Palangoje pasirodė netikri pinigai, nuotrauka iš įvykio vietos

Neleisk savęs apgauti: Palangoje pasirodė netikri pinigai

121
Kurorto mieste jau atskleisti du atvejai, kai už prekes buvo atsiskaityta suklastotais 500 eurų nominalo banknotais

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Liepos 23 ir 24 dienomis Palangos prekybininkai nukentėjo nuo sukčių, kurie už prekes atsiskaitė 500 eurų nominalo, įtariama, suklastotais banknotais, praneša Palangos miesto savivaldybė.

Abiem atvejais merginos ir vaikinai Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos kioske už maistą ir gėrimus ir Kęstučio gatvėje esančioje lauko prekybos vaisiais ir daržovėmis vietoje už prekes sumokėjo, įtariama, suklastotomis 500 eurų nominalo kupiūromis.

Pinigai. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Vasarą Palangoje sezoniniam darbui dažniausiai yra įdarbinami jauni asmenys, kurie neturi patirties prekybos sferoje ir, tik apžiūrėję banknotus ar juos palietę, negali atskirti netikrų.

Policija pataria verslininkams įsigyti ir užtikrinti, kad prekybos vietoje būtų banknotų tikrinimo prietaisas. Pardavėjas, gavęs banknotą, kuris sukėlė įtarimą, ar stambią kupiūrą, neskubėtų atmesti grąžos, neįsitikinęs, kad banknotas tikras. Jei prekyvietėje nėra banknotų tikrinimo prietaiso, reiktų prašyti pardavėjų patikrinti pinigus artimiausioje parduotuvėje ar prekybos vietoje.

Visais atvejais reiktų patikrinti banknoto popierių. Tikrų pinigų popierius yra gaminamas iš medvilnės, yra storesnis, standus ir šiugždantis, o netikrų pinigų — blizgus ir plonesnis.

Ranka perbraukus banknoto paviršių, jaučiami dažų nelygumai, banknoto šonuose  esančių brūkšnelių iškilimai. Tai patys pirmieji požymiai, kada galima įtarti, jog pinigai netikri. Klastotes dažnai būna sunku atskirti nuo tikrų pinigų, todėl būtina neprarasti budrumo.

121
Tegai:
suklastoti banknotai, 500 eurų, netikri pinigai, Palanga
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Lietuvoje demaskuota 3,5 mln suklastotų eurų
Policija: bandymas atsikratyti netikra kupiūra baigiasi teistumu
Dėmesio: net ir uždaryti kalėjime sukčiai gali kelti pavojų
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 4-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.12.03)
Nuo gruodžio 4 dienos iki metų galo lieka 27 dienos, dienos ilgis — 07 val. 36 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas

Gruodžio 4 yra 338-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 339-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 27 dienos.

2020 metų gruodžio 4 dieną saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56, dienos ilgis — 07 val. 36min.

Šv. Barbora

Gruodžio 4-oji — Šv. Barboros varduvės.

Šv. Barbora laikoma globėja visų, kurie mirė ne sava mirtimi, t.y. per nelaimingą atsitikimą, ypač nuo gaisro. Taip pat tikima, kad jai meldžiantis apsisaugoma nuo žaibo, gaisrų.

Anot legendos, Barbora buvusi Mažosios Azijos turtuolio Dioskuro dukra. Tėvas labai saugojo dukrą ir net uždarė bokšte, kad jos nesuviliotų nuolatiniai gerbėjai. Barbora įtikėjo, apsikrikštijo ir buvo už šį poelgį tėvo pasmerkta. Romėnų valdžia ją kankino ir nukirsdino tėvo kardu. Tikima, kad po jos mirties tėvą nutrenkė žaibas.

Barbora vaizduojama su karūna ant galvos, su suknele ir ilgu apsiaustu. Dažniausiai ji kairėje rankoje laiko kalaviją, o dešinėje taurę arba palmės šakelę.

Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas.

Ši diena istorijoje

1533 metais sulaukęs 3 metų amžiaus Ivanas IV, vėliau persivadinęs Ivanu Rūsčiuoju, tapo Rusijos caru.

1642 metais mirė kardinolas Rišeljė — faktinis Prancūzijos valdovas Liudviko XIII karaliavimo metais.

1679 metais sulaukęs garbingo 91-erių metų amžiaus mirė žymus anglų filosofas Tomas Hobsas.

1791 metais Londone pradėtas leisti seniausias pasaulyje sekmadieninis laikraštis "Observer".

1892 metais gimė Ispanijos diktatorius (1936–1975) generolas Fransiskas Frankas.

1918 metais Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Vudrovas Vilsonas atvyko į Paryžiaus taikos konferenciją, kur buvo aptartos Versalio Taikos sutarties pasirašymo sąlygos.

1980 metais lėktuvo katastrofoje netoli Lisabonos žuvo Portugalijos premjeras Fransiskas Sa Karneiras.

1991 metais Libane paleistas laisvėn ilgiausiai įkaitu laikytas amerikietis: žurnalistas Teris Andersonas nelaisvėje išbuvo 2 454 dienas.

1994 metais teroristas viename Stokholmo naktinių klubų nužudė tris ir sužeidė 21 lankytoją.

1998 metais Turkijos vyriausybės daliniai per susirėmimus pietrytinėje šalies dalyje nukovė 22 kurdų sukilėlius.

2010 metais populiariausios, 29 metus rodytos Vokietijos televizijos laidos "Wetten, dass...?" ("Norite lažintis ... ?") buvo nuspręsta neberodyti, kai vienas varžybų dalyvis, milijonams žiūrovų stebint tiesioginę transliaciją, buvo sunkiai sužeistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sosnovskio barštis

Skirtos lėšos Sosnovskio barščiui naikinti

(atnaujinta 17:11 2020.12.03)
Sosnovskio barštis bus naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Sosnovskio barščiui naikinti šešiolikai savivaldybių skirta daugiau kaip 556 tūkst. eurų, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Tai Vilniaus, Šiaulių ir Alytaus miestų, Kaišiadorių, Mažeikių, Anykščių, Kėdainių, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Ignalinos, Vilniaus, Zarasų rajonų ir Marijampolės savivaldybės. 

Projektus reikės įgyvendinti per trejus metus. Sosnovskio barštis bus naikinamas tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose. Beveik visi savivaldybių tvarkomi Sosnovskio barščio plotai yra saugomose teritorijose. 

Jie paplitę ir šalia visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų, rekreacinėse vietose.

Paraiškas dėl Sosnovskio barščiui naikinti skirtos paramos buvo pateikusios devyniolika savivaldybių, trys iš jų neatitiko numatytų reikalavimų.

Tegai:
Sosnovskio barštis