Arminas Ivkovas, išgelbėj3s sesutę iš gaisro, ir ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Dvylikos metų didvyris: berniukas išgelbėjo sesutę gaisro

154
Išgirdęs dūmų detektoriaus signalą, berniukas suprato, kad kilo gaisras, nepasimetė ir nuskubėjo į namus, kur lovytėje miegojo jo sesutė

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Liepos 21 dieną Mikytų kaime, Šakių rajone, Arminas Ivkovas nuo žūties gaisre išgelbėjo 2-jų metukų sesutę Elzę, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Kad reikia gelbėti sesutę, Arminas suprato išgirdęs dūmų detektoriaus signalą. Beje, dūmų detektoriumi pasirūpino seniūnas Ričardas Krikštolaitis, o šį Ivkovų namuose pritvirtino ugniagesiai. Jis ir perspėjo Arminą, kad juose įsiplieskė gaisras. Vaikas nepasimetė ir nesutriko, jis nuskubėjo į namus, kur lovytėje miegojo jo sesutė.

Neilgai trukus berniuko šauksmą išgirdę kaimynai paskambino skubios pagalbos telefonu 112.  

Arminui šis ketvirtadienis buvo ypatingas — šauniajam gelbėtojui ne tik sukako dvylika, bet jis sulaukė ir gausaus būrio svečių — su dovanomis jo pasveikinti atskubėjo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kuriuos lydėjo ir gausus būrys sveikintojų.

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis namuose, kuriuose gyveno Ivkovų šeima, yra lankęsis ne kartą. Nuoširdžiai savo darbą dirbantis pareigūnas džiaugiasi, kad vaikas pasinaudojo jo patarimais, kaip elgtis, kilus gaisrui.

"Aš esu atsakingas, aš turiu sesute pasirūpinti", — sakė Arminas.

12-летний мальчик, спасший из огня сестренку, и его сестра
Arminas su savo sesute Elze

Kai Armino buvo pasiteirauta, ar jis nežada tapti ugniagesiu, berniukas, kiek pagalvojęs atsakė, kad dar turi laiko pagalvoti, nes pirmiausia reikia baigti mokyklą. Beje, rugsėjo mėnesį jis drauge su klase pakviestas apsilankyti gaisrinėje.

Keturis vaikus auginanti  Ivkovų  šeima šiuo metu glaudžiasi vagonėlyje. Jų nuomojamą namą nusiaubė gaisras, kilęs dėl netvarkingos elektros instaliacijos. Prireiks lėšų ir laiko, kol šeima vėl turės namus.

Bet didžiausia laimė, kad jų sūnui Arminui pavyko išsaugoti dukrelės Elzės gyvybę. Šeimai šį ketvirtadienį buvo padovanoti net penki dūmų detektoriai. O sesutės gelbėtojas gimtadienio proga sulaukė viso glėbio dovanų. Ir, žinoma, gimtadienio torto! Ugniagesiai jam įteikė kuprinę ir čekį priemonėms, kurių prireiks mokyklai.

154
Tegai:
dūmų detektorius, išgelbėjo gaisro, gaisras
Dar šia tema
Gaisrų statistika Lietuvoje
Turistai padėjo ugniagesiams gesinti gaisrą Neringos Urbo kalne
Tragedija: kaimo name kilus gaisrui, sudegė vaikas
Mobilusis telefonas, archyvinė nuotrauka

Sulaikyti nusikaltėliai, kurie naudodamiesi "Smart-ID" pasisavino apie 100 tūkst. eurų

(atnaujinta 17:19 2020.09.29)
Nukentėjusieji įvesdavo prisijungimo duomenis naudodami "Smart-ID" ir tokiu būdu perduodavo įtariamiesiems savo ir atstovaujamų juridinių asmenų identifikavimo elektroninės bankininkystės sistemoje bei elektroninių mokėjimo priemonių duomenis

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Šią savaitę sulaikyti 3 asmenys, nuo kurių nusikalstamų veikų galimai nukentėjo daugiau nei 80 Lietuvos piliečių bei apie 20 įmonių, rašo Prokuratūros spaudos tarnyba.

Taip pat pabrėžiama, kad dar apie 500 nukentėjusiųjų buvo nustatyta Estijoje.

Įtariama, kad nukentėję žmonės gaudavo neva iš banko atsiųstus elektroninius pranešimus. Laiškuose buvo pateikiami melagingi siūlymai atnaujinti paskyrą bei interneto nuorodos, nukreipiančios į tinklalapius, imituojančius bankų elektroninės bankininkystės paskyras.

Nukentėjusieji įvesdavo prisijungimo duomenis, naudodami populiarią aplikaciją "Smart-ID" ir tokiu būdu perduodavo įtariamiesiems savo ir atstovaujamų juridinių asmenų identifikavimo elektroninės bankininkystės sistemoje bei elektroninių mokėjimo priemonių duomenis. Įtariamieji neteisėtai pasinaudodavo šiais duomenimis prisijungdami prie bankų elektroninių bankininkysčių.

Tokių nusikaltimų suaktyvėjimas fiksuojamas 2019 metų birželio mėnesį, jis stebimas iki šiol. Pastebėjus nusikaltimų panašumus, visi šalyje nustatyti šios rūšies nusikaltimai ir tyrimai buvo apjungti bei tirti sistemiškai.

Iš viso Lietuvoje nukentėjo ne mažiau kaip 101 fizinis ir juridinis asmuo. Iš šių asmenų banko sąskaitų nusikaltėliai į kitų asmenų banko sąskaitas iš viso neteisėtai buvo pervedę apie 250 000 eurų, tačiau faktiškai įgijo apie 100 000 eurų — kitais atvejais pavedimus bankų ir finansinių paslaugų įmonių pastangomis pavyko sustabdyti ir grąžinti pinigus nukentėjusiems asmenims.

Neteisėtu būdu pinigai buvo siunčiami į Lietuvos, Lenkijos, Airijos, Anglijos, Liuksemburgo, Olandijos, Ispanijos, Maltos, Prancūzijos bankus ar įmones, teikiančias elektroninių pinigų paslaugas.

Tiriant šias nusikalstamas veikas nustatyta, kad identiški sukčiavimai vyksta ir Estijoje. Buvo nustatyta, kad nusikaltimus daro ta pati organizuota grupė Rumunijoje. Rumunijos policijai pradėjus ikiteisminį tyrimą, paaiškėjo, kad tokio pobūdžio nusikaltimai pačioje Rumunijoje nebuvo vykdomi.

Lietuvos, Estijos ir Rumunijos sudarytos jungtinės tyrimų grupės pateiktais įrodymais, Rumunijos pareigūnai sulaikė įtariamuosius.

Ikiteisminis tyrimas Lietuvoje atliekamas dėl sukčiavimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, neteisėto disponavimo įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, kodais ir kitokiais duomenimis, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Tegai:
nusikaltėliai, prokuratūra
Dar šia tema
Klaipėdoje pensininkė sukčiui atidavė beveik 20 tūkst eurų
Sučiupti organizuotos grupės nariai, dėl kurių veiklos valstybei nesumokėti 4 mln eurų
FNTT: už mokesčių slėpimą mėsos perdirbimo įmonės laukia teismas
Pasienietis

Automobilio slėptuvėse pasieniečiai aptiko beveik tūkstantį pakelių cigarečių

(atnaujinta 15:09 2020.09.29)
Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką vyrui gresia iki 6000 eurų bauda

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Iš Dieveniškių kilpos važiavusiame automobilyje pasieniečiai aptiko įrengtas slėptuves, kuriose buvo tūkstantis pakelių baltarusiškų cigarečių, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį VSAT pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės–Šalčininkai, tikrino 22 metų Šalčininkų rajono gyventojo ir jo vairuoto automobilio "Audi A6" dokumentus.

Vairuotojas pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus. Vis dėlto "Audi A6" pasieniečiams pasirodė įtartinas, todėl buvo atlikta išsami apžiūra.

Nustatyta, kad mašinos dugne ir kėbulo konstrukcijose yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 998 pakelius cigarečių "NZ Gold" su Baltarusijos banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą vyrui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

Tegai:
baltarusiškos cigaretės, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
VSAT pareigūnai patruliuoja prie ES išorės sienos — video
Iš Baltarusijos atvykusiame traukinyje buvo paslėpta apie 23 tūkst pakelių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė į šalį gabentus du visureigius, ieškotus Nyderlandų teisėsaugos