Statybininkas, archyvinė nuotrauka

Nuo kitų metų pastatyti namą galės tik atestuoti statybų vadovai

113
Neypatingųjų statinių vadovai nuo 2018 metų turės išlakyti egzaminą, siekiant gauti atestatą, kuris leis vykdyti statybų veiklą, priešingu atveju gresia baudos net iki 1800 eurų

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Nuo 2018 metų sausio 1 dienos didesnių nei 80 m2 ploto gyvenamųjų namų ir kitų neypatingųjų statinių (statiniai, kurių techniniai parametrai didesni už nesudėtingų, tačiau neatitinka nė vieno iš ypatingo statinio požymių, kurios charakteristikos aiškiai nurodytos Statybos įstatyme) statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovai savo pareigas galės eiti tik turėdami atitinkamą atestatą, praneša Aplinkos ministerija.

Turintiems ypatingojo statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovo atestatą suteikiama teisė atitinkamas pareigas vykdyti ir statant neypatingąjį statinį, tokiu atveju papildoma atestacija nebūtina.

Neypatingųjų statinių statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų pareigų vykdymas neturint teisės verstis šia veikla asmenims užtrauks baudą nuo 560 iki 1200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 800 iki 1800 eurų.

Statybos vadovų, išskyrus architektų, atestavimą atlieka valstybės įmonė Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC).

Asmenys, pageidaujantys eiti šias pareigas, turi turėti tinkamą statybos inžinieriaus išsilavinimą ir profesinės patirties atitinkamoje srityje.

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos pasikeitė ir nesudėtingųjų statinių statybos specialistams keliami reikalavimai. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus vadovauti nesudėtingojo statinio projektavimui, statinio projekto vykdymo priežiūrai, statinio statybos techninei priežiūrai ir statybai turi teisę tik asmenys, įgiję architekto ar statybos inžinieriaus išsilavinimą.

113
Tegai:
atestavimas, būsto statyba, vadovas, statyba, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje griaunamas Lazdynų baseinas
Bankai: būsto paskolų sąlygos nesikeis, o vartojimo kreditų — šiek tiek švelnės
Sniegas

Lapkričio 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:36 2020.11.28)
Rytoj, lapkričio 29 dieną, Jaučiui patartina vengti susibūrimų, Žuvims būtina atkreipti dėmesį į sveikatą, o Ožiaragio laukia stambus laimikis

Gali išryškėti neigiamos savybės, kurias kitu metu žmogus kruopščiai slepia nuo kitų, be to, didelė tikimybė prarasti savitvardą, pakliūti į kitų įtaką ir dėl to tapti sukčių auka. Norint išvengti tokio gyvenimo scenarijaus, patariama neišeiti ir kuo mažiau su kuo nors bendrauti.

Avinas (21.03 - 20.04)


Sėkmės lydės tik tuos, kurie, nepaisydami laisvos dienos, ryte parengs išsamų detalųjį planą ir jo laikysis, nesiblaškydami į antraeilius klausimus.

Jautis (21.04 - 21.05)
Dengdami stalą šeimos sekmadienio pietums, nedėkite alkoholio, jis taip atpalaiduoti jūsų artimuosius, kad kyla rizika susikivirčyti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Tik tie, kurie gerai įsivaizduoja, ko nori pasiekti, galės pasiekti rimtų profesinių rezultatų, likę — tik klaidžios nuo vieno tikslo prie kito.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Esant blogai nuotaikai, kuri gali jus apimti ryte, reikia kovoti visais įmanomais būdais, kitaip jus apims depresija, o ją įveikti nebus taip lengva.

Liūtas (23.07–21.08)
Diena visiškai netinka stambioms finansinėms operacijoms, nebent, žinoma, norite tapti sukčių auka ir prarasti viską, ką turite šiandien.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Nepageidautina aptarti savo profesines idėjas su aplinkiniais žmonėmis, nebent, žinoma, norite, kad nesąžiningi kolegos jas įgyvendintų už jus.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Iki šio laiko susikaupęs nepasitenkinimas gali — netikėtai sau pačiam — išsilieti ant artimųjų, nes jie visada yra šalia — svarbu suvaldyti savo emocijas.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Jums reikia imtis naujo įdomaus verslo tik tuo atveju, jei esate tikri, kad turite pakankamai jėgų tam: turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, todėl viskas turi būti apskaičiuota.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Išgirdę šiurkštumą ar dviprasmišką pokštą, neskubėkite to priimti asmeniškai: greičiausiai tai yra apie ką nors kitą, ir jūs neturėtumėte pulti į žmogaus, kuris nėra niekuo nusikaltęs jums.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Nereikėtų imti ginklo prieš blogį ir juo labiau skelbti jam karo: šiandien jis yra toks stiprus, kad kyla didelė kančios rizika — geriau pasitraukti ir palaukti, kol jis susilpnės.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šią dieną galite tapti liudininku fakto, kad gyvenime vis dar yra teisingumo: jus įžeidęs asmuo beveik iš karto gaus tai, ko nusipelnė.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Didelės finansinės operacijos dabar yra draudžiamos: vietoj laukiamo pelno jos gali atnešti nuostolių, todėl rekomenduojama jas atidėti. 

Tegai:
horoskopas
Registracija internetu

Per savaitę "Regitroje" fiksuoti 3 nauji COVID-19 atvejai

(atnaujinta 13:48 2020.11.28)
„Regitroje“ per savaitę nuo COVID-19 infekcijos pasveiko setyni darbuotojai, nustatyti trys nauji užsikrėtimo atvejai

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Nauji atvejai nustatyti Vilniuje, rašoma įmonės pranešime.

Vilniaus gatvėse
© Sputnik / Владислав Адамовский

Darbuotojai pajutę ligos simptomus iš karto nebeatvyko į darbą ir atliko COVID-19 testus. Pagrindiniame miesto filiale (Lentvario g. 7) darbuotojai paskutinį kartą darbe buvo lapkričio 19 ir 20 d., o teigiami testo rezultatai gauti to paties mėnesio 23 ir 25 d. Tuo metu kitame sostinės padalinyje – Avižienių grupėje (Senasis Ukmergės kel. 4)  – darbuotojas paskutinį sykį darbe lankėsi lapkričio 20 d., o koronaviruso infekcija patvirtinta 22 d.

"Nors šią savaitę naujų atvejų išvengti nepavyko, gera žinia ta, jog turime didesnę pasveikusių darbuotojų dalį. Be abejo, tai visiškai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti. Priešingai, toliau dedame pastangas ir imamės visų atsargumo priemonių, jog koronaviruso plitimas būtų sustabdytas, o mūsų klientai ir darbuotojai jaustųsi saugūs", – teigia "Regitros" generalinis direktorius Dalius Prevelis.

Įmonės darbuotojai atvykę į darbo vietą matuojasi kūno temperatūrą ir atidžiai stebi sveikatą. Klientų aptarnavimo erdvėse ribojami klientų srautai užtikrinant 10 m2 plotą vienam asmeniui. Taip pat reguliariai vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos bei dažnai liečiami paviršiai, o egzaminų automobiliuose įrengtos specialios pertvaros.

Pranešama, kad per visą pandemijos laikotarpį COVID-19 infekcija iš viso buvo patvirtinta 35 "Regitros" darbuotojams. Iš jų dauguma – 28 – jau yra pasveikę ir sugrįžę į darbą.

Pratęsus karantiną iki gruodžio 17 dienos,"Regitros" veikla išlieka nepakitusi  –  įmonė ir toliau teikia visas paslaugas tiek elektroninėje erdvėje, tiek įmonės padaliniuose įprastu darbo laiku.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

 

Tegai:
koronavirusas, Regitra
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Laboratorija, archyvinė nuotrauka

Rasta koronavirusą blokuojanti priemonė

(atnaujinta 16:09 2020.11.28)
Šveicarijos Ženevos universiteto ekspertai išanalizavo galimas medžiagas, kurios gali būti absorbcijos inhibitoriai SARS-CoV-2 atveju

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Mokslininkai rado vaistų, kurie gali užkirsti kelią virusams, tokiems kaip SARS-CoV-2, patekti į ląsteles. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Chemical Science".

Pažymima, kad skverbdamiesi į ląsteles, daugelis virusų naudoja ląstelių absorbcijos mechanizmą, kurį veikia tiolai — alkoholių analogai, kur deguonies atomas pakeičiamas sieros atomu.

Šveicarijos Ženevos universiteto ekspertai išanalizavo galimas medžiagas, kurios gali būti absorbcijos inhibitoriai SARS-CoV-2 atveju. Norėdami tai padaryti, jie atliko sieros molekulių, paženklintų fluorescuojančiais zondais, pasisavinimo ląstelėse testus, kad būtų galima įvertinti jų buvimą ląstelių viduje naudojant fluorescencinę mikroskopiją.

Paaiškėjo, kad kai kurie inhibitoriai yra 500 kartų veiksmingesni už Ellmano reagentą, anksčiau naudotą tiolio grupėms aptikti. Tyrimai parodė, kad vienas iš tiriamų inhibitorių gali blokuoti SARS-CoV-2 patekimą į ląsteles.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
COVID-19 skaudžiai smogė apgyvendinimo sektoriui: trečdaliu mažiau turistų nei pernai
Teks išgyventi: gydytojas perspėjo apie COVID-19 atvejų augimą Lietuvoje
PSO iškėlė kelių nulinių COVID-19 pacientų teoriją
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje