Kibernetinis saugumas, archyvinė nuotrauka

Lietuva spartina kibernetinio saugumo centro įkūrimą

253
Lietuvos krašto apsaugos ministerija įkurs kibernetinio saugumo centrą, į kurį galės kreiptis kiekvienas šalies gyventojas

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Spuntik. Visi šalies gyventojai galės kreiptis į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą, kurį planuoja sukurti Krašto apsaugos ministerija, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

"Nacionalinis kibernetinio saugumo centras bus atskira biudžetinė įstaiga, tas atviras langas visiems", — pirmadienį žurnalistams Vilniuje sakė Edvinas Kerza, Krašto apsaugos ministerijoje atsakingas už kibernetinį saugumą.

Valstybės mastu vykdoma kibernetinio saugumo reforma apims šešių Krašto apsaugos ministerijos ir kitų biudžetinių įstaigų padalinių pertvarkymą, iš kurių iki 2018 metų I ketvirčio planuojama suformuoti tris padalinius, pavaldžius Krašto apsaugos ministerijai.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad ministerija prieš pusmetį ėmėsi lyderystės kibernetinio saugumo srityje, o visuomenės ir politikų dėmesys šiuo klausimu auga.

Pasak viceministro Kerzos, į krašto apsaugos sistemą bus integruota neseniai perimta valstybės įmonė "Infostruktūra", iš Vidaus reikalų ministerijos baigiama perimti funkciją užtikrinti elektroninę saugą.

Apie naują kibernetinio saugumo centrą

Imdamasi lyderystės kibernetinės ir elektroninės saugos srityje, Krašto apsaugos ministerija nustatė, kad šioje srityje veikiančių institucijų funkcijos dubliuojasi, neefektyviai panaudojamas valstybinio sektoriaus kibernetinio saugumo personalas ir valstybės lėšos. Pertvarkant ir stambinant padalinius, bus sudarytos sąlygos užtikrinti vieningą specialistų rengimą, investicijas į specializuotas IT sistemas ir stiprinti regioninius kibernetinio saugumo pajėgumus.

Įgyvendinus kibernetinės ir elektroninės saugos padalinių ir funkcijų perskirstymą, valstybės ryšių ir informacinių sistemų politiką ir nacionalinę kibernetinio saugumo politiką formuos Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas, su integruotais Vidaus reikalų ministerijos už elektroninę informacijos saugą atsakingų padalinių ir Vyriausybinių ryšių centro specialistais.

IT, ryšių sistemos ir valstybinių tinklų priežiūrą bei vystymą vykdys naujai formuojama Informacinių technologijų tarnyba prie KAM, kuri bus sudaroma Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie KAM, Vyriausybinių ryšių centro ir Valstybės įmonės "Infostruktūra" pagrindu.

Kibernetinius incidentus valdys ir akreditavimo funkcijas vykdys vieningas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie KAM, sudarytas Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos, Vyriausybinių ryšių centro ir Ryšių reguliavimo tarnybos Saugumo incidentų tyrimų padalinio (CERT-LT) specialistų pagrindu. Toks įstaigų apjungimas į NKSC leis įgyvendinti Kibernetinio saugumo įstatymą dėl vieno langelio principo ir sumažins administracinę naštą valstybės ir privačių informacinių išteklių valdytojams. Taip pat sumažinus incidentus valdančių ir tiriančių institucijų skaičių, bus užtikrintos paparastesnės incidentų valdymo nacionaliniame lygmenyje procedūros.

Kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos "WannaCry" >>

Per 2017 metų pirmąjį pusmetį Lietuvos valstybės organizacijos pradėjo sparčiau įgyvendinti kibernetinio saugumo organizacinius ir techninius reikalavimus, Vyriausybė patvirtino ypatingos svarbos informacinių išteklių sąrašą, o Krašto apsaugos ministerija įpusėjo valstybės kibernetinio saugumo ir elektroninės saugos funkcijų bei tarnybų konsolidaciją. Ją baigus už kibernetinį saugumą atsakingos tarnybos pagalbą valstybės institucijoms ir gyventojams teiks vieno langelio principu.

253
Tegai:
kibernetinis saugumas, kibernetinės atakos, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos bankas susirūpinęs galimomis kibernetinėmis atakomis
Grybauskaitė supažindino Pahorą su Lietuvos kibernetine gynyba
Grybauskaitė pakvietė slovėnus į pratybas "Kibernetinis skydas"
Lietuvoje prasideda pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos
Lietuvos geležinkelių pastatas, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliai" išsikrausto istorinio pastato Vilniuje

(atnaujinta 14:54 2020.07.10)
Ilgus metus LTG simboliu buvęs pastatas Mindaugo gatvėje bus perduotas Lietuvos visuomenei. Skaičiuojama, kad bendrovei tai leis sutaupyti daugiau nei 700 tūkst. eurų per metus

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" (LTG) paliks istorinį pastatą Vilniuje ir perduos jį valstybei. Apie tai pranešama įmonės Facebook paskyroje.

"Bendrovės pagrindiniame administraciniame pastate dirbantys žmonės iki metų pabaigos persikels į Vilniaus stoties teritorijoje esančius įvairius pastatus, o ilgus metus bendrovės simboliu buvęs pastatas Mindaugo g. 12 bus perduotas Lietuvos visuomenei", — skelbiama pranešime.

Kaip pažymi LTG, šiuolaikiškos bendrovės poreikiams pastatas Mindaugo gatvėje jau nėra tinkamas, tačiau Vilniaus panoramą puošiantys "rūmai" galėtų puikiai tarnauti kaip viešbutis ar kitas visuomenei atviras objektas.

Tuo tarpu bendrovės administracija persikelia į Vilnius Connect teritoriją Geležinkelio gatvėje.

Вид на здание Литовские железные дороги в Вильнюс
"Lietuvos geležinkelių" pastatas Mindaugo g. 12

"Per pusmetį išsikelsime iš pastato, dauguma įsikurs arčiau geležinkelio — ir tiesiogine, ir juridine prasme. Įmonių buveinės bus įregistruotos Geležinkelio gatvėje esančiuose LTG pastatuose. Aplink geležinkelio stotį įsikurs ir didžioji dalis Mindaugo g. dirbusių darbuotojų. Jau dabar šalia stoties turime įrengę 40 mobiliųjų darbo vietų — bet kuris LTG darbuotojas pasirinktą dieną gali rezervuotis darbo vietą ir ten dirbti", — savo Facebook paskyroje praneša bendrovės Komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas. 

Skaičiuojama, kad išsikėlus iš Mindaugo gatvės, bendrovė gali sutaupyti daugiau kaip 700 tūkst. eurų per metus.

Pastatą Mindaugo gatvėje suprojektavo rusų ir lenkų architektas Tadeušas Marija Rostvorovskis. XX amžiuje jis priklausė Polesės geležinkelio direkcijai. 

Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Liepos pabaigoje Skvernelis išeina trijų savaičių atostogų

(atnaujinta 14:51 2020.07.10)
Be to, ministras pirmininkas pasiima dar dvi papildomas poilsio dienas: praėjusį kartą Skverneliui teko grįžti iš atostogų, nes prasidėjo COVID-19 pandemija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis liepos pabaigoje išeis trijų savaičių atostogų.

Atitinkamą dekretą šiandien, liepos 10 dieną, pasirašė prezidentas Gitanas Nausėda. Dekreto kopija paviešinta Prezidentūros tinklalapyje.

Prezidento dekrete nurodoma, kad Skvernelis atostogaus nuo liepos 20 iki rugpjūčio 7 dienos. Liepos 17 dieną, penktadienį prieš atostogas, ministrui pirmininkui taip pat suteikiama papildoma poilsio diena.

Dar vieną poilsio dieną Skvernelis yra suplanavęs rugpjūčio 28 dieną.

Per atostogas premjerą liepos 17-ąją ir liepos 20–26 dienomis pavaduos finansų ministras Vilius Šapoka, nuo liepos 27 dienos iki rugpjūčio 7 bei rugpjūčio 28 dieną — energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Anksčiau premjeras sakė, kad vasarą planuoja ilsėtis Lietuvoje, bei ragino ir šalies piliečius šiemet ilsėtis tėvynėje.

Praėjusį kartą, kovo mėnesį, ministrui pirmininkui teko sugrįžti iš atostogų Ispanijoje, nes tuo metu kaip tik prasidėjo pandemija.

Tegai:
atostogos, Saulius Skvernelis
Traukinys Kaliningrado stotyje

Keleivių srautas Kaliningrado geležinkeliu smarkiai sumažėjo

(atnaujinta 15:43 2020.07.10)
Keleivių srautas tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų buvo pristabdytas beveik trims mėnesiams

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Dėl apribojimų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos, tolimųjų reisų keleivių srautai Kaliningrado geležinkeliu per pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo 63,4 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Apie tai pranešė Kaliningrado geležinkelių spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, šia kryptimi važiavo 1 mln. 439 tūkst. keleivių, tai yra 34,3 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Iš jų 38,6 tūkst. keleivių buvo išsiųsti tolimu susisiekimu iš Kaliningrado geležinkelio stočių ir metro stočių, -63,4 proc., tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Priemiesčio traukiniais važiavo 1,4 mln. žmonių (32,8 proc. mažiau).

Birželio mėnesį pervežimai taip pat sumažėjo 32,8 proc. Iš viso priemiestiniais traukiniais važiavo 400 tūkst. keleivių.

Balandžio pradžioje traukiniai tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų, į kuriuos vežama tranzitu per Baltarusiją, buvo laikinai atšaukti.

Geležinkelio ryšys atnaujintas tik liepos 1 dieną, tačiau dabar galioja specialios taisyklės. Lietuvos ir Baltarusijos stotyse yra tik techninės stotelės, įlaipinimas ir išlaipinimas draudžiamas.

Taip pat tik vakariniame Rusijos regione registruoti keleiviai gali kirsti Rusijos sieną tranzitiniais traukiniais, važiuojančiais į Kaliningradą ir iš jo.

Tegai:
transporto srautas, keleiviai, Kaliningradas
Dar šia tema
Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę
Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų