Bitkoinai, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: Guogos sūnui krikštatėvis padovanojo kriptovaliutą

143
(atnaujinta 17:26 2017.08.21)
Kriptovaliutų populiarumas taip greitai auga, kad šiais laikais tai tapo gana prasminga dovana net mažamečiui

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos verslininkas Antanas Guoga pasidalino socialiniame tinkle nuotrauka, kurioje jo mažametis sūnus Tauras džiaugiasi neįprasta krikštatėvio dovana.

"Krikštatėvis Taurui padovanojo seifą su SpectroCoin sąskaita ir ten sūnaus pilnametystės laukiančiomis #crypto valiutomis. Superinė idėja, ar ne? Šimtu procentų ateities sprendimas!" — parašė Guoga.

Komentaruose vieni žmonės palaikė tokią idėją, kiti juokavo. Bet pats Guoga net atskleidė, kokią butent kriptovaliutą gavo dovanų jo sūnus.

Didelio investuotojų dėmesio sulaukusi kriptovaliuta, Lietuvoje nereglamentuota, todėl formaliai neegzistuoja. Lietuvos bankas nekeičia savo pozicijos dėl bitkoinų ir bendrai kriptovaliutų atžvilgiu ragina laikytis atokiau.

Europos centrinis bankas (ECB), į kurio poziciją turi atsižvelgti ir Lietuvos bankas, dar pernai spalį paragino euro zonos nares atidžiau vertinti veiklą tų bendrovių, kurios keičia virtualias valiutas ir diegia su tuo susijusius sprendimus.

143
Tegai:
kriptovaliuta, dovana, Antanas Guoga, Lietuva
Dar šia tema
Kas trukdo kriptovaliutoms plisti Lietuvoje?
Rusijoje norima įvesti nacionalinę kriptovaliutą
Bitkoinas atnaujino istorinį rekordą, viršijęs 4 tūkst dolerių
Vilnius

Karantinas pratęstas Lietuvoje iki vasaros pradžios: reikia žinoti apie apribojimus

(atnaujinta 17:36 2021.04.15)
Kai kurie respublikoje galiojantys apribojimai bus sušvelninti asmenims, turintiems imunitetą nuo koronaviruso

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos imtinai. Tai buvo aptarta ministrų kabineto posėdyje.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

Tuo pat metu Ministrų kabinetas nusprendė palengvinti karantino režimą, suteikdamas išimtis asmenims, turintiems imunitetą nuo COVID-19.

Jie laikomi asmenimis, kuriems buvo atliktas COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu. Tokiu atveju nuo teigiamo testo momento turėtų praeiti ne daugiau kaip 180 dienų. Į šią grupę taip pat patenka žmonės, kurie pagal skiepijimo grafiką gavo ES vaistų registre įregistruotą vakciną COVID-19.

Nuo balandžio 22 dienos privačios šventės uždarose patalpose leidžiamos dalyvaujant ne daugiau kaip vienai šeimai ir (arba) vienam namų ūkiui arba ne daugiau kaip dešimčiai žmonių, turinčių imunitetą. Šventėse atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau kaip dvi šeimos ir (arba) du namų ūkiai arba ne daugiau kaip dešimt žmonių, turinčių imunitetą.

Vienu metu viešose vietose galės būti ne daugiau kaip dešimt imunitetą turinčių žmonių. Panašus apribojimas taikomas ir artimiems kontaktams, ekskursijoms atvirose erdvėse. Žmonės, turintys imunitetą, gali lankytis visų stacionarinių socialinių paslaugų, grupinių ir bendruomeninių namų gyventojus, taip pat atskirų gydymo įstaigų pacientus.

Kartu buvo nuspręsta, kad kai kuriose šalies savivaldybėse, atsižvelgiant į epideminę situaciją ir sergamumo statistiką, gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės nei visoje šalyje. Savivaldybių, kurioms gali būti netaikoma, sąrašas apima Birštoną, Biržų rajoną, Druskininkus, Joniškio rajoną, Jurbarko rajoną, Kelmės rajoną, Klaipėdos miestą, Klaipėdos rajoną, Kretingos rajoną, Mažeikių rajoną, Neringą, Pagiegius, Pakruojo rajoną, Palangą, Plungės rajoną, Prienų rajonas, Rietavą, Rokiškio rajonas, Skuodo rajonas, Šakų rajonas, Šiaulių miestas, Šiaulių rajonas, Šilutės rajonas, Tauragės rajonas, Telšių rajonas.

Šis pakeitimas įsigalios 2021 metų balandžio 26 dieną, tačiau jei iki šios dienos COVID-19 dažnis 100 tūkstančių žmonių bet kurioje savivaldybėje sumažės iki mažiau nei 200 atvejų, savivaldybių sąrašo peržiūros klausimas turėtų būti apsvarstytas prieš tvirtinimo pakeitimus.

Renginių dalyvių skaičiaus apribojimai

Nuo balandžio 19 dienos bus leidžiama atidaryti kino teatrus, profesionalių scenos meno įstaigų sales, taip pat organizuoti lauko ir vidaus renginius su žiūrovais. Visais atvejais bendras žiūrovų skaičius neturėtų viršyti 150 žmonių, jie galėjo dalyvauti tik sėdėdami, užimdami ne daugiau kaip 30 procentų visų salės vietų.

Bilietus galima parduoti tik elektroniniu būdu arba registruojantis žiūrovus. Prekyba maisto produktais tokiose vietose bus draudžiama.

Nuo balandžio 26 dienos gali atsidaryti sporto klubai, kuriems reikalingas vienas asmuo, įskaitant darbuotojus, 20 kvadratinių metrų plote. Grupiniai mokymai gali būti organizuojami iki penkių žmonių, išskyrus paslaugų teikėjus.

Be to, nuo balandžio 26 dienos tiek kaimo turizmo sodybos, tiek kitos apgyvendinimo įstaigos gali teikti baseino ir pirties paslaugas visose įstaigose, jei jos teikiamos ne daugiau kaip vienai šeimai ar vienam namų ūkio nariui.

Kavinės ir restoranai

Tikimasi, kad maitinimo įstaigos veiks nuo balandžio 22 dienos. Jūrų uosto ir oro uostų keleivių terminaluose esančios maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai galės dirbti, kai užsakytas maistas ir gėrimai patiekiami prie stalų, leidžiančių prie vieno stalo susėsti ne daugiau kaip dviem žmonėms, išskyrus ta pati šeima.

Likusios maitinimo įstaigos galės dirbti nuo 7:00 iki 21:00, tuo tarpu maistas bus patiekiamas prie stalų po atviru dangumi, prie vieno stalo sėsis ne daugiau kaip du žmonės, išskyrus ta pati šeima.

Prekybos centrų darbo apribojimai savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos siūloma leisti veikti parduotuvėms ir mažmeninės prekybos vietoms, veikiančioms keleivių išvykimo terminaluose oro uostuose ir jūrų uostuose, taip pat visose kitose parduotuvėse, įskaitant prekybos ir pramogų centrus, išskyrus turguose esančius.

Prekybos vietose vienam lankytojui teks skirti 20 kvadratinių metrų mažmeninės prekybos ploto arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį. Be to, šeštadieniais ir sekmadieniais jų veikla bus uždrausta, išskyrus įstaigas, kurios iki šiol galėjo dirbti visą dieną: su atskirais įėjimais, vaistinėmis, maisto prekių parduotuvėmis ir kt.

Lankytojų, kurie vienu metu gali būti prekybos centruose, skaičius turėtų būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kuris turi būti ne mažesnis kaip 50 kvadratinių metrų vienam lankytojui, arba vienu metu gali būti aptarnaujama ne daugiau kaip vienas žmogus.

Nuo gegužės 3 dienos siūloma leisti veikti visoms parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms viešosioms įstaigoms. Atitinkamai vienam lankytojui reikės suteikti 15 ar 20 kvadratinių metrų prekybos ploto, taip palaikant minėtą reikalavimą riboti lankytojų skaičių prekybos centruose.

Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Praėjusią savaitę koronaviruso atvejų po staigaus šuolio vos sumažėjo.

Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
apribojimas, koronavirusas, karantinas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcinacija nuo COVID-19

Vilniuje vakcinacijai kviečiami registruotis vyresni nei 55 metų gyventojai

(atnaujinta 16:54 2021.04.15)
Registruotis vakcinacijai nuolat kviečiami ir kitų prioritetų sąraše esančių grupių atstovai: senjorai 65+, švietimo sistemos darbuotojai, abiturientai, pareigūnai, strateginių įmonių darbuotojai, kontaktinį darbą dirbančių įmonių darbuotojai

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vakcinacijai nuo COVID-19 registruotis 55+ grupės vilniečius.

Registracija prasideda nuo trečiadienio ir bus tęsiama, kol bus išnaudoti vakcinos likučiai.

"Vaxzevria" vakcinos savaitgaliui šiuo metu yra likę 2 880 dozių. Likutis susidarė prioritetinėms grupėms nesirenkant šios vakcinos — pirmadienį paskiepyta kiek daugiau nei 1 000 žmonių, nors siekta panaudoti visą turimą kiekį — per 4000 dozių", — rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.   

Registruotis vakcinacijai nuolat kviečiami ir kitų prioritetų sąraše esančių grupių atstovai: senjorai 65+, švietimo sistemos darbuotojai, abiturientai, pareigūnai, strateginių įmonių darbuotojai, kontaktinį darbą dirbančių įmonių darbuotojai. 

Pabrėžiama, kad savivaldybė laikydamasi nustatytų prioritetų, gavusi naujas vakcinų siuntas jomis vakcinuotis kvies vyriausius vilniečius, vėliau palaipsniui prieigą registracijai suteiks vis jaunesnėms gyventojų grupėms. 

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuvos Seimo deputatai dėl karantino kreipėsi į Konstitucinį Teismą
Lietuvoje — vėl daugiau nei tūkstantis naujų koronaviruso atvejų
Estijoje plinta "Pietų Afrikos" koronaviruso padermė

Nėra pasirinkimo: protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje

(atnaujinta 18:30 2021.04.15)
Atidarius mokyklas, miesto savivaldybė įpareigojo visus moksleivius ir mokytojus atlikti koronaviruso tyrimus, kad grįžtų į kontaktinį mokymąsi

Vilniuje, Europos aikštėje priešais vietos valdžią, trečiadienį įvyko protesto mitingas, kuriame susirinkusieji priešinosi priverstiniam vaikų ir mokytojų tikrinimui dėl koronaviruso prieš grįždami į mokyklas.

Nepasitenkinimą sukėlė Vilniaus savivaldybės nustatyta tvarka, susijusi su mokyklų atidarymu. Norėdami pradėti kontaktinį mokymąsi, visi studentai turi išlaikyti COVID-19 testą, o praėjus tam tikram laikui po mokymo pradžios — antrąjį. Tas pats pasakytina ir apie mokytojus. Be to, reikėtų patikrinti mokyklos personalą.

Ne visiems tėvams patiko Lietuvos sostinės mero pasiūlymas. Jie laikė tai "eksperimentu", kurio nereikėtų atlikti su savo vaikais. Dalyviai taip pat pažymėjo, kad tų tėvų, kurie atsisako būti išbandyti, vaikams mokslo metai jau baigėsi, nes jie buvo pasirinkę — išbandyti arba likti namuose.

Protesto akciją atliko žinoma visuomenės veikėja Vilniuje Nendrė Černiauskienė. Dalyvavo ir Lietuvos Seimo narys iš "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" Dainius Kepenys.

Mitingo metu dalyviai ne kartą kalbėjo apie apgaulę, nurodydami situaciją su karantinu ir taikomus apribojimus. Taip pat auditorija teigė, kad testai neparodo realios situacijos.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Valdžia panaikino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, protestas, protestai