Velomaratonas, archyvinė nuotrauka

Išpuoliai Barselonoje privertė policiją padidinti pajėgas "Velomaratone"

16
Po kruvinų teroro išpuolių Ispanijoje policija Vilniaus "Velomaratono" metu imasi ypatingų saugumo priemonių

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Po kruvinų teroro išpuolių Ispanijoje policija ir organizatoriai ėmėsi specialių priemonių, kad jau sekmadienį Vilniuje vyksiančio "Velomaratono" dalyviai ir svečiai bus saugūs, skelbia "Velomaratono" organizatoriai.

Rugpjūčio 19 dieną sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią turistiniame Barselonos centre — La Ramblo bulvare.

Per išpuolį žuvo mažiausiai 13 žmonių ir daugiau nei 100 asmenų buvo sužeisti.

"Policija "Velomaratono" metu imasi ypatingų saugumo priemonių. Vilniaus centre vienu metu susiburs tūkstančiai žmonių, todėl jos yra būtinos, atsižvelgiant į pastarojo meto išpuolius Vakarų Europoje. Pirmąsyk "Velomaratono" šventės metu bus sustiprintos antiteroristinės priemonės, saugančios nuo išpuolių automobiliais", — sako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Pasak Matonio, plačiau apie papildomas priemones saugumo sumetimais pasakoti nereikia, tačiau galima garantuoti, kad šiuo požiūriu "Velomaratono" dalyviai ir svečiai bus saugūs.

Dviratininkai, archyvinė nuotrauka
Фото: Александр Липовец

Be to, policijos atstovas pabrėžė, kad svarbiausia, jog patys žmonės elgtųsi atsakingai tokio masto renginio metu, laikytųsi kelių eismo taisyklių, paisytų viešosios tvarkos.

Pirmąsyk "Velomaratono" metu trasoje patruliuos ir policija su specialiais tam pritaikytais dviračiais.

Specialiai policijai sukurti dviračiai yra išskirtinės geometrijos, skirti universaliam važiavimui įvairia danga. Grandinės žvaigždės yra sustiprintos, sumontuoti diskiniai stabdžiai. Šviesos žibintai sumontuoti pagal Vakarų Europos valstybių standartus — kai dviratis sustoja, automatiškai įsižiebia ir galinis, ir priekinis žibintai.

Drauge "Velomaratone" specialiais dviračiais patruliuos ir medikai. Rugpjūčio 20-ąją 8-ojo "Velomaratono" metu dviratininkų ir miesto svečių lauks pramogų miestelis, įvairios rungtys.

Velomaratono Vilnius 2017 trasa
"Velomaratono Vilnius 2017" trasa

Kaip visada prie starto linijos rikiuosis "Toyota Sport" ir "ERGO mėgėjų" važiavimų dviratininkai, mažieji "Sportland" vaikų važiavimo dalyviai. Pirmąsyk vyks atskiri paspirtukų, riedlenčių ir riedučių važiavimai.

16
Tegai:
teroro išpuolis, saugumas, policija, Velomaratonas Vilnius 2017, Vilnius
Dar šia tema
Vilnius kviečia šeimas praleisti laisvadienius ant dviračio
Praleiskite dieną su šeima dviračių trasoje
Dviratininkų Vilnius: kur šiemet atsiras nauji dviračių takai
Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu