Telefonas, archyvinė nuotrauka

Pareigūnas apsimetė seneliu, kad padėtų močiutei susidoroti su sukčiais

44
Ukmergės gyventojos vyru Pranu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius, išviliojusius iš močiutės septynis tūkstančius eurų

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, iš kaimynystėje gyvenančios močiūtės gavęs informacijos, kad ją terorizuoja telefoniniai sukčiai, padėjo sulaikyti įtariamuosius, praneša Policijos departamentas.

Liepos 24 dieną apie 19:00 senolei (gimusiai 1936 metais), būnant namuose, Utenoje, į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatęs gydytoju Romu Karbausku, paprašė už Anglijoje dirbančios dukros sužalotą mergaitę, atvykusiam asmeniui (tariamam sužalotos mergaitės broliui) perduoti tam tikrą sumą pinigų, skirtų mergaitės gydymui.

Sutrikusi senolė, į namus atėjusiam nepažįstamam asmeniui, atidavė turėtus septynis tūkstančius eurų. 

Močiutė kreipėsi pagalbos

Kitą dieną minėtai močiutei vėl paskambino tas pats apsišaukėlis gydytojas ir pranešė, kad sužalotos mergaitės gydymui reikia dar daugiau pinigų. Šį kartą močiutė jau nepasimetė ir supratusi, kad tai gali būti sukčiai, apie tai informavo kaimynystėje gyvenantį pareigūną — Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotoją Vaidotą Žilį.  

Nors pareigūnas ir atostogavo, tačiau operatyviai sureagavo į pagalbos prašymą, perėmė ir toliau tęsė pokalbį su telefoniniais sukčiais.

Pokalbio metu, Žilys apsimetęs močiutės vyru "Pranu", su sukčiais telefonu kalbėjo daugiau nei dvi valandas.

Сотрудник полиции Вайдотас Жилис
Vaidotas Žilys

Sukčių sulaikymo operacija

Pokalbio metu "Prano" buvo klausiama, kiek jis turi pinigų, "patikrinus slėptuvę" ir pasakius, kad dar yra likę sutaupyti devyni tūkstančiai eurų, tariamas gydytojas paprašė išsikvietus taksi, juos atvežti į banką ir pervesti į nurodytą sąskaitą.

Teko įtikinėti sukčius, kad "Pranas" to padaryti nesugebės, nes yra labai senas, silpnos sveikatos, raiša koja, į miestą beveik neišeina, o su bankais "nedraugauja", todėl jam reikia pagalbos.

"Pranas" dėkojo "vyr. gydytojui", kad dar yra tokių gerų žmonių, kurie padeda nelaimėje. Taip pat abu labai pergyveno dėl "sužalotos" mergaitės būklės, kuriai, kaip sakė sukčius, šiuo metu kaip tik atliekama kaukolės pamato lūžio operacija, dedama plokštelė. "Vyr. gydytojas" vis klausė, kaip jaučiasi močiutė, rūpinosi ir negaluojančio "Prano" savijauta, netgi pasiūlė nueiti atsigerti vandens.

Po kiek laiko telefoninis sukčius paprašė "Prano" atsinešti visus pinigus prie telefono aparato ir juos garsiai suskaičiuoti. Ką "Pranas" ir "padarė". Tuomet sekė ilgas "susitaikymo protokolo" rašymas, kuriame "Pranui" reikėjo surašyti kone visų "perduodamų" banknotų nominalo numerius. Tokiu būdu buvo "tempiamas" laikas, kol sukčius suras asmenis, kurie atvažiuotų į Uteną paimti iš "Prano" devynis tūkstančius eurų.  

Tuo metu pareigūnas Žilys ("Pranas") jau buvo pakvietęs pastiprinimą ir keletas policijos pareigūnų jau laukė pasislėpę pasaloje namo viduje bei prieigose.

Netrukus į močiutės duris pasibeldė vyras (gimęs 1972 metais), kurį užėjus, "Pranas" su kolegomis sulaikė. Taip pat išbėgus į lauką, buvo sulaikyti ir atokiau automobilyje laukę du sukčiaus bendrininkai: vyras (gimęs 1992 metais) ir moteris (gimusi 1993 metais). Visi įtariamieji buvo sulaikyti ir patalpinti į Utenos apskrities VPK areštinę. 

Dėl šių faktų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, atliekami procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai. 

Dažniausios telefoninių sukčių aukos — senyvo amžiaus žmonės

Per šiuos metus Utenoje tai jau 11-as ikiteisminis tyrimas, kuomet telefoniniai sukčiai (paprastai iš įkalinimo įstaigų), paskambina į laidinį telefoną senyvo amžiaus žmonėms ir pranešdami apie tariamą nelaimę, iš senolių išvilioja pinigus.

Bendrai Utenoje šiais metais iš  žmonių sukčiai išviliojo jau daugiau kaip 25 tūkstančius eurų. Kadangi visus minėtus nusikaltimus Utenoje sieja tas pats braižas bei kiti turimi duomenys, planuojama visus tyrimus sujungti į vieną ir perduoti tirti specializuotam kriminalinės policijos padaliniui. 

Policija dar kartą primena gyventojams, kad netikėtų paskambinusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prašo pinigų už tariamą nelaimę, o apie tai nedelsiant informuotų policiją.

44
Tegai:
sukčius, telefoninis sukčiavimas, Ukmergė
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Tiesiog neįtikėtina: sukčiai įtikino, jog banke netikri pinigai
Seni triukai vis dar veikia — moteris sukčiui atidavė 1050 eurų
Nuteistasis iš Šiaulių rajono gyventojos išviliojo tūkstantį eurų