Antrojo pasaulino karo sviedinys, nuotrauka iš įvykio vietos

Radviliškio rajone rastas Antrojo pasaulinio karo sviedinys

73
Sprogmuo nebuvo pavojingas, kadangi tai tik buvo korpusas be sprogstamosios medžiagos

VILNIUS, liepos 29 Sputnik. Linkaičiuose Radviliškio rajine buvo rastas Antrojo pasaulinio karo artilerijos sviedinys, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Specialistai nustatė, kad rastas 122 milimetrų artilerijos sviedinio korpusas yra be sprogstamosios medžiagos ir sprogdiklio, todėl pavojaus nekelia. Sviedinio korpusas bus pergabentas į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną.

Be karių, Antrojo pasaulino karo laikų šaudmenis reguliariai randa vietiniai gyventojai. Štai, gegužės pabaigoje minosvaidžio miną aptiko Vilkaviškio rajono Keturkaimio kaimo gyventojas. Išminuotojai nustatė, kad vyro radinys — tai pavojų kėlusi 81 milimetrų minosvaidžio mina, likusi nuo Antrojo pasaulinio karo. Išminuotojai radinį sunaikino vietoje.

Šiemet vietiniai gyventojai jau septintą kartą informavo pasieniečius apie rastus šaudmenis.

Praėjusiais metais buvo įregistruoti 23 atvejai, kai pasieniečiams buvo pranešta apie rastus šaudmenis. Iš jų 14 kartų pavojingi sviediniai buvo rasti pasienyje su Rusija, keturis kartus — pasienyje su Baltarusija, tris kartus — šalies viduryje ir du kartus — ant jūros kranto.

Specialistai primena, kad radus daiktą, panašų į sprogmenį, būtina sustoti, neliesti, perspėti kitus ir nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Sulaukti pareigūnų ir jiems perduoti visą reikiamą informaciją. Taip atliekama pilietinė pareiga ir apsaugomi aplinkiniai.

73
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, sviedinys, Radviliškio rajonas
Dar šia tema
Mokomoji rusiška torpeda buvo išmesta į Baltijos pakrantę
Pasienyje su Rusija rastas karo laikų artilerijos sviedinys
Vietoj žuvies — karo laikų artilerijos sviedinys
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 08:13 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17-19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20-25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12-14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12-17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva
Pliažas Vilniuje

Du Vilniaus paplūdimiai apdovanoti tarptautiniu Mėlynosios vėliavos apdovanojimu

(atnaujinta 17:16 2021.05.10)
Šis apdovanojimas reiškia, kad abi maudymosi zonos atitinka aukščiausius kokybės standartus ir yra labai rekomenduojamos

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Du Vilniaus paplūdimiai gavo prestižinį tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą, kuris skiriamas švariausioms maudymosi vietoms, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Apdovanojimas skirtas Balsio paplūdimiui (Žalieji ežerai) ir Žirmūnų paplūdimiui. Abi gėlo vandens maudymosi zonos patvirtino, kad įvykdyti 33 kriterijai, įskaitant vandens kokybę, aplinkos apsaugą, saugą, paplūdimio priežiūrą, plaukikams teikiama informacija apie saugų maudymąsi ir kitus reikalavimus.

Пляж в Вильнюсе
Pliažas Vilniuje

Mėlynosios vėliavos pažymėjimas išduodamas tik vienam sezonui. Jei po kito patikrinimo paplūdimių būklė nebeatitiks privalomų kriterijų, apdovanojimas bus atimtas.

Lietuvos bankas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Nuo 2000 metų Lietuvoje mėlynomis vėliavomis pažymėti septyni paplūdimiai: centriniai Nidos ir Juodkrantės paplūdimiai, Birutės parkas Palangoje, I paplūdimys Smiltynės ir II paplūdimys Melnragė Klaipėdos savivaldybėje, taip pat šių metų laureatai — Balsys ir paplūdimys Žirmūnuose.

Oficialus plaukimo sezonas viešuosiuose Vilniaus paplūdimiuose prasideda birželio 1 dieną ir tęsis iki rugsėjo 15 dienos.

Tarptautinis Mėlynosios vėliavos apdovanojimas nuo 1987 metų kasmet teikiamas paplūdimiams ir prieplaukoms, kur vanduo atitinka aukštus kokybės standartus ir yra tinkamas saugiam maudynėms. Mėlynosios vėliavos gimtine laikoma Prancūzija, kur pirmasis apdovanojimas įvyko 1985 metais.

Kad būtų laikomasi Mėlynosios vėliavos kriterijų, reikia laikytis griežtų vandens kokybės, saugos ir aplinkosauginio švietimo standartų. Europos Sąjungoje esančiose vietose taip pat reikia laikytis visų taikomų direktyvų.

Tegai:
Žalieji ežerai, ežeras, Vilnius