Pelėdikė, archyvinė nuotrauka

Lietuvos Raudonoji knyga: jau antrą kartą rastas pelėdikės jauniklis

23
(atnaujinta 10:54 2017.07.24)
Ši vasara ornitologus jau nudžiugino aptiktais retais paukščiais, Šilutės rajone rastas retas pelėdikės jaunikis

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Praėjusią savaitę Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys Šilutės rajone aptiko ką tik lizdą palikusį pelėdikės, retos, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytos pelėdų rūšies, jauniklį, pranešė Aplinkos ministerija.

Tai jau antras nustatytas šios rūšies paukščių perėjimo Lietuvoje atvejis. Jis rodo, kad pelėdikė nebėra tik užklystanti į Lietuvą rūšis.

Рыжепоясничная ласточка
© Photo: Pixabay
Daūrinė kregždė

Iki šiol Lietuvoje aptiktos 386 paukščių rūšys. Pastaroji — daūrinė kregždė — pastebėta ir nufotografuota Ventės rage. Tačiau pastebėtų rūšių statusui įvertinti reikia ilgamečių stebėjimų. Tik nustačius, kad paukščiai Lietuvoje peri, galima kalbėti apie jų vietines populiacijas.

Пестроносая крачка
© Photo: Pixabay
Margasnapė žuvėdra

Kita džiugi šios vasaros žinia — pirmą kartą perinčios margasnapės žuvėdros. Aštuonias jų poras birželio pabaigoje šalia Klaipėdos aptiko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Juodkrantės aplinkos tyrimų laboratorijos vyriausioji zoologė Jūratė Zarankaitė.

Орел-карлик
Nykštukinis erelis

Muziejaus Paukščių skyriaus vyriausiasis zoologas Deivis Dementavičius liepos 7 dieną Kaišiadorių rajone pastebėjo dar vieną labai retą Lietuvoje paukštį — nykštukinį erelį. Tai tik dešimtas kartas, kai jis pamatytas mūsų šalyje. Pirmą kartą jis buvo pastebėtas 1996 m. Nemuno deltoje, po to dar aštuonis kartus iki 2012 metų — daugiausia Vakarų Lietuvoje, taip pat Kaišiadorių ir Trakų rajonuose.

23
Tegai:
pelėdikė, ornitologai, paukščiai, Lietuva