Demaskuota žmonių prekyba Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Demaskuota prekyba žmonėmis Lietuvoje: pasieniečiai išgelbėjo 9 ukrainiečius

94
(atnaujinta 12:37 2017.08.10)
Lietuvos pasieniečiai kartu su kolegomis iš Ukrainos, JK, Lenkijos ir Latvijos išgelbėjo devynis ukrainiečius, kuriuos nusikaltėliai ketino neteisėtai išvežti į užsienį

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kriminalistai, bendradarbiaudami su Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos bei Latvijos teisėsaugininkais, demaskavo tarptautinį prekybos žmonėmis tinklą.


Operacijos metu Lietuvoje aptikti ir 9 ukrainiečiai, kuriuos ketinta neteisėtai išvežti į užsienį, pranešė VSAT spaudos tarnyba.

Nusikalstamos veikos vykdytojams Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį skyrė suėmimus nuo 10 dienų iki 3 mėnesių. Be to teisėjas leido suimti trims mėnesiams pagrindinį nusikalstamos veikos organizatorių, Ukrainos pilietį.

VSAT dėl prekybos žmonėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Už minėtą nusikaltimą sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 12 metų.

Operacijos eiga

Pirmadienį vakare VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių bei Mažeikių rajonuose sulaikė tris Lietuvos bei vieną Ukrainos pilietį.

Pastarasis, turimais duomenimis, yra pagrindinis neteisėtos žmonių gabenimo į Jungtinę Karalystę schemos organizatorius. Lietuvos piliečiai talkino ukrainiečiui bei vykdė asmenų gabenimą į užsienį. Sulaikytųjų amžius — nuo 41 iki 50 metų.

Задержание торговцев людьми
Sulaikytųjų amžius — nuo 41 iki 50 metų

Informacijos apie veikusį prekybos žmonėmis tinklą VSAT pareigūnai gavo keisdamiesi žvalgybiniais duomenimis su Ukrainos pasieniečiais ir policija bei Jungtinės Karalystės nacionaline nusikalstamumo tarnyba. Tyrimo metu operatyviniai veiksmai papildomai koordinuoti su Lenkijos bei Latvijos sienos apsaugos žinybomis.

Šią savaitę Lietuvos VSAT pareigūnai atliko kratų seriją sulaikytiesiems asmenims priklausančiose gyvenamosiose bei negyvenamose patalpose Šiaulių ir Mažeikių rajonuose. Jų metų rasti nelegaliai gabenti devyni Ukrainos piliečiai. Pasieniečių duomenimis, šiuos ukrainiečius ketinta neteisėtai išvežti į užsienį bei, pasinaudojus jų pažeidžiamumu, išnaudoti priverstiniams fiziniams darbams vergijos sąlygomis.

Задержание торговцев людьми
Už minėtą nusikaltimą sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 12 metų

Ukrainos pareigūnai taip pat informavo, jog kratų savo šalyje metu rasta nelegaliai laikytų šaunamųjų ginklų ir padirbtų dokumentų, kurie, manoma, buvo naudojami gabenant žmones į užsienį.

Lietuvoje aptiktų devynių ukrainiečių tapatybės neatskleidžiamos. Jų teisėtų interesų apsauga užtikrinama pasieniečiams bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.

94
Tegai:
prekyba žmonėmis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)
Dar šia tema
VRM turi naują kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planą
Lietuva dalyvavo Interpolo operacijoje dėl neteisėto atliekų išvežimo
50 eurų

Vilniuje vyras degalinės kasos pavogė 50 eurų

(atnaujinta 09:40 2021.01.20)
Policija pranešė, kad incidentas įvyko antradienio naktį. Nusikaltimo metu nepažįstamas vyriškis grasino peiliu

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniuje nepažįstamas asmuo degalinėje iš kasos pagrobė 50 eurų, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko sausio 19 dieną, antradienį, apie 04:10, Savanorių prospekte. Į degalinę užėjo nepažįstamas vyriškis, jis grasino peiliu.

Tada jis iš kasos pavogė 50 eurų ir pasišalino.

Kitos detalės ir aplinkybės nežinomos.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tegai:
vagystė, Vilnius, policija
Dar šia tema
Klaipėdos VPK prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes
Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos už darbą karantino metu
Lazdijų rajone dėl įtarimų korupcija buvo atleistas tyrėjas
Vilnius

"Grinda" įspėja apie sudėtingas oro sąlygas

(atnaujinta 22:18 2021.01.19)
Pranešime teigiama, kad šiuo metu eismo sąlygos geros, budima, bus reaguojama į meteorologinius pokyčius

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Grinda" įspėja šalies gyventojus apie sudėtingas oro sąlygas ir ragina būti atsargius, apie tai bendrovė rašo savo Facebook paskyroje.

Pažymima, kad sinoptikai prognozuoja, jog prasidėsiantis snygis tęsis 10 valandų, o per tą laiką sniego danga ūgtelės dar 3,5 cm.

Bendrovė praneša, kad mokslinių tyrimų duomenimis, apdorojimas prieš apledėjimą leidžia keliuose barstomų medžiagų kiekį sumažinti 20–40 %, todėl rūpinsis žmonių saugumu.

"NaCl, esant -9/-10 °C šalčiui (tokia temperatūra prognozuojama trečiadienio rytą), veikia labai efektyviai — 1 kilogramas druskos ištirpdo 6,3 kg sniego", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad šiuo metu eismo sąlygos geros, budima, bus reaguojama į meteorologinius pokyčius. 

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje

 

Tegai:
orai, Lietuva