Kyšis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos pareigūnei pasiūlytas didžiausias policijos istorijoje kyšis

59
Į policijos Imuniteto skyrių kreipėsi policijos pareigūnė, kuri pranešė, kad jai pasiūlė butą, BMW automobilį ir kelionę į Turkiją už pagalbą nuslėpti duomenis ikiteisminiame tyrime dėl narkotikų platinimo, pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Klaipėdos apskrities VPK) pareigūnei už neteisėtus veiksmus ikiteisminiame tyrime pasiūlytas netradicinis kyšis — butas, automobilis ir kelionė — apie kurį pareigūnė pranešė teisėsaugai, pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Pareigūnė nesusigundė tokiu pasiūlymu, o kreipėsi į Imuniteto skyrių.

Klaipėdos apskrities VPK Imuniteto skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus nusikaltimo, kurio požymiai numatyti Lietuvos baudžiamąjam kodekse, dėl papirkimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad pilietės R. T. ir I. B. Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos 4-ojo skyriaus viršininkei, kaip kyšį, pasiūlė jos nuosavybėn perleisti butą, BMW markės automobilį bei kelionę į Turkiją. Pasiūlyto kyšio vertė — maždaug 35 000 eurų — didžiausia policijos istorijoje.

Atlygis pasiūlytas už tai, kad pareigūnė, pasinaudodama savo užimamomis pareigomis ir įtaka, atliktų neteisėtus veiksmus ikiteisminio tyrimo byloje dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Kas ketvirtas lietuvis duoda kyšį >>

Pilietėms R. T. ir I. B. įteikti pranešimai apie įtarimus dėl papirkimo bei skirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Už tokius veiksmus LR baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

59
Tegai:
kyšininkavimas, kyšis, Policijos departamentas, Klaipėda, Lietuva
Temos:
Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
Dar šia tema
Mokesčių inspekcija: sugriežtintas kyšių vertinimas mokesčių įstatymuose
Latvijos pilietis kaltinamas kyšininkavimu Klaipėdos uoste
Sąžiningesni lietuviai: žmonės duoda mažiau kyšių nei prieš dvejus metus