Baltasis gandras, archyvinė nuotrauka

Vyras 3 gandrų nužudymą sumokės valstybei beveik 650 eurų

52
Kazlų Rūdos savivaldybėje šią savaitę iš nelegaliai laikomo savadarbio šautuvo mirtinai pašauti 3 gandrai; tai padaręs vyras turės sumokėti baudą, atlyginti gamtai padarytą žalą, o dėl nelegaliai laikomo ginklo — perduotas policijai

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Liepos 31 dieną Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) sulaukė informacijos apie Kazlų Rūdos savivaldybėje nušautus du gandrus. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, paaiškėjo, kad buvo nužudyti iš viso trys šie Lietuvoje saugomi paukščiai. Įtariamajam vyrui surašytas protokolas.

Marijampolės RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai nusikaltimą užfiksavo Plutiškių kaime, kuriame gyvenantis įtariamasis T. K. prisipažino prie savo namų esančiame gandralizdyje nelegaliai laikomu savadarbiu šautuvu nušovęs trijų gandrų šeimyną. Už tai šiam asmeniui bus paskirta bauda, siekianti 150 eurų, taip pat ji privalės atlyginti 480,68 eurų žalą, padarytą gandriniams paukščiams.

Застреленные в Мариямпольском районе аисты
Nušauti gandrai lizde

Dėl nelegaliai laikomo ginklo buvo iškviesti Kazlų Rūdos PK policijos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nelegaliai laikomo graižtvinio šautuvo.

Prienų rajone sunaikintas jūrinio erelio lizdas >>

Baltasis gandras — saugoma rūšis, įrašyta į Europos Tarybos Paukščių direktyvą. Draudžiama šiuos paukščius ne tik naikinti, bet ir tyčia griauti arba pažeisti laukinių paukščių lizdus ir kiaušinius, net jei jie yra tušti, ardyti juos. 

52
Tegai:
baltasis gandras, žiaurus elgesys su gyvūnais, paukščiai, Lietuva
Dar šia tema
Teismas: pasieniečių šuo Ramzis buvo nušautas tyčia
Lietuviai įpyko dėl mirtinai nukankinto triušiuko
Už šuns ausų apkarpymą tauragietė sumokės baudą
Latvija atsisakys kiaušinių iš Lietuvos dėl žiauraus elgesio su vištomis