ES vėliava, archyvinė nuotrauka

ES gali įvesti patikrinimus pasieniuose

21
Siekdama apsaugoti europiečius nuo terorizmo ir užtikrinti maksimalų galimą saugumą, Europos Komisija rimtai susimąstė apie būtinybę keisti dabartines Sąjungos sienų kirtimo taisykles

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Europos Komisija rimtai susimąstė dėl būtinybės keisti dabartines sienų kirtimo taisykles Sąjungos Sąjungoje, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "Deutsche Welle".

ES komisaras migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės klausimams Dimitris Avramopoulos pareiškė, kad kovai su terorizmu įvedami pasienio patikrinimai Europos Sąjungos viduje.

"Mes turime atskirti Europos vidaus patikrinimus, kurie susiję su 2015-2016 metų migracijos krize, nuo tų, kurie bus taikomi saugumo sumetimais", — pažymėjo Avramopoulos.

Jis taip pat pabrėžė, kad nuolat palaiko ryšius su ES šalių vidaus reikalų ministerijomis ir yra "atviras naujiems pasiūlymams".

Patikrinimai kai kurių ES valstybių sienuose pirmą kartą buvo įvesti 2015-ųjų rugsėjį  migracijos krizės įkarštyje. Šiuo metu sienos kontrolė yra įmanoma tik specialiu leidimu, nes sisteminiai patikrinimai Šengeno zonoje yra draudžiami.

Šių metų gegužę Briuselis patvirtino kelių ES šalių sprendimą pratęsti pasienio kontrolės režimą Šengeno zonos vidaus sienuose dar šešiems mėnesiams.

Globalinis terorizmo indeksas — 2016
© Sputnik /
Globalinis terorizmo indeksas — 2016
21
Tegai:
patikrinimas, Europos Sąjunga
Dar šia tema
Karoblis: nereikia gyventi iliuzijomis, turime prisidėti prie kovos su terorizmu
Grybauskaitė siūlo didinti lietuvių dalyvavimą kovoje su terorizmu
Grybauskaitė: mes turime būti stipresni už terorizmą
Nauja tendencija: draudimas nuo terorizmo rizikos
Discussion