Psichologas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Centro poliklinika visą parą nemokamai teikia psichologo pagalbą

1096
Lietuva užima liūdnas vietas Europos savižudybių ir psichinės sveikatos reitinguose, siekiant užtikrinti žmonėms pagalbą sunkiu gyvenimo laikotarpiu, Vilniaus Centro poliklinikoje nemokama medicinos psichologo pagalba miestiečiams teikiama visą parą

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Jau daugiau nei mėnesį Vilniaus Centro poliklinikoje nemokama psichologinė pagalba yra prieinama visą parą, praneša portalas madeinvilnius.lt.

Centro poliklinikoje konsultuotis su medicinos psichologais galima ne tik įprastu sveikatos priežiūros įstaigos darbo metu, bet ir naktimis, savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Psichologai dirba Budinčio gydytojo tarnyboje drauge su šeimos gydytoju, todėl esant poreikiui gali išrašyti vaistų receptus, siuntimus, nukreipiančius gydytis į stacionarą.

Įvairūs tarptautiniai tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojų psichinės sveikatos rodikliai yra vieni blogiausių Europoje, o savižudybių rodikliai nors ir mažėja, tačiau vis dar yra didžiausi. Vilniaus miesto Centro poliklinikos medicinos psichologė Aušrinė Remeikytė tikina, kad mūsų šalyje žmonės vis dažniau ir drąsiau praveria psichologo kabineto duris.

Psichologės teigimu, dažniausiai žmonės kreipiasi dėl tarpasmeninių santykių problemų, streso darbe ar moksluose, savivertės problemų, nuotaikos bei nerimo sutrikimų.

"Džiugu, kad žmonės kreipiasi pagalbos, susidūrę su įvairiomis gyvenimo krizėmis ir drąsiau išsako, kad turi suicidinių minčių. Kiekvieno žmogaus gyvenime yra streso, liūdesio, įvairių netekčių bei konfliktų. Pastebėjus, jog stresas išgyvenamas per dažnai, o patiems susitvarkyti su problemomis nesiseka, pagalbos ieškoti reikėtų pas specialistus", — sako Remeikytė.

Ateiti ir konsultuotis su psichologais gali visi norintys (taip pat ir vaikai bei paaugliai, jų tėvai) užsirašyti iš anksto nereikia, konsultacijos teikiamos ir anonimiškai.

Pasak Centro poliklinikos direktoriaus daktaro Kęstučio Štaro, tokią paslaugą nuspręsta teikti, nes ji yra būtina ir teikiama daugelyje šalių, o Lietuvoje nėra sukurtas pagalbos mechanizmas žmonėms, kurie turi psichologinių problemų, o ypač rimtų ir didelių.

Pavyzdžiui, jei žmogus bandė žudytis, jam dažniausiai būna suteikiama tik būtinoji medicinos pagalba, kuri padeda fiziniam kūnui: gali būti išplaunamas skrandis, susiuvamos žaizdos, tačiau nepasirūpinama žmogus psichine sveikata — nepasiūloma psichologinė pagalba.

Nemokama psichologinė pagalba Vilniaus miesto Centro poliklinikoje Budinčio gydytojo tarnyboje (Pylimo gatvė 3, Vilnius) teikiama kasdien nuo 20:00 iki 7:00, o poilsio ir švenčių dienomis — visą parą. Darbo dienomis nuo 7:00 iki 20:00 psichologinė pagalba teikiama Psichikos sveikatos klinikoje (Vytenio gatvė 59, Vilnius).

Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
© Sputnik /
Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
1096
Tegai:
visą parą, psichologinės konsultacijos, psichologas, nemokamai, Centro poliklinika, Vilnius
Temos:
Medicina ir sveikata (265)
Dar šia tema
Lietuvos transseksualams bus teikiama psichologinė pagalba
Sostinės psichologai nuo šiol konsultuos ir savaitgaliais
Psichologai griauna mitus, kad be fizinių bausmių neįmanoma apsieiti
Seimas: vaikų apklausose privalės dalyvauti psichologas