Policijos patikrinimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Savaitgaliais jaunimas pajūrio kurortuose geria ir vartoja narkotikus

30
(atnaujinta 14:47 2017.08.07)
Palangoje ir Neringoje savaitgalį policija patikrino paplūdimių automobilių stovėjimo aikšteles, miškelius, apleistus pastatus ir jų prieigas ir nubaudė alkoholį ir galimai narkotikus vartojusius asmenis

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Savaitgalį Palangos ir Neringos policijos pareigūnai vykdė prevencines priemones pajūrio kurortuose dėl alkoholio vartojimo viešose vietose bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, praneša Policijos departamentas.

Palangos policijos pareigūnai kartu su Viešojo saugumo tarnyba ir policijos kinologais bei tarnybiniais šunimis penktadienio naktį tikrino Palangos vietas, kuriose dažniausiai renkamasi vartoti alkoholio ar narkotinių medžiagų. Pareigūnų ekipažai aplankė visas Palangos paplūdimių automobilių stovėjimo aikšteles, patikrino apleistus pastatus ir jų prieigas.

Apie 23:00 greta apleisto pastato prie kadaise buvusių karuselių, aptikta grupelė alkoholį vartojusių neblaivių jaunuolių — kinologų šunims patikrinus ar jaunuolių krepšiuose nėra neleistinų medžiagų, pareigūnai surašė keturis protokolus dėl alkoholio vartojimo viešoje vietoje. 

Tikrinant apleistas ir mažiau lankomas Palangos vietas, netoli bažnyčios, apleisto namo teritorijoje, policijos pareigūnai krūmynuose įrengtoje landynėje aptiko ir sulaikė 1989 metais gimusį, automobilių vagystėmis įtariamą ir policijos ieškomą vyrą — jis pristatytas į Palangos komisariatą.

Apie 1:00 pareigūnai ir tarnybiniai šunys pajėgas perkėlė į pagrindinę Palangos gatvę. Basanavičiaus gatvėje taip pat tikrintas asmenų blaivumas, o kinologų šunys ieškojo draudžiamų medžiagų. 

Neringoje savaitgalį taip pat vykdyta prevencinė priemonė siekiant užkardyti galimus neteisėto disponavimo narkotikais atvejus. Rugpjūčio 6 dieną, apie 00:50 Nidos-Smiltynės plente pareigūnai sustabdė 36 metų vyrą turėjusį cigarečių pakelyje paslėptą pilką tabletę bei dar porą tablečių dalių, įtarus, jog tai narkotikai, vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. 

Apie 2:00 miškelyje patikrinę 26 metų vaikiną, pareigūnai aptiko maišelį su žalsva augaline medžiaga, bei šalia vaikino, prie jo kojų mėtėsi dar su paketėliai su galimai haliucinogeniniais grybais — augmenijos turėtojas buvo sulaikytas.

Netrukus tame pat miškelyje, netoli kelio Nida-Smiltynė, pareigūnai patikrino ir 25 metų jaunuolį, pastarasis taip pat su savimi turėjo paketėlį su augalinės kilmės medžiaga, todėl taip pat pabuvojo areštinėje.

Apie 2:30 miške, prie lauko staliuko pareigūnai pastebėjo tris jaunuolius ant stalo kortelėmis pasidariusius vadinamuosius "takelius" iš baltų miltelių, kurie kaip tik ruošėsi juos uostyti. Pastebėjęs pareigūnus vienas vaikinas miltelius ranka nubraukė, tačiau priėję pareigūnai greta prie stalo sėdėjusio 26 metų vaikino aptiko maišelį su baltos spalvos milteliais, o ir vaikino megztinis buvo nusėtas miltelių likučiais, tad jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Prevencinės priemonės dėl galimo alkoholio vartojimo viešose vietose ir narkotinių medžiagų vartojimo bei disponavimo Klaipėdos apskrityje bus vykdomos ir netolimoje ateityje.

30
Tegai:
policijos pareigūnai, jaunimas, narkotikai, Neringa, Palanga
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Kaune užsidaro pseudobarai
Už vairavimą išgėrus iš darbo atleista Varėnos rinktinės specialistė
Perkant alkoholį — dokumentus rodys tik jaunimas
Grybauskaitė patvirtino "sausą įstatymą"
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje per parą nustatyti 73 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, patvirtinti 3932 ligos atvejai konkretiems žmonėms, serga 1581 žmogus

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šalyje nustatyti 73 nauji COVID-19 atvejai, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

Pranešama, kad patvirtinti 3932 ligos atvejai konkretiems žmonėms. Serga 1581 žmogus.

Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius— 73. Tuo tarpu 87 žmonės mirė nuo koronaviruso.

NVSC duomenimis, 2246 žmonės pasveiko.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 954 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dėl koronaviruso nuotoliniu būdu mokęsi mokiniai grįžta į mokyklas
"Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
Įvardyta liga, suteikianti imunitetą koronavirusui
Vilkikas

Pasienyje su Baltarusija ir Lenkija sulaikyti trys vilkikai su cigarečių kontrabanda

(atnaujinta 10:40 2020.09.23)
Sulaikyti visų trijų mašinų vairuotojai ir keturi Raigardo kelio posto muitininkai, taip pat apie 1500 dėžių cigarečių kontrabandos

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai rugsėjo 16-ąją Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, taip pat prie sienos su Lenkija, sulaikė tris krovininius vilkikus ir apie 1500 dėžių cigarečių kontrabandos, pranešama muitinės Facebook paskyroje.

Фура с контрабандными сигаретами
Cigarečių kontrabanda.

Sulaikyti visų trijų mašinų vairuotojai ir keturi Raigardo kelio posto muitininkai.

Котрабандные сигареты
Cigarečių kontrabanda.

Kilo įtarimų, jog sulaikytieji dalyvavo gudriai sumanytoje schemoje, kai, sukeičiant mašinų valstybinius numerius ir dokumentus, į Lietuvą nepatikrinti įvažiuodavo kontrabandos pilni vilkikai.

Tegai:
kontrabanda
Dar šia tema
Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje laukia apie 300 sunkvežimių
Kelmės rajone cigarečių kontrabandininkė mėgino duoti 1000 eurų kyšį
Irina Rozova, archyvinė nuotrauka

Lietuvos žurnalistas ginče su Rozova užsipuolė Tomaševskį

(atnaujinta 11:05 2020.09.23)
Anksčiau parlamentarė pasiūlė iš dalies pakeisti Baudžiamąjį kodeksą ir patikslinti etninės neapykantos kurstymo apibrėžimą

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Lietuvos žurnalistas Andrius Tapinas pasipiktino "Rusijos aljanso" pavaduotojos Irinos Rozovos pasiūlymu pakeisti Baudžiamąjį kodeksą, kad sugriežtintų bausmę už etninės neapykantos kurstymą. Apie tai jis rašė savo Facebook puslapyje.

Публичная дискуссия:  “В какой окружающей среде мы хотим жить”
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Parlamentarė taip pat pavadino jį "Daukanto aikštės numylėtiniu", atsakydamas į tai, konservatorių šalininkas Tapinas, suabejojo.

"Na, dėl Daukanto aikštės favorito aš suabejočiau, o va dėl BK griežtinimo tai reikėtų atsargiau, nes priėmus tokias pataisas pusė tomaševskininkų iš kalėjimo neišeitų", — rašė jis.

Pasak Tapino, įdomu stebėti, kaip Rozova "nervinasi". Jis priminė, kad jai gresia apkalta, pavaduotoja nebalsavo dėl rezoliucijos dėl Baltarusijos režimo ir parašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui su prašymu apsaugoti rusakalbius žmones Baltijos šalyse.

"Ir tai tik pati pradžia. Jūs nieko nežinote, Irina Rozova", — pridūrė žurnalistas.

"Rusų aljanso" Facebook puslapyje pasirodė Rozovos pareiškimas, kuriame ji kalbėjo apie prieštaringai vertinamą tendenciją Lietuvoje: norą gerinti santykius su Lenkija, kita vertus, atvirai priešišką požiūrį į vietos lenkus ir partiją "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-sąjunga Krikščioniškos šeimos".

"Siūlyti, kad bylos prieš rusus ir nesibaigiantis temos apie grėsmę Vilniaus kraštui iš lenkų yra tik nelaimė, būtų naivu. Dievas uždraudė mums visiems — lietuviams, rusams ir lenkams — būti kažkieno pavojingų politinių žaidimų įkaitais. Todėl Baudžiamasis kodeksas turėtų būti iš dalies pakeistas, siekiant griežtinti bausmę už tarptautinės mažmeninės prekybos skatinimą ir tiksliau bei išsamiau apibrėžti, kokie veiksmai klasifikuojami kaip nacionalinės nesantaikos sukeliantys veiksmai", — teigiama pranešime.

Anksčiau Tapinas priešinosi Lenkijos partijai, prašydamas jos nepalaikyti artėjančiuose parlamento rinkimuose. Partija "Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškųjų šeimų sąjunga" nedalyvavo balsavime dėl rezoliucijos dėl padėties Baltarusijoje. Jos vadovas Valdemaras Tomaševskis pažymėjo, kad tokie dokumentai kelia įtampą ir neprisideda prie santykių su kaimynais gerinimo.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Skandalas aplink Rozovą

Partijos "Rusijos aljansas" narė Irina Rozova yra frakcijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS), kuri tapo valdančiosios koalicijos dalimi, narė. Prieš kurį laiką Seimas nusprendė inicijuoti tyrimą dėl deputatės ryšių su Rusijos diplomatais.

Iš pradžių Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis buvo surengtas dėl Rozovos dalyvavimo Tbilisyje vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Tačiau svarstymo metu paaiškėjo, kad ji neturi prieigos dirbti su įslaptinta informacija.

Dėl to Lietuvos konservatoriai ėmė skelbti, kad politikės veikla gali "kelti grėsmę" valstybės nacionaliniam saugumui.

Interviu Sputnik Lietuva Rozova pareiškė, kad jai nebuvo leista dirbti su įslaptintais duomenimis dėl klaidos — parlamentarė nenurodė Valstybės saugumo departamento anketoje informacijos apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas situaciją aplink Rozovą pavadino nepageidaujamos politikės politinio persekiojimo pavyzdžiu.

Tegai:
Seimas, Andrius Tapinas, Irina Rozova
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Titovas: Lietuvos opozicija Rozovos apkalta norėjo "išklibinti" valdančiuosius
Lietuvos rusakalbiai gyventojai, už ką balsuosime?