Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergiai užstoja "saviškius": atidėkite prezidento statuso klausimą

60
(atnaujinta 11:44 2017.08.29)
Daug diskusijų politinio elito rate sukėlė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlymas suteikti buvusiam Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui prezidentinį valstybės vadovo statusą, garsios pavardės palikuonys neliko nuošalyje ir pasidalino savo nuomone šiuo klausimu

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Dar vienas siūlymas buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteikti prezidento statusą vėl pasitiktas nevienareikšmiškai. Kol Ramūnas Karbauskis abejoja, ar valstiečiai vieningai palaikys šią idėją, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prieštarauja prezidento statuso suteikimui, bet nori suteikti valstybės vadovo garantijas. O šeima tuo pat metu prašo visuomenės ir ypač politikų "palikti jį ramybėje".

Rugpjūčio 27 Gabrielius Landsbergis, kelias savaites nieko nerašęs savo Facebook paskyroje, nusprendė sureaguoti ties "vienu viešojoje erdvėje eskaluojamu klausimo". Konservatorių lyderis mano, kad prezidento statuso suteikimo jo seneliui siūlymas nebuvo nuoširdus ir draugiškas, o yra tiesiog "elementarus pasityčiojimas".

"Dergliavą ant senelio atsimenu nuo vaikystės — sugriauti kolūkiai ir iš jų šiferio sustatytos vilos Šveicarijoje. Bet gal jau gana, ką? Jei neturim atsakymo, gal nebekelkim ir klausimo? Tiesiog iš pagarbos. Ar bent sveiko proto", — parašė Landsbergis Facebook.

Be to, Landsbergis pasipiktino viešai suabejojusio Ramūno Karbauskio žodžiais, kad ne visi "valstiečiai" palaikys šią idėją. Gabrielius visa tai vertina, kaip pasityčiojimą, nes šiuo metu pats laikas tokioms "patyčioms".

"Aš nežinau, ar Seimo Pirmininkas turi piktų kėslų, bet tikrai išmintingas politikas pasitikrintų, ar jo iškeltai idėjai pritaria, pavyzdžiui, bent jau jo frakcija. Jei nepritaria, tai ar verta jos imtis? O jei žino, kad nepritaria, tada jo veiksmas tėra elementarus pasityčiojimas iš buvusio valstybės vadovo. O juk ir laikas tokiai patyčiai tinkamas", — piktinasi Landsbergis.

Savo pasipiktinimą išreiškė ir Landsbergio sūnus Vytautas Landsbergis jaunesnysis.

"Kai prasideda eilinis pamazgų raundas aplink mano tėvo asmenį, skirtas artėjančiam 85-mečiui paminėti, siūlyčiau ir prašyčiau palikti jį ramybėje. Palikti tiems, kam jis svarbus ir gerbtinas", — prašo sūnus.

Didžiausią pasipiktinimą jam kelia svarstymai apie tai, kad jo tėvas niekada nebuvo visos Lietuvos vadovu. Šiai minčiai jis pritaria, nes nemano, kad žmonėms, kurie šiuo metu viešai išsako tokias abejones, vyresnysis Landsbergis buvo tikrasis lyderis.

"Be to, svarstymai, kad jis nebuvo visos Lietuvos vadovas turi ir tiesos; nemanau, kad jis yra ar kada nors buvo lyderis ar vadovas tūlų butkevičių, henyčių, sysų, žemaitaičių, andriukaičių, karbauskių ir panašaus plauko plaukuomenės; tie turėjosi kitus lyderius, rinkosi kitus ir turi tai, ką norėjo turėti", — mano Vytautas.

Savo įrašo pabaigoje Vytautas Landsbergis pasididžiavo savo tėvo nuveiktais darbais, nes gerbia jį kaip tėvą, prezidentą, savo vaikų senelį, gilų mąstytoją bei nenuobodų poetą. Todėl sūnus ir pasidalino eilėraščiu, kurį Landsbergis sukūrė visai neseniai, nepaisydamas "bulvarinio šurmulio".

Facebook vartotojai palieka komentarus po šiais Landsbergių "postais" ir daug žmonių gerbia ir dėkoja Vytautui Landsbergiui.

Artėjant 85-ajam Vytauto Landsbergio jubiliejui, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis praėjusią savaitę pasiūlė buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui suteikti prezidento statusą ir su juo susijusias garantijas. Ankstesni bandymai įgyvendinti šią idėją nenusisekė.

60
Tegai:
prezidento statusas, Vytautas Landsbergis jaunesnysis, Vytautas Landsbergis, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos politikos šachmatų partija nesuteikia vilčių geresniam gyvenimui
Akcija "Kartu tarkime "Ačiū" JAV" Vilniuje vyko kukliai
Landsbergis ir Adamkus gavo Laisvės premijas
Vilnius

Patvirtinti Koncertų ir sporto rūmų aplinkos tvarkymo darbai

(atnaujinta 14:52 2020.07.08)
Planuojamas viso šio projekto įgyvendinimo laikotarpis — 32 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo dienos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Vilniaus miesto taryba pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai įgyvendinti Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą, praneša Vilniaus savivaldybė.

Pranešama, kad šioje vietoje stovintys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai bus pritaikyti tarptautinius standartus atitinkančio Vilniaus kongresų centro veiklai.

Pabrėžiama, kad Turto bankas rengiasi iki 2023 metų rekonstruoti bei išplėsti 1971-aisiais pastatytus Vilniaus koncertų ir sporto rūmus.

Savivaldybė tuo metu pasirengusi apsaugoti ir įamžinti šio pastato prieigose esantį objektą — valstybės saugomą Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietą.

Природоохранные меры при строительстве Дворца спорта и концертов
© Photo : Vilnius
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Tvarkant kapinių teritoriją numatoma įrengti pėsčiųjų takus, žydinčias vejales, atnaujinti dangas, mažosios architektūros elementus, teritorijos apšvietimą, įrengti teritorijos laistymą, taip pat atlikti kitus būtinus teritorijos sutvarkymo darbus, atnaujinti esamas atramines sienas, laiptus, įrengti informacinius ženklus apie vietos istoriją.

Išvardyti suplanuoti darbai buvusių kapinių vietos teritorijoje ir apsaugos zonoje jau suderinti su Lietuvos žydų bendruomene ir Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetu. 

"Kapinių teritorija bus tvarkoma laikantis pagarbumo ir ramybės principo bei itin griežto apsaugos režimo. Žydų kapinių teritorijoje negalimi kasimo darbai, tad naujos takų dangos, pieva ir gėlynai bus įrengti ant esamų betoninių plokščių užpylus grunto", — teigė projektą Tarybai pristačiusi Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

Dėl tų pačių priežasčių šioje teritorijoje nebus sodinami nauji medžiai, tačiau bus išsaugomi esami. Pėsčiųjų takai ir pandusai bus taip pat įrengiami ant jau esamų betoninių plokščių.

Природоохранные меры при строительстве Дворца спорта и концертов
© Photo : Vilnius
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Bus tvarkoma beveik 4 ha ploto teritoriją, kurioje stovi ir senieji Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Preliminari visos buvusių kapinių teritorijos aplinkos tvarkymo darbų kaina yra 3,4 mln. eurų.

Pranešama, kad Vilniaus miesto savivaldybės dalis preliminarioje projekto vertėje yra apie 2,35 mln. eurų, Turto banko apie 1 mln. eurų.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatas pagal Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos projektą bus išplėstas nuo 15,6 tūkst. iki 18 tūkst. kv. m ir bus pritaikytas Vilniaus kongresų centro veiklai.

Planuojamas viso projekto įgyvendinimo terminas — 32 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo dienos.

Tegai:
Vilnius, tvarkymo darbai
Dar šia tema
Vilniuje startavo projektas "Menas be stogo"
Kaip Vilniuje vyko akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį"
Saulius Skvernelis

Skvernelis kalbėjo apie antrąją koronaviruso bangą

(atnaujinta 16:14 2020.07.08)
Premjeras kol kas nenori teigti, jog Lietuva yra ant antrosios bangos slenksčio, tačiau prašo žmonių, ypač tų, kurie į Lietuvą grįžta iš užsienio, elgtis atsakingai ir sąmoningai

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad nors pirmoji koronaviruso banga atlaikyta, tai nereiškia, kad jau galima visiškai atsipalaiduoti ir leisti sau viską, apie tai jis rašo savo Facebook puslapyje.

"Neapgaudinėkime savęs. Privalome atidžiai sekti ir analizuoti situaciją kitose valstybėse (ką ir darome), turime būti pasirengę. Matome, kas jau vyksta kai kuriose šalyse: fiksuojami nauji infekcijos protrūkiai, kai kur — tiesiog žaibiški, ekspertai vis garsiau kalba apie antrąją COVID-19 bangą", — rašo jis.

Pabrėžiama, kad tai vyksta ir tose valstybėse, kurios su pirmąja banga susidorojo sėkmingai, ne prasčiau už Lietuvą. Tuo pačiu premjeras teigė, kad privalu išlikti budriems ir pasiruošusiems.

Premjero prašymu kitos savaitės Vyriausybės posėdžiui bus parengtas projektas dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose.

Skvernelis negarantuoja, kad šis projektas kitą savaitę tikrai bus priimtas ir kaukės bus grąžintos. Kol kas tai išlieka tik atsargumo priemonė, kurios gali prireikti, jei užsikrėtimų skaičius didės. Tačiau jis tikisi, kad to neprireiks.

Premjeras kol kas nenori teigti, jog Lietuva yra ant antrosios bangos slenksčio, tačiau prašo žmonių, ypač tų, kurie į Lietuvą grįžta iš užsienio, elgtis atsakingai ir sąmoningai.

Remiantis trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyta 1854 koronaviruso atvejų, 79 pacientai mirė. 

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 539 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Užsikrėtimų koronaviruso infekcija atvejų daugiau nei 1850
Gruzija atvers sienas keliautojams iš Lietuvos