Meška Cielė, nuotrauka iš įvykio vietos

Pabėgusią kavinės mešką Cielę surado jos dresiruotojas

26
Penktadienį vakare iš kavinės voljerio pabėgusi meška visą naktį kažkur vaikštinėjo ir tik šeštadienio rytą ją surado ilgus metus ją prižiūrėjęs dresiruotojas

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Pabėgusios meškos paieškoms buvo sutelktos gausios pajėgos, tačiu kitą rytą ją sugebėjo aptikti ilgus metus ją prižiūrėjęs ir dresiravęs Mykolas Zobovas, atskleidė Aplinkos ministerija.

Penktadienio vakarą Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros darbuotojams buvo pranešta, kad Joniškio rajone, Kirnaičių kaime iš aptvaro pabėgo meška. Jos paieškoms sutelktos gausios pajėgos iki ryto buvo bevaisės. Kitą rytą mešką aptiko dresiruotojas Mykolas Zobovas, kuris ir parvedė gyvūną į aptvarą.

Apie neeilinę situaciją Joniškio rajono aplinkosaugininkai sužinojo penktadienio vakarą. Joniškio agentūros vedėjui paskambinusi kavinės savininkė pranešė, kad iš jų teritorijoje esančio voljero ištrūko ir į mišką pabėgo viena meška. Pasak moters, gyvūnas iš aptvaro ištrūko, nes prižiūrėtojas, atėjęs jos pamaitinti, neužstūmė narvo durų skląsčio. Meška atsidarė duris ir išėjo į Vilkiaušio mišką.

Apie laisvėn ištrūkusi plėšrų gyvūną bendrasis pagalbos centras pranešė policijai ir ugniagesiams. Keli policijos ekipažai, aplinkosaugininkai, kavinės apsauga ir darbuotojai ėmėsi meškos paieškos, tačiau greitai temstant paieškos rezultatų nedavė.

Prieš vidurnaktį atvykęs meškų dresiruotojas ir augintojas Zobovas apžiūrėjo likusius savo augintinius ir konstatavo, kad į laisvę ištrūko pati ramiausia iš trijų meškų, 28-erių metų rudoji Karelijos meška Cielė. Ryte dresiruotojas savo buvusią augintinę aptiko miške netoli kavinės ir sugrąžino atgal į narvą.

Sudarydami sąlygas meškai ištrūkti į laisvę, gyvūnų savininkai pažeidė laukinių gyvūnų laikymo taisykles ir išduoto leidimo sąlygas. Toliau bus sprendžiama, kokią atsakomybę jų atžvilgiu taikyti. 

26
Tegai:
meška, kavinė, gyvūnai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos zoologijos sodas kviečia aplankyti 22 kanopinių gyvūnų vaikučius
Bendrovės Eurolines autobusas

Baltarusijoje pareikšta apie galimą autobusų maršrutų į Lietuvą ir Lenkiją uždarymą

(atnaujinta 09:43 2020.10.23)
Šiuo metu daugelis tarptautinių autobusų maršrutų visiškai neveikia. Tačiau išvažiavimą į artimiausias kaimynines šalis Minskas kol kas išlaiko atviru

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Tarptautiniai maršrutai į Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą gali būti uždaryti dėl antrosios koronaviruso bangos, "BelTA" pasakė valstybės įmonės "Minsktrans" generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Tozikas.

Jis pažymėjo, kad dėl nepalankios epidemiologinės situacijos daugelis tarptautinių maršrutų neaptarnaujami. Kol kas tai nepalietė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, tačiau padėtis gali pablogėti.

"Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos buvo atšaukta daugybė tarptautinių autobusų maršrutų, išskyrus Lenkiją, Lietuvą ir Ukrainą. Tačiau padėtis blogėja. Iš pradžių mes įvesime reikalavimus dėl socialinio atstumo laikymosi, o po to pažiūrėsime, kas bus toliau. Tikimės, jog mums neprireiks stabdyti ir šiuos maršrutus, nes jie yra populiarūs", — pažymėjo Tozikas.

"Minsktrans" atstovas taip pat papasakojo apie antiepidemines priemones miesto transporto maršrutuose: anot jo, čia veikia griežta pramoninė sanitarinės priežiūros kontrolė.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 8,6 tūkstančio koronaviruso atvejų. Per pastarąją dieną buvo pasiektas absoliutus aptikimo rekordas — daugiau nei 420 atvejų per vieną dieną. Šiuo metu serga 4727 žmonės, pasveiko 3773 pacientai, mirę 125. Daugiau nei 31 tūkstantis žmonių yra izoliuoti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41 milijonas infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 milijonas žmonių mirė.

Tegai:
autobusas, Baltarusija, Lenkija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Priverstinė automobilių stabdymo priemonė (Ežys)

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:33 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį