotis į turgų užsukti tik savaitgaliais", — svarsto Krickė.

Kad žmonės norėtų apsipirkti turguje skirtingu metu,  rodo ir apklausos duomenys. Nors populiariausias laikas yra šeštadienio (47%) ir sekmadienio rytai (22%), trečias pagal populiarumą pageidaujamas turgaus darbo laikas būtų darbo dienų vakarai (16%).

"Tai natūralu, juk žmonės grįždami po darbų norėtų įsigyti šviežių produktų vakarienei. Vakarų Europoje kai kurie turgūs dirba net iki pusiaunakčio. Pavyzdžiui, Ispanijoje rytais prekiaujama šviežiomis jūros gėrybėmis bei šviežia mėsa, per pietus — siesta, o vakarais durys vėl atsiveria ir prekyvietes šalia įprastų produktų papildo vynas bei gurmaniški maisto produktai. Nyderlanduose bei Didžiojoje Britanijoje yra turgų, kur vakarais vyksta koncertai, žmonės užsuka ne tik apsipirkti, bet ir pavakarieniauti, nes apstu puikaus gatvės maisto", — dalinasi patirtimi Krickė ir planuoja, kad jos vadovaujamas turgus turėtų dirbti iki 21:00 vakaro.

Svarbi ir socialinė padėtis

Apklausos duomenimis, laikas, kuriuo žmonės mieliau lankytųsi turguje, labai priklauso nuo žmonių amžiaus, socialinės padėties ir užimtumo.

Pavyzdžiui, beveik penktadaliui 46-55 metų amžiaus respondentų (18,5%) patogus turgaus darbo laikas būtų darbo dienų vakarai. Šis laikas dar populiaresnis tarp aukštąjį išsilavinimą turinčių (19,8 %) ir didesnes pajamas gaunančių (22,4%) respondentų.

Tuo tarpu beveik ketvirtadalis (24,3%) vyresnių nei 55 metai žmonių mielai apsipirktų darbo dienomis dienos metu. Atsižvelgus į užimtumą, darbo dienomis rytais, prieš darbą, mieliausiai turguje apsipirktų smulkūs verslininkai (25,6%), patys ūkininkai (25%) ir aukščiausio bei vidutinio lygio vadovai (18,5%); dienomis — pensininkai (30,6%), ūkininkai (25%) ir namų šeimininkės (21,7%), o vakarais po darbo — namų šeimininkės (21,7%), smulkūs verslininkai (20,9%), tarnautojai ir specialistai (19,1%) bei aukščiausio ir vidutinio lygio vadovai (14,8%).

"Lėtas turgus" naujoje vietoje — šviežias maistas Basanavičiaus gatvėje >>

Lietuvos gyventojų apsipirkimo turguje įpročių tyrimą birželio 19-27 dienomis bendrovės "Benedikto turgus" užsakymu atliko bendrovė „Spinter research". Reprezentatyvaus tyrimo metu šalyje standartizuoto betarpiško interviu būdu apklausta 1012 respondentų, kurių amžius — nuo 18 iki 75 metų.

"Benedikto turgus" Vilniuje po vienu stogu sukvies apie 60 Lietuvos ūkių atstovų bei pasaulio gourmet produkcijos prekybininkų. Turgus pradės savo veiklą rudenio pabaigoje. Jis bus statomas sostinės gyventojams jau pažįstamoje vietoje — Ukmergės gatvėje, anksčiau čia veikusios centrinės ūkininkų turgavietės vietoje.

114
Tegai:
apsipirkimas, daržovės, vaisiai, turgus, maistas, Lietuva
Dar šia tema
Uogienių sezonas prasideda: braškės
Svarbūs patarimai besiruošiantiems iškylai gamtoje
Dabar lietus ne kliūtis — vieša grilio zona Vingio parke
Vytautas Zimnickas

Valstybės vadovai reiškia užuojautą dėl Vytauto Zimnicko mirties

(atnaujinta 14:45 2020.07.15)
Pažymima, kad šią sunkią netekties akimirką Seimo pirmininkas Vytauto Zimnicko artimiesiems ir kolegoms linki stiprybės

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo ir Seimo vardu reiškia užuojautą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo Vytauto Zimnicko artimiesiems. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

"Nuoširdi Vytauto Zimnicko tarnystė Seime bei Lietuvos verslo sektoriuje, taip pat kaip ir išties sunkus darbas ekstremaliomis sąlygomis pastaruoju metu, buvo ryžto ir atsidavimo pavyzdžiai. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir bičiuliams", — teigė Pranckietis.

Pažymima, kad šią sunkią netekties akimirką Pranckietis Vytauto Zimnicko artimiesiems ir kolegoms linki stiprybės.

Užuojautą taip pat pareiškė ir Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.

"Anapilin iškeliavo buvęs Seimo narys, verslo bendruomenės atstovas, visuomenininkas Vytautas Zimnickas. Pastaruoju metu jis garbingai vykdė patikėtas pareigas ekstremaliomis sąlygomis, rodydamas ryžto ir atsakomybės pavyzdį. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms", — rašoma premjero užuojautoje.

Vytautas Zimnickas gimė 1956 metų sausio 12 dieną Panevėžio rajono Uliūnų kaime.

1974 metais baigęs Vilniaus Politechnikumą, studijavo Vilniaus Inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas), įgijo inžinieriaus ekonomisto specialybę.

1990 metais įgijo užsienio ekonominių santykių specialybę.

1992–1996 metų kadencijos Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas. 

Vėliau vadovavo įmonėms "Vitoma", "Limeta", "TT Logistic" ir "Puntukas", o nuo 2015 metų — Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

Tegai:
užuojauta, mirtis, Viktoras Pranckietis
Cigaretės, archyvinė nuotrauka

Dieveniškėse pasieniečiai sulaikė 3000 pakelių cigarečių ir tris nešikus

(atnaujinta 13:51 2020.07.15)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Dieveniškių kilpoje, prie sienos su Baltarusija, pasieniečiai sulaikė tris Šalčininkų rajono gyventojus, kurie gabeno 3000 pakelių kontrabandinių rūkalų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Stalgonių miške, Šalčininkų rajono Dailidžių kaimo prieigose, buvo pastebėti trys asmenys. Ši vieta yra vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija.

Trys vyrai nešė krovinius į Lietuvos gilumą. Pamatę artėjančius VSAT pareigūnus nešikai metė krovinį ir mišku spruko į skirtingas puses.

18-metį ir 26-erių Šalčininkų rajono gyventojus pasieniečiai prisivijo maždaug už 200 metrų, paguldė ant žemės ir surakino antrankiais.

Trečiam nešikui tuo metu pavyko pasprukti, todėl VSAT pareigūnams apylinkėse teko surengti jo paiešką. Netrukus maždaug už 5 kilometrų nuo pirmos sulaikymo vietos pasieniečiai užklupo pamiške bėgantį jaunuolį. Jis buvo pasivytas ir surakintas antrankiais. Paaiškėjo, kad tai yra trečias kontrabandininkas, 17-metis Šalčininkų rajono gyventojas.

Iš viso trijulė gabeno 3000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais. Vietą nuodugniai patikrino VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis. Daugiau asmenų ir daiktų neaptikta, o valstybės sienos kirtimo požymių nenustatyta. Įtariama, kad kontrabandinius rūkalus sulaikytųjų bendrininkai Baltarusijoje galėjo iš savo teritorijos tiesiog permesti per sienos liniją jos nepažeisdami.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Be to, kontrabandos nešikai bus baudžiami ir administracine tvarka, nes pasienio apsaugos zonoje buvo be privalomų pasieniečių leidimų.

Už tokį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą 18-mečiui ir 26-erių Šalčininkų rajono gyventojams gresia įspėjimai arba baudos nuo 40 iki 90 eurų. 17-metis tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl ir bauda šiuo atveju numatyta didesnė — nuo 90 iki 170 eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai pasalos metu sučiupo cigarečių gabentoją
Prancūzijoje gyvenanti lietuvė Vilniaus oro uoste pateikė dalinai suklastotą pasą
Pasieniečiai sulaikė kontrabandininkus su 10 tūkst. pakelių cigarečių