Smurtas, archyvinė nuotrauka

Informaciniai plakatai padės atpažinti smurto prieš vaiką požymius

78
(atnaujinta 12:25 2017.08.29)
Jau nuo rugsėjo 1-osios kiekvienas mokytojas, auklėtojas ar kitas darbuotojas žinos, kaip greitai reaguoti ir veikti, susidūrus su smurtu prieš vaiką

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Informaciniai plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaikus požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų, pasieks mokyklas ir darželius naujų mokslo metų pradžioje, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Plakatai pasieks visas Lietuvos mokyklas, darželius, vaikų dienos centrus bei vaikų globos namus.

"Labai  svarbu, kad tie specialistai, kurie yra arčiausiai vaikų, būtų budrūs, gebėtų pastebėti net ir ankstyviausius smurto požymius ir nebūtų gaištamas brangus laikas, galintis kainuoti daugiausiai — vaiko gyvybę", — pažymi socialinės apsaugos ir darbo ministro Linas Kukuraitis.

Anot jo, šie plakatai tai gera priemonė, galinti efektyviai prisidėti prie smurto atvejų mažėjimo.

Informacinių plakatų tikslas — specialistams, dirbantiems su vaikais, suteikti aiškią informaciją, kokios yra smurto formos, kaip atpažinti smurtą, kokių priemonių reikia imtis bei kur kreiptis, susidūrus su smurtu prieš vaiką.

Jau nuo rugsėjo 1-osios kiekvienas mokytojas, auklėtojas ar kitas darbuotojas žinos, kaip greitai reaguoti ir veikti, susidūrus su smurtu prieš vaiką.

Plakatų leidybai skirta 27 tūkstančiai eurų.

78
Tegai:
smurtas prieš vaikus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Socialinis darbuotojas pasirūpins į ligoninę dėl smurto patekusiais vaikais
Vilnius pagalbai patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje skiria 1,6 mln eurų
Mokyklos stoja į kovą prieš patyčias ir smurtą
Seimas uždraudė bet kokią smurto prieš vaikus apraišką
Prokuratūra vykdys griežtesnę smurto prieš vaikus tyrimų kontrolę
Koronaviruso testas

SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių Uzbekistano

(atnaujinta 08:11 2020.07.15)
Pabrėžiama, kad visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti tarptautinius pervežimus vykdančioje įmonėje

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Vienoje Kauno transporto įmonėje antradienį registravus koronaviruso protrūkį, nustatyta apie 18 koronaviruso infekcija užsikrėtusių žmonių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pažymima, kad visi minėti žmonės atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų.

Pabrėžiama, kad visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti tarptautinius pervežimus vykdančioje įmonėje.

Šiuo metu visi užsikrėtę koronavirusu yra izoliuoti.

Pranešama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę žmonės turėjo kontaktą su kitais žmonėmis.

Taip pat atliekami kiti būtini veiksmai ligos protrūkiui valdyti.

Antradienio ryto duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1875. Iš jų 1571 pasveiko, 79 pacientai mirė. Dabar šalyje yra paskelbta ekstremalioji padėtis.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras sakė, kad antroji koronaviruso banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį. Anot jo, sveikatos apsaugos sistema jau pradėjo ruoštis antrajam protrūkiui, tačiau kol kas padėtis stabili.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 12,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 570 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Uzbekistanas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva padės JAV įveikti koronavirusą
Nufilmuotas antrojo vakcinos nuo COVID-19 komponento testavimas Rusijoje
Gedimino prospektas, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kiek gali sumažėti Lietuvos gyventojų iki 2100 metų

(atnaujinta 22:53 2020.07.14)
Be to, Lietuva atsidūrė tarp tų ES šalių, kuriose didelis mirštamumas ir neigiamas gyventojų prieaugis

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Tarp Baltijos šalių Lietuvai prognozuojamas didžiausias gyventojų skaičiaus mažėjimas iki 2100 metų. Tai įrodo "Eurostato" atliktas tyrimas.

​Pagal pagrindinį naujausių "Eurostato" paskelbtų demografinių prognozių scenarijų, nuo 2019 metų sausio 1 iki 2100 metų sausio 1 dienos Europos Sąjungos gyventojų skaičius sumažės beveik septyniais procentais, arba 31 mln. žmonių. Ekspertai tikisi, kad po kelerių metų nuolatinių gyventojų skaičiaus augimas ES 2026 metais bus didžiausias — 449 mln., bet po to mažės.

Tikėtina, kad iki 2100 metų Lietuvos gyventojų sumažės 1,1 mln. — iki 1,7 mln. žmonių. Estijoje gyventojų sumažės 0,2 mln., o Latvijoje — 0,8 mln. Tuo tarpu, remiantis "Eurostato" prognozėmis, šių dviejų Baltijos šalių gyventojų skaičius bus lygus ir sudarys 1,1 milijono žmonių.

"Eurostato" ataskaitoje pažymima, kad praėjusiais metais ES mirė 4,7 mln. žmonių, tai yra 0,9 proc. mažiau nei 2018 metais. Žemiausias mirštamumas užfiksuotas Kipre (6,8), Liuksemburge (6,9), Maltoje (7,3) ir Švedijoje (8,6).

Tuo tarpu Lietuva kartu su Latvija buvo įtraukta į šalių, kuriose mirštamumas yra didžiausias, sąrašą. Lietuvos Respublikoje šis rodiklis sudarė 13,7 proc., o Latvijos Respublikoje — 14,5 proc. Didelis mirštamumas taip pat nustatytas Bulgarijoje (15,5), Rumunijoje (13,4) ir Vengrijoje (13,3).

​2019 metais Lietuva pateko tarp ES valstybių narių, kuriose buvo užfiksuoti neigiami natūralaus gyventojų prieaugio rodikliai. Lietuvoje gyventojų skaičius sumažėjo 3,9 proc., o Latvijoje — 4,7 proc.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius ir kelia rimtą susirūpinimą ekspertams. Jie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Lietuva šią situaciją gali įveikti tik iš kitų šalių kilusių migrantų sąskaita.

Respublikos Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) prognozuoja, kad iki 2050 metų šalis taps ketvirta pagal gyventojų senėjimą Europoje. Priežastis bus didelė emigracija ir žemas gimstamumas.

Lietuvos gyventojų skaičius — 2020
© Sputnik /
Lietuvos gyventojų skaičius — 2020
Tegai:
gyventojų skaičius, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva šalių, kur natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas didžiausias ES šalyse, sąraše
Rusijos ir JAV vėliavos

NASA vadovas tikisi Rusijos paramos JAV mėnulio programai

(atnaujinta 08:37 2020.07.15)
Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kurioje Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. NASA vadovas Džimas Braidensteinas (Jim Bridenstine) antradienį pareiškė, kad vis dar tikisi Rusijos kosmoso korporacijos paramos JAV mėnulio programai, nepaisant to, kad "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas ją kritikavo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kurioje Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį.

NASA vadovas antradienį duodamas interviu "Reuters" teigė, kad "NASA ir Roskosmos santykiai yra stiprūs", ir pabrėžė, kad tarptautiniai partneriai vaidins pagrindinį vaidmenį ir NASA iki 2024 metų nuskraidins žmones į mėnulio paviršių ir pasistatys kosminę stotį Mėnulio orbitoje.

"Aš turiu gerus santykius su Dmitrijumi Rogozinu, todėl tikiuosi, kad turėsime galimybę tęsti bendradarbiavimą", — sakė NASA vadovas.

JAV prezidento Donaldo Trampo administracija anksčiau paskelbė apie planus atnaujinti įgulos vykdomus skrydžius į Mėnulį 2024 metais. Naujoji mėnulio programa buvo pavadinta "Artemis" (Artemidė. Graikijos vaisingumo ir mėnulio deivės, dievo Apolono dvynių seserų, kurios vardas buvo suteiktas pirmajai mėnulio programai JAV, garbei, kurio metu 60–70-aisiais buvo atlikti šeši žmonių nusileidimai Mėnulyje.

Be to, JAV planuoja statyti "Gateway" stotį Mėnulio orbitoje ir kviečia TKS partnerius dalyvauti projekte.

Tegai:
Roskosmos, kosmosas, NASA, JAV, Rusija
Dar šia tema
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
Naujas Lenkijos padalijimas. Šį kartą Rusija jame nedalyvauja