Kauno klinikinė ligoninė, archyvinė nuotrauka

Kaunas ketina atsikratyti apleistos centro klinikinės ligoninės

59
(atnaujinta 11:53 2017.08.05)
Kauno savivaldybė šiu metu aktyviai atsikrato apleistų pastatų, vien liepą įvyko keli aukcionai, šį kartą miesto valdžia teigia, kad centre veikianti klinikinė ligoninė netinkamai išnaudoja patalpas, todėl jas reikia atsiimti ir toliau svarstyti jų likimą

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Kauno savivaldybė iš miesto centre esančių patalpų svarsto iškraustyti klinikinę ligoninę, pranešė LRT.lt.

Miesto valdžia teigia, kad savivaldybei priklausiantis turtas esą naudojamas neefektyviai, todėl norima jį atsiimti.

Ligoninės administracija LRT sakė, kad negavo iš savivaldybės jokių skundų ar raginimų išsikraustyti. Be to, ligoninė neturi patalpų, kur galėtų perkelti ir teikti gydymo paslaugas.

Kauno savivaldybės administracija apsižiūrėjo, kad pačiame centre veikiančios klinikinės ligoninės vadovai esą neefektyviai naudoja miestui priklausančias patalpas.

"Pasižiūrėjus, šiai dienai į patalpų esančių Laisvės alėjoje ir Gedimino gatvės visame kvartale būklę ir panaudojimą aiškiai matosi, kad didelė dalis patalpų šiai dienai yra apleistos yra užkaltom durim ir nenaudojamos. Jeigu jos nenaudojamos, tai reikia grąžint savivaldybei, ir mes rasim, kaip panaudot. Parduosim, nežinau, įrengsim mokyklą, darželį polikliniką ar dar kažką", — sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius  Gintaras Petrauskas.

Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas teigia, kad šiuo metu nėra jokios galimybės perkelti dabar funkcionuojančią ligoninę su tokia paslaugų kokybe. Ligoninės atstovas nenorėjo spekuliuoti gandais, nes sveikatos įstaigos administracija negavo jokių dokumentų iš savivaldybės. Taip pat Tvirbutas pabrėžė, kad šiuo metu ligoninėje nenumatyta jokių permainų, personalo keisti nesiruošiama.

"Šiuo metu ligoninė dirba pagal numatytą tvarką kaip ir anksčiau", — patvirtinoTvirbutas.

Nuo pat 1908 metų šiuose pastatuose veikė Raudonojo kryžiaus ligoninė. Daugiau nei per šimtmetį gydymo įstaiga ne kartą keitė pavadinimą. Klinikinė ligoninė miesto centre esančius pastatus valdo panaudos pagrindais, pagal su savivaldybe sudarytą sutartį — iki 2028 metų gruodžio.

Administracijos direktorius žada inicijuoti ligoninės steigėjų ir savivaldybės susitikimus, kuriuose bus aptartos perspektyvos.

"Pirmiausia, mes nesame steigėjai tos ligoninės. Ligoninės steigėjai — sveikatos ministerija ir LSMU. Tai tikėtina, kad mes būsim kaip ir to proceso akseleratoriai, o toliau kartu ieškosime sprendinių, ar kažkokios funkcijos galėtų persikelti, na galbūt klinikos jas galėtų paimt. Kažkuri dalis galėtų persikelti į Josvainių gatvę. Aš manau, kad tam tiesiog reikia spyrio į užpakalį, kad kažkas pradėtų judėt", — svarstė Petrauskas.

Savivaldybės administracija neslepia norinti atsikratyti miestui priklausančio apleisto turto. Vien liepą įvyko keliolika aukcionų, kuriuose parduotas savivaldybės funkcijoms vykdyti nereikalingas turtas.

59
Tegai:
ligoninė, naujos patalpos, Kauno klinikinė ligoninė, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (220)
Dar šia tema
Kaune demontuota nelegali pirtis
Kaune senus žaidimo kompleksus pakeis saugios ir modernios aikštelės
Kauniečiai gydysis vienoje valstybinėje poliklinikoje